Skocz do zawartości

Stereo do 15m2


pociej

Recommended Posts

Witam,

Poszukuje zestawu stereo który ma stać w pokoju o powierzchni ok. 15m2.
Z dotychczasowych poszukiwań skupiłem się na razie na kolumnach podstawkowych + wzmacniacz stereo.
Zastanawiam się też nad jakimiś mniejszymi frontami tj. Paradigm Monitor 7 v.7 bądź 9 v.7.

Z podstawkowych w oko wpadły mi Paradigm Monitor Mini v.7, Monitor Audio Bronze BX2 i KEF Q100.
Z testów i opisów czuję że najbardziej podpasował by mi Paradigm, z jego dynamicznym, basowym brzmieniem.
Nie ukrywam że prócz dźwięku liczy się tez wygląd.
Co do muzyki której słucham to rock, pop, alternatywna. Po trochę wszystkiego, dlatego dobrze jakby zestaw był w miarę uniwersalny.

Co do wzmacniacza przyjrzałem się dwóm, Denon PMA-720AE oraz Marantz PM 7004.
Wzmacniacz musi posiadać pre-out celem podłączenia subwoofera.
Do tego potrzebowałbym również przetwornika cyfrowo - analogowego (DAC) z racji tego że źródłem będzie komputer.
Może amplituner byłby równie dobrym rozwiązaniem i bezpośrednie cyfrowe połączenie do niego.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to kwota do 5 tysięcy złotych, i w tym przedziale proszę o jakieś propozycję i komentarz wybranych przeze mnie elementów zestawu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na razie ogólnie. Propozycje przez Ciebie podane w tym budżecie mieszczą się w średniej. powinny zagrać przyzwoicie. Ale są tak różne, jak różne są gusta. Wybrałeś te elementy po odsłuchach, czy raczej (takie mam wrażenie) z wyglądu?
Jeśli to drugie, warto jednak by posłuchać kilku zestawów, przekonać się jakie masz upodobania brzmieniowe (muzyczne podałeś).
A najlepiej, jako że sprzęt jest nowy, zrobić to w ten sposób, iż umawiasz się na odsłuch w jakimś dobrze wyposażonym salonie (lub kilku).
Oczywiście 5 kzł. to już konkretna sumka i można za nią kupić używany wzmacniacz i kolumny, które zjedzą na śniadanko, te wymienione przez Ciebie. trzeba by tylko dobrze poszukać, mieć trochę szczęścia by tanio i dobre znaleźć i dobrać je do siebie z głową.
Jeśli chcesz do tego jeszcze DAC, to tym bardziej celowałbym w używane.
Nie rozumiem tylko po co Ci do stereo subwoofer w 15 metrowym pokoju? Niskich tonów raczej tak nie poprawisz, będziesz miał tylko duże BUUUM, które zaciemni przekaz wysokich tonów i średnicy.
I jeszcze jedno. Pisząc o stereo nie używamy synonimu "fronty", gdyż jest to nazewnictwo zaczerpnięte z kina domowego. Tu się je nazywa po prostu kolumnami (podłogowe lub podstawkowe/standowe/monitory).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, te modele zostały wybrane na podstawie wyglądu/opisu/opinii w internecie.
Planuję wybrać się do salonu ale chciałbym zawęzić krąg poszukiwań i wiedzieć o jakie modele pytać jak już się wybiorę.
Mieszkam we Wrocławiu także parę sklepów się znajdzie. Może będzie to czego szukam.

Co do używanych sprzętów to nie jestem przekonany, wolę nowe tym bardziej że trochę chcę wydać i da się za to kupić nowy sprzęt.

