Skocz do zawartości

Koda sw550 cz Voice kraft vk s50 co lepsze


Floox

Recommended Posts

Prawdę powiedziawszy, to do muzyki nadaje się sub od 1000zł w górę. Te można zastosować w tanich zestawach kina domowego. Suba voice kraft vk s50 na pewno nikt tutaj nie zaproponuje, pozostaje więc Koda sw 550. Z fabrycznie nowych subów w proponowanej cenie nic lepszego nie ma.
Z używanych można poszukać na allegro, są znacznie lepsze od nowych w tej samej cenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koda sw1000 to jest porazka a sw550 nie wiem czemu nazwali subwooferem skoro basu ma mniej niz niezle monitory.Jak cie nie stac na lepszy to nie kupuj wcale albo jakas uzywke;mnie tez nie stac na drogi sub ale jestem swiadomy ze ponizej 2k(za uzywany) nie kupie nic co sprawi mi tyle satyswakcji za wydane pieniadze.I nie zebym byl do tej pory wlascicielem wielu subow i byl wybredny-nie nic z tych rzeczy.

Teraz moge byc wysmiany ale co tam;za te pieniadze Mozesz kupic Mode com MC2000 za jakies 400zl lub mniej (ja dalem 370)To jest sub a w nim 6 koncowek +5 satelit.Jak za te pieniadze bije wiele kompletow kina domowego marek sony,samsung.lg,panasonic do 1500zl.Ja ze swojego zestawu sprzedalem 2 satelity moze i bym sprzedal suba z 2 satelitkami i centralnym tylko zalezy do czego chcesz to podlaczyc?Bo z kolumnami paradigm i denonemavr1706 slychac roznice basu(w jakosci)ale trudno zeby bylo inaczej.

Nie ludz sie ze koda da lepszy rezultat.


Jesli chodzi o stosunek jakosci do ceny to Mode Com bije wszystko i wszystkich w swojej klasie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mam zamiar podloczyc suba do kina domowego thomson z amplitunerem DPL 570 HT
czy mozesz dac mi link do tego mode com ?



Niestety tego modelu juz nie produkuja a najmocniejszy obecnie zestaw kosztuje o polowe mniej i ma polowe mniejsza wielkosc i moc.http://www.modecom.pl/product.php?id=501&categoryId=1to link do strony firmy jednak nie zobaczysz tego suba o ktorym ja mowie w poprzednim poscie.

KD Thomson to takie kino gdzie amplituner i dvd jest w jednym pudelku?Moze zrob tak ze kupisz ten model z linka i podlaczysz do wyjsc 5.1 w amplitunerze(chinch)jesli ten takowe posiada jesli nie musialbys kupic dvd z dekoderami npPanasonic s 49 lub nowszy.Napewno zagra lepiej od tego thomsona.

A pozatym chyba powinienes miec sub od kompletu ale rozumiem ze jest kiszka?

Ja mam dvds-49+mode com mc2000 i zmiata to kazde kino domowe za 1500 a nawet drozsze szczegolnie kiedy kupowalem 2 lata temu a kosztowalo razem 770zl i moglem odtwarzac dvd-audio.Moc suba 50 W ale lepsze niz te z nalepek na sony 200w

A jesli juz to moze cos tonsila by ktos ci polecil bo widze ze chcesz naprawde tanio kupic i tylko po to zeby miec duzo szpanerskiego basu ,bo ta koda ci tego nie zapewni stx to skladak chinsko polski a tonsil pomijajac jakosc w tej cenie moze juz co nieco lupnac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czy mozesz dac mi link do tego mode com ? i co myslicie o tym stx


Mode com to dobra zabawka do komputera, i takie jest jego przeznaczenie. Do kima domowego i muzyki stereo jest za słaby. STX z doświadczenia nie polecam z uwagi na dudniący dźwięk.
Kup używany, samodzielny subwoofer i nie kombinuj z zestawami komputerowymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mode com to nie Hi-Fi ale lepsze od tego Thomsona i jak mowilem od kin z jednego pudelka do 1500 ja mam pelno gabarytowe kino mode coma i napewno gra lepiej podpiete pod wyjscie 5.1 z dvd niz z komputera, ale to nie jest klasa Hi-Fi i na pewno nie jest slabe mocowo i juz takich nie robia.

Kup magnat sub300 z drugiej reki jak znajdziesz bo nowy kosztyje kolo 700.

Podobno Jamo robi dobre tanie subwoofery.

