Skocz do zawartości

SONY TA-F550ES .... problem


Marcel .

Recommended Posts

witam
mam pytanie
wczoraj zakupiłem SONY TA-550ES od znajomego model wzorowy , moje pytanie dotyczy dzwięku a mianowicie jest jakby za mało tonów niskich .... a za dużo wysokich i średnich .... czy każdy model 550ES tak gra ..... tak jakby brakowało przycisku LOUDNESS
miałem wcześniej Denon M10 ... mini Hi-Fi który miał 2x 40W
i bass schodził dużo niżej .... wzmacniacz nie był tak głośny ale dolne Hz były przyjemniejsze
w SONY TA-550ES bass pojawia sie dopiero przy odpowiedniej głośności ..... porostu nie gra ciepło ... tylko głośno
żródło dźwięku Laptop ... karta Realtek HD audio
kolumny SONY SS-F6000P

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, przyczyn może być kilka. Sprzęt Denona po prostu ma inny rys brzmieniowy a Sony inny. I to nie jest żadna niespodzianka.
Ja właśnie większość tańszych wzmacniaczy Sony tak odbieram jak opisałeś. Nie wiem jakich kolumn używasz. Być może wzmacniacz nie daje sobie z nimi rady, albo ich sygnatury brzmieniowe są podobne (podobnie złe) i daje to taki efekt.
Czy obecne kolumny (jakie?) stoją w tym samym miejscu, w którym stały te od Denona? Próbowałeś przesuwać kolumny w inne miejsca? to nieraz pomaga.
Nie napisałeś też w jak dużym pokoju gra Twój system. Poza tym aby "rozbujać" kilka dużych głośników, potrzeba sporo więcej mocy niż do napędzenia małych dwudrożnych kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WZMAK SONY TA-F550ES ....... nawyższy z serii ES
Kolumny te same ...... stoją tam gdzie stały
SONY SS F-60000P .......... http://oi48.tinypic.com/2qnw3nn.jpg
te same przy Denonie schodziły do 30Hz na bassie

zaznaczam że wzmak miał 2 x 40w na kanał a grał bassem nżej i cieplej bassem niż Sony który ma Sete na wyjściu Edytowano przez RoRo
odpowiadając na post poprzednika nie ma sensu cytować go w całości!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście niełatwo to wytłumaczyć. Chociaż ja za bardzo nie sugerowałbym się tym, że jeden wzmacniacz ma 40 a drugi 100W.
Ważna jest wydajność prądowa a prawdziwe 40W jest lepsze od naciąganych 100W na papierze.
Jakoś nigdy nie darzyłem wzmacniaczy Sony specjalną estymą. Pomijam wysokie modele końcówek mocy TA-N z serii ES.
A skąd wiesz, że Denon schodził do 30Hz? Sprawdzałeś płytą testową?
I nie piszemy bass, tylko bas. A najlepiej niskie tony
Z drugiej strony to jest całkiem dobry wzmacniacz i raczej powinien dać dobre niskie tony. Czy aby na pewno nie jest uszkodzony?
Tak dla spokoju sumienia posprawdzaj wszystkie przełączniki we wzmacniaczu (włączaj i wyłączaj) oraz wszelkie połączenia kablowe.
Jeśli masz możliwość, to pożycz inny wzmacniacz i podepnij do kolumn. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

***

haha
chyba niedoczytałeś
ten SONY to właśnie kalsa ES
piszesz mi jakie kolumny , a w poście jest zdjęcie i model
a co to za filozofia sprawdzić jakie Hz przenoszą dane kolumny
i bas .... a nie Bass ..... tym poprostu rozwałiłeś system

napisałeś mi instrukcje jak jakiemuś nieogarnietemu dziecku
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Spokojnie Kolego!

Jak napisał poprzednik. Skąd wiesz, że schodziły do 30 Hz? Z danych technicznych? Może napiszesz jak sprawdziłeś?
Szczerze w to wątpię, by kolumny za 300 $ nowe schodziły do 30 Hz. Chyba, że se spadkiem najmniej kilkunastu decybeli od średniej... Po za tym, do kolumn osiągających taki pułap potrzebny jest wzmacniacz co się zowie i ... pomieszczenie:)
Niestety. Masz tak egzotyczne kolumny, że niezbyt szeroko o nich piszą. Więc może nam podasz specyfikację? Sony nie jest wyznacznikiem wysokiej jakości - przynajmniej w segmencie kolumn.
Zresztą. Pisze się dużo. A często ma się to nijak do rzeczywistości.

