Skocz do zawartości

Jakie sluchawki nauszne do Iphone 4?


Recommended Posts

Witam wszystkich,
ostatnio poszukuje dorbych sluchawek do iphone 4, odrazu chce wspomniec ze mialem doczynienia z sluchawkami dousznymy i jakos strasznie czesto prawa sluchawka przestaje dzialac. Z tego tez powodu postanowilem sprobowac jakis dorbych nausznych sluchawek.
Cena moge przeznaczyc do 500/600zl i odrazu mowie ze nie chce jakis beats by dr. Dre ani Soul by ludacris tylko interesuje mnie bardziej fachowe propozycje. Na codzien slucham rapu, hip hop, jazz hopu, hardcore rapu czasami zapuszcze sobie troche rocka ale przewaznie chce w tych sluchawkach sluchac tego co wymienilem na poczatku. Najlepiej jakby byla izolacja dzwieku tak zebym w autobusie pomimo innych dziwku slyszal tylko muzyke. Duzo juz czytalem i wiem ze jest duzo tego na rynku wszystko od Akg, Sennheiser poprzez bose do bayerdynamic ale ceny tez sa rozne czasami bardzo wysokie. Chodzi mi mniej wieciej o to zebyscie mi doradzili takie sluchawki ktore bede dobrze pasowaly do dzwieku generuje iphone 4 i zeby psaowaly do takiej muzyki jakies slucham.
Z gory dziekuje za odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A może Brainwavz HM5? Dobrze tłumią hałas, choć też trochę cisną w głowę. Niby są neutralne, ale basu mają sporo, a scenę - jak na słuchawki zamknięte - szeroką.


Nie wiem dlaczego ale mam jakies uprzedzenia do brainwavzow,
mialem kiedys jakies sluchawki dokanalowe ich i nie zbyt sie spisywaly.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj i słuchaj... inaczej się nie dowiesz. Moim zdaniem Beyer do Apple'a to zły pomysł, będzie za jasno, ale co kto lubi.

słuchawki mogą być "on-ear" (nauszne), albo "over-ear" (naokółuszne) i to jest tylko różnica w wielkości muszli

hi-end to pojęcie czegoś ponad hi-fi, najlepszej możliwej jakości i dzisiaj jest często nadużywane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

CYTAT(Homzik @ 16 11 2012, 12:10 ) *
Mówisz o dokanałowych IEM-ach over the ear? No i o jakim high endzie mówisz? O nausznych za kilka tysięcy?

co myślisz o tych ?Beyerdynamic DT770 Pro?



Witam,
Odnośnie tych słuchawek. Mój znajomy ma ten model. Bardzo fajnie wykonane, dobrze trzymają się na uszach icon_smile.gif. Biorąc je do ręki, da się odczuć, że to solidne słuchawy. Jednak nie jestem pewien, jak zgrają się z iphonem. Mają 250 ohm i kiedy słuchałem ich (telefon, mp3 i mixer) grały dość liniowo sucho i cicho, brakowało dynamiki, o basie nie wspomnę. Dopiero, kiedy podłączyliśmy je do wzmacniacza słuchawkowego, pokazały jak powinny grać. Myślę, że to dobre słuchawki, ale chyba trzeba im coś więcej do napędzenia, niż telefon.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie jest, ale akurat te Sennki niczym się nie wyróżniają, jak chcesz niesamowity stosunek jakość/cena to weź SuperLux, po drobnych przeróbkach zawstydzają sporo droższe słuchawki, ale nie ma szans, żeby były tak dobre jak te za ~600zł...


A jeszcze jeden model mnie zaintrygowaj dosyc. Co myslicie o Panasonic RP DJS400?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poszukaj jakiejś recenzji? Nie ma tu osób, które słuchały wszystkiego co jest na rynku...

Coś Ci polecamy, jak nie pasuje z jakiegoś powodu to już nic nie poradzimy, a nasze propozycje tyczą się raczej najlepszego możliwego wyboru, więc nie ma co przeszukiwać teraz sieci i próbować odkrywać Amerykę drugi raz...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już schodzisz z ceny, to z Sennheiserów, mogę polecić HD 205. Mam je jeszcze i to były dobrze wydane pieniądze (jak na taki, przedział cenowy). Grają dynamicznie, są wygodne, mocno dociśnięte do uszu, wyglądają całkiem całkiem, ja byłem zadowolony. Myślę, że za taką cenę, powinny być satysfakcjonujące.
Ale to tylko, moje skromne zdanie.

pacio94, tak z ciekawości pytam, bo zainteresowało mnie to, co napisałeś o drobnych przeróbkach, poprawiających brzmienie słuchawek. Jaką masz na to receptę ?
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w każdych słuchawkach "mody" przyniosą jakiś skok jakościowy, ale można próbować zrobić kilka rzeczy.
1. kabel - to zawsze
2. pady - welurowe zawsze zagrają inaczej niż skórzane, po prostu lepiej pochłaniają, dźwięk robi się zwykle ciemniejszy
3. wypchanie padów tak, żeby membrany były pod lepszym kątem (chodzi o to, żeby za uchem bardziej odstawało niż przed, tak jest choćby w HD800 od razu jak wychodzą z fabryki)
4. różne inne techniczne przeróbki zależne od konkretnego modelu, jego konstrukcji i oczekiwań użytkownika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może poszukaj jakiejś recenzji? Nie ma tu osób, które słuchały wszystkiego co jest na rynku...