Sorry ze 3 posty pod rzad ale wyslal mi sie ten sam 3 razy i musialem edytowac zeby mialo reke i noge.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floox
Warto poszukać subwooferów produkcji Tonsila, np. Altusy 100 i 40 (ALTUS 40 o mocy 40W/80W spokojnie mi wystarczał do nagłośnienia w KD pokoju 20m^2) są robione od paru lat i nieźle grają (na pewno lepiej od nowych wynalazków z MAudio, STXa czy VoiceKraft).
Poniżej masz przykładowy link do modelu SUB 9.1 CLASSIC Tonsila (nowe kosztują ok. 450zł).
http://www.allegro.pl/item295024836_subwoo...de_gratis_.html
Subwoofer HECO Superior SUB 20A
http://www.allegro.pl/item297007977_subwoo...owy_sprzet.html

Przykładowe aukcje subów na Allegro (już zakończone, więc możesz zorientować się w końcowej cenie):
http://www.allegro.pl/item263767346_aktywn...rt_gratis_.html
http://www.allegro.pl/item282606702_kolumn...00_srebrna.html

Z innych firm - niezbyt drogie są podstawowe modele Yamahy np. SW-45 (ale te z głośnikiem 6? jak np. SW-015 możesz sobie od razu darować).
W dużych sklepach typu Saturn czy MMarkt można w promocji kupić nowe formowe suby za 400zł (ONKYO, Magnat, SONY). Wiem, że to przekracza o 100zł Twój budżet, ale jeżeli chcesz fabrycznie nowy produkt to może warto?
No i ja bym nie przejmował się negatywną oceną przez Gawrona subów SONY z nalepką 200W, a opinii o potencjalnie "łupiącym" Tonsilu nie rozumiem icon_lol.gif Słuchałem paru subów Tonsila i SONY i nie narzekam (oczywiście mowa o kategorii poniżej 1000zł).
a jak najbardziej cenne są sugestie Kolegów Cz58y i Stanisława
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Floox
No i ja bym nie przejmował się negatywną oceną przez Gawrona subów SONY z nalepką 200W, a opinii o potencjalnie "łupiącym" Tonsilu nie rozumiem icon_lol.gif Słuchałem paru subów Tonsila i SONY i nie narzekam (oczywiście mowa o kategorii poniżej 1000zł).
a jak najbardziej cenne są sugestie Kolegów Cz58y i Stanisława
Pozdrawiam



W woli scislosci to chodzilo mi nie tylko suby sony ale takze inne produkty tej masowki a pozatym sub ponizej 1000 zl nie gra a buczy no ale co kto lubi a ze tonsil jest lupiacy chodzilo mi ze w tej cenie ma wieksza moc niz ta nieszczesna koda.

Tak na dobra sprawe nie kazdy jest purrysta brzmieniowym i jesli ktos chce kupic sub za 350 to tylko po to zeby soobie podudnic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak na dobra sprawe nie kazdy jest purrysta brzmieniowym i jesli ktos chce kupic sub za 350 to tylko po to zeby soobie podudnic.

GAWRON___M
i tak właśnie jest jak napisałeś - w stereo, bo w kinie domowym to gra lepiej i jakoś ujdzie - bo musi icon_lol.gif
Cytat

W woli scislosci to chodzilo mi nie tylko suby sony ale takze inne produkty tej masowki a pozatym sub ponizej 1000 zl nie gra a buczy no ale co kto lubi a ze tonsil jest lupiacy chodzilo mi ze w tej cenie ma wieksza moc niz ta nieszczesna koda.

Czyli polecasz znalezienie Tonsila (inaczej mówiąc jest najlepszym rozwiązaniem "jakoś-grającym" w cenie ok. 350 zł)?
W każdym razie ja cały czas polecam też (jeżeli ma być do 300zł) suby z drugiej ręki z mojego poprzedniego postu icon_cool.gif
Pozdrawiam
PS. A że mam inne zdanie niż Ty co do produktów SONY (w każdym razie niektóre produkty są OK i całej firmy nie wyrzucam do kosza) to już nie jest sprawa tego wątku więc sobie odpuścimy dalszą dyskusję...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAWRON___M
Faktycznie, nie to co kiedyś!
Dlatego u mnie Soniaki mają średnio 10 lat, a tylko amplituner KD i głównie DVD - z oczywistych względów - zaniżają mi średnią icon_lol.gif
Co do Technicsa: ich ostatnie modele też nie były takie złe, ale tylko najwyższe z serii -poprzednio nawet te średnie były dobre.