Z tego, co piszesz wnioskuję podobnie jak Kolega. Zdaje się, że poprzednio miałeś wzmacniacz, który sobie nie bardzo radził. No i nieźle bucało na dole. Basu było, że hej:) Teraz jest lepszy wzmacniacz (jakby nie było) i bas uciekł gdzieś... Albo jak pisze f1angel - coś jest wduszone/wyduszone...

Pozdrawiam!

Apeluję o trochę kultury, szacunku i skromności. Podobno piszesz w sprawie porady...
Jeszcze kilkanaście lat (miejmy nadzieję) i... zmądrzejesz:) Nie będziesz potrzebował się radzićicon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częstotliwość sprawdziłem płytą .... Bass Mekanik v5.0
na stronie sony podają że przenoszą 40Hz
po teście granica słyszalnego przenoszenia to 30Hz
może dlatego że sam je wytłumiłem w środku i zmieniłem bass reflex na dłuższy
http://store.sony.com/p/SS-F6000/en/p/SSF6000#specifications

wcześniejszy wzmacniacz to DENON UDRA M10
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

ten SONY to właśnie kalsa ES
piszesz mi jakie kolumny , a w poście jest zdjęcie i model
a co to za filozofia sprawdzić jakie Hz przenoszą dane kolumny
i bas .... a nie Bass ..... tym poprostu rozwałiłeś system

Po pierwsze - to masz funkcję "EDYTUJ" by poprawić swoje błędy (literówki itp)

Po drugie - 550ES to nie jest najwyższy model, przynależność do górnej serii SONY nie świadczy o tym, że jest to świetny sprzęt

Po trzecie - Twoje kolumny to podstawowy model SONY, najmocniejszy w serii, ale nie żaden cud. Ogólnie to SONY z dobrych kolumn w ostatnim dwudziestoleciu to wypuściło tylko 3 niezłe modele - ale z klasy ES, a nie podstawowej.
Zukzukzuk napisał Ci wyraźnie, że mogą schodzić niżej (niż standardowe 40Hz), ale "ze spadkiem najmniej kilkunastu decybeli "
Te kolumny muszą dostać trochę mocy, by zaczęły grać. Przy cichym graniu niezbyt im to wychodzi - a przynajmniej tak było u poprzednika, a skoro zmieniła się tylko nazwa...

Po czwarte - jak prosisz o pomoc, to wypada trochę się postarać i od razu podać więcej szczegółów. Oraz trzymać język na wodzy!
Dostosuj się do zwyczajów panujących na tym Forum, to chyba nie jest trudne. icon_wink.gif


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

ten SONY to właśnie kalsa ES
piszesz mi jakie kolumny , a w poście jest zdjęcie i model
a co to za filozofia sprawdzić jakie Hz przenoszą dane kolumny
i bas .... a nie Bass ..... tym poprostu rozwałiłeś system

Po pierwsze - to masz funkcję "EDYTUJ" by poprawić swoje błędy (literówki itp)

Po drugie - 550ES to nie jest najwyższy model, przynależność do górnej serii SONY nie świadczy o tym, że jest to świetny sprzęt

Po trzecie - Twoje kolumny to podstawowy model SONY, najmocniejszy w serii, ale nie żaden cud. Ogólnie to SONY z dobrych kolumn w ostatnim dwudziestoleciu to wypuściło tylko 3 niezłe modele - ale z klasy ES, a nie podstawowej.
Zukzukzuk napisał Ci wyraźnie, że mogą schodzić niżej (niż standardowe 40Hz), ale "ze spadkiem najmniej kilkunastu decybeli "
Te kolumny muszą dostać trochę mocy, by zaczęły grać. Przy cichym graniu niezbyt im to wychodzi - a przynajmniej tak było u poprzednika, a skoro zmieniła się tylko nazwa...

Po czwarte - jak prosisz o pomoc, to wypada trochę się postarać i od razu podać więcej szczegółów. Oraz trzymać język na wodzy!
Dostosuj się do zwyczajów panujących na tym Forum, to chyba nie jest trudne. icon_wink.gif


