Skocz do zawartości

Koda SW-550 V.2 - jaki wzmacniacz i kolumny?


thcvthc20

Recommended Posts

Witam, posiadam wyżej wymieniony subwoofer aktywny, nie wiem jednak jaki wzmacniacz i kolumny wybrać do niego. Całość chciałbym połączyć z komputerem PC, który posiada niestety tylko zintegrowaną kartę dźwiękową. Na wzmacniacz jestem w stanie wydać jakieś 250 zł maksymalnie (mowa o używanym oczywiście), na allegro znalazłem następujące modele w przedziale cenowym 190-240 zł dokładnie, niestety nie wiem który wybrać gdyż będzie to mój pierwszy tego typu sprzęt, oto lista wzmacniaczy:

1. Sony TA-F270
2. Pioneer VSP-200
3. Pioneer A-207
4. Kenwood KA-1010
5. Sony F411R
6. Sony TA-AV561
7. Technics SU-V45A

Słucham głownie rapu, następnie trance, electro, hardstyle. Kolejność nie jest przypadkowa. Dodam, że ten sub ma spory zapas mocy w moim naprawdę małym pokoju (jakieś 14 m2) tak więc kolumny również chcę w miarę małe, bardziej zależy mi na ich paśmie przenoszenia i jakości dźwięku niż na mocy, jednak najpierw proponuję skupić się na wzmaku. Przypominam, że wszystko to musi być kompatybilne ze zwykła integrą w komputerze (o ile to możliwe, mam nadzieję, że tak). Liczę na pomoc tutaj, gdyż gdzie indziej jej nie dostałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilku dniach, mam mało czasu i nie zawsze posiadam dostęp do internetu. Posłuchałem rady kolegi wyżej, znalazłem kilka modeli z tych firm na które mnie stać, jednak nie wiem jakiego wyjścia powinienem wymagać żeby prawidłowo podłączyć mój subwoofer oraz kolumny które kupię (czyli tak jak mówiłem jeszcze nie wiem które wybiorę, nie mam jeszcze nawet nic na oku). Szukałem informacji o tym ale nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jedni mówią bodajże o wyjściu PHONO, drudzy o jakimś REC OUT, innym działa, jeszcze innym nie..kogoś zupełnie nie znającego się na systemach kina domowego i wzmacniaczach od strony technicznej zamiast wyprowadzić z błędu tylko jeszcze bardziej robi mętlik w głowie. W takim razie, na jakie wyjścia muszę zwrócić uwagę oraz jaką moc powinien posiadać taki wzmacniacz? Sub posiada 75W RMS, kolumny jak mówiłem chcę naprawdę małe. Słyszałem, że jeśli wzmacniacz będzie zbyt mocny to spali głośniki albo dźwięk będzie przesterowany, i że powinien być raczej minimalnie słabszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz może być mocniejszy, nie ma problemu, przecież nie musisz słuchać na max. icon_smile.gif
Zawsze widać kiedy kolumny mają dość. Co do podłączenia Kody - zrób zdjęcie tylnego panelu wzmacniacza. Moc wzmacniacza nie ma żadnego wpływu na Kodę, bo ona ma swój własny wzmacniacz wbudowany, kwestia tylko dostarczenia sygnału.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za jasne wytłumaczenie, chociaż Ty pomagasz. Oto zdjęcie:

DSC01446.jpg



wtyczka celowo wyjęta żeby nie było wątpliwości, po drugiej stronie zakończona jest tak samo, spytasz jak podłączyłem to do kompa? Po prostu zwykły Jack od głośników i poprowadzone kable do drugiej końcówki, wszystko owinięte taśmą żeby się trzymało i tyle. A na dole jest jeszcze tylko wtyczka od zasilania i klawisz wł/wył.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nie zaglądałem tutaj, także pewnie już doszedłeś sam do tego. Subwoofer ma wejścia wysokopoziomowe (głośnikowe) więc możesz go podłączyć pod dowolny wzmacniacz, tak samo jak podłączasz kolumny. Dobrze by było gdyby wzmacniacz miał rozdzielone zaciski na A i B, wtedy będzie łatwiej, inaczej będziesz musiał zmieścić 2 kable w 1 zacisku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę tego posta z telefonu więc przepraszam za brak niektórych znaków o ile mi sie zdarzy icon_wink.gif przyznam sie bez bicia ze nie szukałem o tym więcej bo Ty tłumaczysz o wiele lepiej niz reszta 'profesionalistow' na innych forach. Wydaje mi się, ze chodzi Ci o wzmacniacz z możliwością podłączenia dwoch par kolumn (ale to chyba nie o to chodzi) bo na takich zawsze widzialem napis A i B. No ale dokladnie tak jak mowisz jest to niewymagane, dwa kable w jedna dziurę wejdą spokojnie:) w takim razie jeśli dobrze rozumiem wystarczy mi nawet bardzo słaby wzmacniacz, jaki to juz będzie zależało od kolumn. Nie wiem jednak, który wybrac, zauważyłem ze o wzmacniaczach nie widac zbyt dużo opini w internecie, co za tym idzie sam nie wiem co wziac. Chociaz podpowiedziałes mi w jakich markach szukać, wiec dalej poradzę sobie juz jakos sam. Wielkie dzięki bo oprocz porad typu ' sprzedaj to i kup stereo, sprzedaj to i kup glosniki komputerowe' ciezko dostac konkretną odpowiedź. Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam, temat myślę, że mozna uznać za zamknięty.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...