A co do sprzętu Flooxa, to THOMSON DPL 570 to amplituner KD a nie "naleśnik z DVD" o mocy (realnej w stereo...) 5x50W, poniżej link z opisem i jak wygląda
http://www.maximedia.pl/katalog/13_187.html
http://www.allegro.pl/item279643596_amplit...l_jak_nowe.html
Miałem kiedyś trochę lepszy model DPL-550, był wykonany bardzo solidnie i ładnie grał w stereo, na KD miał trochę za małą moc, ale jako nieliczny miał 2 gniazda SCART icon_cool.gif
Miałem go podłączonego pod kilka różnych subów, min. ALTUS 40 - i dlatego polecam ten model (bardzo fajnie gra jak za taką cenę i mieści się w budżecie Flooxa).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

GAWRON___M


A co do sprzętu Flooxa, to THOMSON DPL 570 to amplituner KD a nie "naleśnik z DVD" o mocy (realnej w stereo...) 5x50W, poniżej link z opisem i jak wygląda
http://www.maximedia.pl/katalog/13_187.html
http://www.allegro.pl/item279643596_amplit...l_jak_nowe.html
Miałem kiedyś trochę lepszy model DPL-550, był wykonany bardzo solidnie i ładnie grał w stereo, na KD miał trochę za małą moc, ale jako nieliczny miał 2 gniazda SCART icon_cool.gif
Miałem go podłączonego pod kilka różnych subów, min. ALTUS 40 - i dlatego polecam ten model (bardzo fajnie gra jak za taką cenę i mieści się w budżecie Flooxa).

Pozdrawiam



Juz wczesniej zdazylem zobaczyc tego thomsona i ten sub co byl w zestawie to naprawde kicha i przyznaje ze przypuszczalem ze tam jest dvd ale mimo ze nie bede juz przekonywal do glosnikow komputeowych to nawet nie ma co porownywac takich konstrukcji jak ta z thomsona do suba mode com mc2000 ktory wazy ze 12kg ma membrane 8" i zawieszenie szerokosci ponad 2cm tyle ze mozna go juz kupic co najwyzej z drugiej reki a ja swojego nie sprzedam bo mimo ze stoi nieuzywany to dlatego ze poprostu jakosc basu gryzie sie z ta z kolumn paradigma ale to nie powinno dziwic skoro roznica w cenie jest 10-krotna.I tu nie zgodze sie ze zdaniem Stanislawy ze to sa "zabawki do komputera".Firma istnieje doslownie od kilku lat i nie spotkala sie z duzym zainteresowaniem swoich topowych modeli spowodowalo ze celeuje teraz w segment komputerowy.Jest to podobno rodzima firma jak np. tonsil i polecam produkty tej marki szczegolnie poczatkujacym jak najbardziej do komputera jak rownierz jako konkurencje dla "plastikowego Kina" podlaczajac pod nalesnik z dekoderami.Tak samo jak wysokie modele Logitecha sa o wiele lepsze niz te Kina z jednego pudelka.


Ps;Technicsa nie lubie za wieze segmentowe z kolumnami z mechanizmem M.A.S.H a sony za stacenie w moich oczach i nie tylko legendy o dlugowiecznosci a dodatkowo za konsole ps2 i wszystkie te walki z nia zawiazane ale i tak kupie ps3 bo musze.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I tu nie zgodze sie ze zdaniem Stanislawy ze to sa "zabawki do komputera".Firma istnieje doslownie od kilku lat i nie spotkala sie z duzym zainteresowaniem swoich topowych modeli spowodowalo ze celeuje teraz w segment komputerowy.


Ps;Technicsa nie lubie za wieze segmentowe z kolumnami z mechanizmem M.A.S.H a sony za stacenie w moich oczach i nie tylko legendy o dlugowiecznosci a dodatkowo za konsole ps2 i wszystkie te walki z nia zawiazane ale i tak kupie ps3 bo musze.


Wcale nie gniewam się z tego powodu. Do Modecoma mam uraz po tym jak 3 jego produkty które miałem, nie wytrzymały nawet miesiąca urzytkowania. Z działania ich byłem nawet zadowolony ale taki krótki czas ich działania odstraszy i zniechęci każdego. Dla mnie Modecom jest wart tyle co Voicrcraft , ładnie wygląda i gra ale jakość materiałów jest beznadziejna.. Takie jest moje zdanie i tego nie zmienie.

A Techniksa lubię za to ,że dzięki tej firmie zaistniało coś więcej jak tylko Sony i Unitra. To jest też moje prywatne zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Miejmy nadzieje ze firma bedzie ulepszac swoje produkty,i zajmie pozycje creativa wszak to nasza rodzima produkcja.


Tak to nasza produkcja Made in China
http://www.modecom.pl/ofirmie.php
To już wiadomo skąd taka awaryjność ich produktów. Głodny chinczyk nie przykłada się solidnie do pracy. Ale miejmy nadzieje że oni dostaną podwyżki pensji, to sie wtedy przyłożą do pracy.
Wracając do tematu Modecom jest firmą od sprzętu komputerowgo i tam jest jej miejsce.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...