Coś Ci polecamy, jak nie pasuje z jakiegoś powodu to już nic nie poradzimy, a nasze propozycje tyczą się raczej najlepszego możliwego wyboru, więc nie ma co przeszukiwać teraz sieci i próbować odkrywać Amerykę drugi raz...


nie mowie ze mi cos nie pasuje, poprostu chce wybrac cos dobrego. Bylem dzisiaj w centrum i nie znalazlem nic interesujacego. przesluchalem duzo modeli akg, sennheiserow i skullcandy (to co mieli) chodzi jednak o to ze to byly raczej modeli do 300/400zl i mnie jakos specjalnie ich dzwiek nie powalil. Oczywiscie standardowo jeszcze beatsy ktore sa niby wygodne ale dzwiekiem tez nie sa jakies fenomenalne i drogie. A co do twojej uwagi to wedlug Ciebie/was najlepszy wybor to te brainwavz hm5 z tego co zrozumialem. Poszukam jeszcze troche moze natrafie na cos fajniejszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja pisałem od UltraSone...


Hej, nie chce was zameczyc ale ostatnia sprawa. Czytalem ze UltraSone sa bardzo dobrze dopasowane do glowy, czyli mocno dociskaja. Czy bardzo to bedzie przeszkadzac w polaczenie z okularami? Nie mam gdzie ich odsluchac ani przymierzyc bo mieszkam w takim kraju gdzie wogole ciezko od jakis produkt odbijajacy od "normy". Mam natomiast szanse zamowic je przez internet co ty na to?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czytalem ze UltraSone sa bardzo dobrze dopasowane do glowy, czyli mocno dociskaja. Czy bardzo to bedzie przeszkadzac w polaczenie z okularami?



Jak pisałem wcześniej, Senki też dociskają się dość mocno do głowy. Też często ( a raczej w większości) noszę okulary, rozumiem o co pytasz icon_wink.gif . Słuchawki takie, dają trochę się we znaki, po dłuższym czasie (ale to bardziej, troszkę niewygodne, niż bolesne). Jednak wolę takie, niż inne. Da się przeżyć.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Czytalem ze UltraSone sa bardzo dobrze dopasowane do glowy, czyli mocno dociskaja. Czy bardzo to bedzie przeszkadzac w polaczenie z okularami?



Jak pisałem wcześniej, Senki też dociskają się dość mocno do głowy. Też często ( a raczej w większości) noszę okulary, rozumiem o co pytasz icon_wink.gif . Słuchawki takie, dają trochę się we znaki, po dłuższym czasie (ale to bardziej, troszkę niewygodne, niż bolesne). Jednak wolę takie, niż inne. Da się przeżyć.
Pozdrawiam.



Najpewniej sie zdecyduje na te UltraSone podoba mi sie design, po przeczytaniu kilka dobrych recenzji uwazam ze pewnie by mi pasowaly. Jedyny problem jest w tym ze nie mam szansy ich posluchac przed kupnem bo jak juz mowilem poprostu nie ma gdzie. Czy kupowaliscie kiedys sluchawki "w pol ciemno" ? Cena nie jest az tak wysoka tych UltraSonow a w razie czego moze bede mogl je zwrocic. Chce tylko dodac ze moja je tylko w jednym sklepie internetowym w tym kraju co znaczy ze bede musial je zamawiac tez nie ze 100 procentowego pewnego zrodla. Wiem ze juz was zameczam z tymi sluchawkami ale musicie zrozumiec ze muzyka jest duza czescia mojego zycia co znaczy ze przywiazuje duza wage do tego jak te sluchawki beda mi grac. I mam jeszcze kilka specjalistysznych pytan dla ekstra zainteresowanych pomoca:) Wiec czy w przypadku gdybym kupim sobie inny przenosny otwarzacz tez te sluchawki UltraSone HFI 580 beda dosyc dobrze graly? Slyszalem tez ze kable sie psuja jezeli duzo sie siada, wstaje, porusza ze sluchawkami na glowie. Ja uzywam ich chodzac i jezdzac autobusem jeszcze teraz jest zima i bardzo zimno na dworze. Czy w tych sluchawkach nagle nie przestanie mi grac prawa sluchawka tak ja stawalo sie z moimi poprzednimi dokanalowymi NuForcami ? Jak uzywac sluchawek zeby do takiego czegos nie doszlo?

Z gory dziekuje za odpowiedz icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...