A subwoofer to na razie nic pewnego, bo obecnie używam części starego KD jako głośników do muzyki (i wszystkiego) razem z subwooferem.
Bez niego nie słychać basu i dźwięk jest dość płaski dlatego zastanawiam się też nad tym.
Wiem że pewnie jedna z tych kolumn które oglądam, nawet popsuta, zagra lepiej niż to KD i subwoofer może okazać się nie potrzebny, ale zawsze warto założyć gorszą wersję i mile się zaskoczyć.
Poza tym patrząc na parametr zasięgu basu żadna kolumna (Monitor 7 v.7, Monitor Mini v.7)nie schodzi tak nisko jak np. Monitor SUB 8...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do używanego sprzętu - ludzie są często uprzedzeni że jak stare to niedobre, lepiej kupić nowe. Myślą że jak kupują nowe to znaczy że jest lepsze a prawda jest taka że im nowsze tym gorsze. Stary sprzęt działa już z 10 czy 20 lat i pewnie kolejne tyle jeszcze pochodzi, a nowe - ma gwarancje na 2 lub 3 lata i oby do jej końca jakoś dociągło. Obecnie robi się na ilość nie na jakość, to ma trochę pochodzić i ma się popsuć, w końcu fabryki już naprodukowały nowego sprzętu i muszą się go pozbyć. Koledzy nie bez powodu doradzają używany sprzęt bo wielu z nich za pewne na takim jedzie bo jest z klasą i o dziwo używany a dobry icon_smile.gif. Nie należy jednak wszystkiego tak generalizować ale w większości przypadków tak jest. Taki drobny przykład z życia wzięty (choć z trochę innej branży) - firma kupiła fajne urządzenie wielofunkcyjne za które dała naście tysięcy, podczas rozmowy z serwisantem który to uruchamiał spytałem się to ile takie urządzenie w firmie teraz posłuży (spodziewając się że kolejne długie lata popracuje) a on mi na to że urządzenie to jest przewidziane na 5 lat eksploatacji, po tym okresie ma nastąpić zużycie wszelkich pasków i elementów gumowych, pewne mechanizmy mają również się zużyć a firma po zamortyzowaniu się maszyny ma kupić nową. I choć wiem że teoretycznie tak to dzisiaj wygląda to odpowiedź ta mocno mnie zaskoczyła. A wiele starego sprzętu działa do dzisiaj i żeby nie to że zestarzały się technologicznie to pewnie ludzie by ich jeszcze długo używali. Sam za radą kolegi f1angel kupiłem fajny sprzęt grający i cieszę się bo wiem że mam i jakość dźwięku i jakość sprzętu który jeszcze sporo posłuży icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poza tym patrząc na parametr zasięgu basu żadna kolumna (Monitor 7 v.7, Monitor Mini v.7)nie schodzi tak nisko jak np. Monitor SUB 8...




Proponuję posłuchać rad Tych powyżej:)

Widzę, chcesz kupić nowego suba za 270 zł? Szok!!! Przecież to TANDETA do kwadratu!
Jeśli chcesz wydać 5 kzł i cieszyć się pseudo "dźwiękiem" - Twoja sprawa.

Jak ma być łupnięcie w kinie - możesz sobie kupić stare kolumny, które mają 5 razy lepszy i niższy bas od tego wynalazku. A i resztę pasma dużo lepszą od wybranych monitorków... Wystarczy dobre stereo!

Inna sprawa, że w 15 metrach, przy bardzo niskim basie, może nieco "buceć". Ale wcale nie musi...
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie powstał ten temat by nie kupić tandety do kwadratu :]

To zebraniu porad z innych for na razie wygrywa opcja stereo z Monitorami 9 v.7 + Marantz PM 7004.
Niestety na lepszy wzmacniacz mnie nie stać a ponoć dobrze jakby był mocniejszy do tych kolumn.

A co do porady odnośnie starych kolumn z niskim basem to nie ma jakiegoś odpowiednika w nowych modelach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle świetnych sprzęcików choćby tu:
http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=wzmint2000
http://www.hifi.pl/gielda/wyswietl.php?grupa=kolumny2000
które zamiast tylko odtwarzać dźwięk zagrają, zabrzmią. To taka subtelna różnica.
Mnie szkoda byłoby wyrzucać 5kzł. na takie Paradigmy czy Marantza. Ale Twoja wola... .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...