Pozdrawiam



dziś podłączyłem wzmaczniacz SONY TA-F420 .... i gra lepiej od 550es
co może być nie tak .... skoro w niższym o kilka półek wzmacniaczu basu jest w sam raz .... a w 550es wydaje sie płytki :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wzmacniacz został porównany z takim samym modelem 550ES
oraz modelem SONY TA-F420 nizszym o kilka półek
bass jest bardzo płytki .... a w muzyce rockowej stopa pekrusji jest praktycznie niewyczuwalna
dla porównania przy tych samych ustawieniach i wzmacniaczu niższym o kilka półek
bass jest potężny a stope perkusji czuć wyraźnie
jak dla mnie to wada ukryta .... coś musi być nie halo z kondensatorami odpowiadającymi za niskie tony
zanosze go do profesjonalego serwisu .... żeby wszystko sprawdzili
i jestem ciekaw co mi powiedzą .........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym masz rację. Rzeczywiście nie doczytałem jakie to są kolumny. Może dlatego, że ich symbol był w ostatniej linijce na dole i wziąłem to za powtórzenie symbolu wzmacniacza.
Ale Ty chyba też nie doczytałeś, bo ja tam nie neguję tego, że Twój wzmacniacz to klasa ES, tylko, że cenię końcówki z klasy ES.
A Twój wzmacniacz to mniej więcej (według mnie ) taka klasa ES jak samochody sprzedawane w Polsce pod nazwą/marką Chevrolet w stosunku do prawdziwych amerykańskich Chevroletów.
I przede wszystkim ja Cię nie obrażam, nie piszę w ten sposób, by RoRo musiał edytować moje posty. Słowem pokazałeś "klasę".
A może wytłumaczysz co miałeś na myśli pisząc:
Cytat

i bas .... a nie Bass ..... tym poprostu rozwałiłeś system


Bo napisałeś jak "Kali". Może spróbujesz bardziej stylistycznie, zrozumiale?

Cytat

napisałeś mi instrukcje jak jakiemuś nieogarnietemu dziecku


Nie. Chciałem Ci pomóc, próbując wyeliminować wszelkie przyczyny niby błahe, ale o których można zapomnieć szukając poważniejszych przyczyn. A pisząc w ten sposób i dodatkowo uparcie bass sam stawiasz się w pozycji nieogarniętego czy raczej nierozgarniętego dziecka, bo nikt poważny tak nie pisze.
I jeszcze coś. Właśnie po dyskusji ze znającym się na wzmacniaczach elektronikiem ustaliliśmy co "dolega" Twojemu wzmacniaczowi.
Forum, to jednak nie sklep i nie wszystko da się kupić. A ja nie jestem subiektem i nie mam obowiązku... .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel ..... no i co znawco ?
po dokładnym sprawdzeniu wzmacniacza w środku
nie mam Żadnych wątpliwości co do tego że został zalany jakąś cieczą
co potwierdzają ślady rdzy i pozostałości cieczy pod przednim panelem oraz w okoicach końcówek mocy

prawdopodobnie zalane zostały kondesatory wejścia dźwięku odpowiadające za przetwarzanie niskich czestotliwości
dlatego też straciły swoją pojemność i bas wydaje sie płytki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcel no i to:
Cytat

I jeszcze coś. Właśnie po dyskusji ze znającym się na wzmacniaczach elektronikiem ustaliliśmy co "dolega" Twojemu wzmacniaczowi.
Forum, to jednak nie sklep i nie wszystko da się kupić. A ja nie jestem subiektem i nie mam obowiązku...


No właśnie mniej więcej to ustaliliśmy o czym napisałeś.
A tak poza tym od każdego wymagasz zdolności jasnowidzenia? Jak Ci się zepsuje samochód, to dzwonisz do mechanika i wymagasz by przez telefon zdiagnozował co się stało?
Jeśli tak Marcel, to bardzo Ci współczuję a jeszcze bardziej ludziom którzy mają nieszczęście z Tobą obcować. Bez odbioru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum, jest po to aby zapytać, jeżeli dana odp nie satysfakcjonuje lub jest nie trafiona, można taką informację przyjąć i ewentualnie określić, że była nie trafiona lub rozwiązanie było inne.
Oczywiści wiąże się taka odp z odpowiedzią kulturalną - komu lekko zabrakło widać - kolejne wątki z takim tonem będą moderatorzy zamykali.
Pozdrawiam.
PS. A jak ktoś chce bana to wystarczy napisać a nie przeginać w odpowiedziach icon_mrgreen.gif icon_twisted.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Forum, jest po to aby zapytać, jeżeli dana odp nie satysfakcjonuje lub jest nie trafiona, można taką informację przyjąć i ewentualnie określić, że była nie trafiona lub rozwiązanie było inne.
Oczywiści wiąże się taka odp z odpowiedzią kulturalną - komu lekko zabrakło widać - kolejne wątki z takim tonem będą moderatorzy zamykali.
Pozdrawiam.
PS. A jak ktoś chce bana to wystarczy napisać a nie przeginać w odpowiedziach icon_mrgreen.gif icon_twisted.gif




a zamykaj sobie .... banuj ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...