Skocz do zawartości

iPod lub coś innego? Do słuchawek Denon AH-C 560R.


Recommended Posts

Witam @ll icon_smile.gif

Ponieważ ostatecznie padł mi wysłużony iPhone 3GS, który służył mi jako przenośny "grajek", przymierzam się do jego następcy. Zaznaczę, że używałem go wraz ze słuchawkami Denon AH-C 560R i - pomijając ich niezłe brzmienie z tym grajkiem - przywykłem do funkcjonalności ich pilota (głośność, przewijanie itd.).

No i tu pojawiają się dylematy, co wybrać, aby w miarę dobrze grało z tymi słuchawkami (i miało co najmniej 16/32 GB):

1) kolejny iPhone ? (słyszałem gdzieś, że iP 4 gra ponoć lepiej, niż iP 4S czy iP 5 - czy to prawda?)
byłby plus" grajek + telefon w jednym...

2) któryś z iPodów?
- mamy w domu iP Classic 160GB, ale z tymi słuchawkami nie zgrywa się zbyt pieknie, dużo lepiej gra z NuForce;
- iPod Nano 6G lub nowszy? który dobrze brzmi? (iPody Touch odpadają, i te maluchy wielkości znaczka pocztowego też)

3) czy potraficie powiedzieć, jak gra Samsung Galaxy S II (porównać go z czymś)?
bo telefonu też potrzebuję, choć niekoniecznie razem z grajkiem, więc może 2 w 1 ?

4) inny grajek? jaki do tych słuchawek?

Muzyka - bardzo różna: od klasyki, przez jazz, wokalną, instrumentalną, do rock'a (nie najcięższego!). Bez łomotu, techno, rapu itp. "muzyk".
Najlepiej, by "to" brzmiało dobrze już bez dodatkowych equalizacji (bo nie używam z zasady).
Aha: nastawiam się na audio. Filmów nie oglądam, w gry nie gram itd. ...
I jeszcze jedna potrzeba: w miarę intuicyjna obsługa i dobry dostęp do zawartości na wyświeltaczu.

Budżet planiowany: kilkaset zł, w przypadku komórki - do jakichś 1.300.

Jeśli Koledzy / Koleżanki z dobrym słuchem możecie coś podpowiedzieć, będę wdzięczny. icon_smile.gif

Pozdrawiam. icon_smile.gif

P.S.
Wiem, że słuchawki Denon AH-C 560R są mało znane, ale zapewniam, że z iPhone warte posłuchania!
Są do Apple'a dedykowane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja mogę się wypowiedzieć to osobiście poszedłbym w telefon, moim zdaniem nie warto szaleć, szczególnie, że nie masz też niewiadomo jakich tych słuchawek...

Nie wiem, który iPhone gra najlepiej, moim zdaniem różnice są bardzo subtelne (4 vs 4S) i w ogólnym rozrachunku niewarte odnotowania, nowego nie słuchałem, ale podobno cudów nie ma jest porównywalnie. Jeśli chodzi o Samsunga to na pewno nie S2, bo ma słaby DAC Yamahy, jeśli to S lub S3, które są na niezłym chipie Wolfsona, ale tu musisz się liczyć z tym (szczególnie przy S), że trzeba będzie troszkę pogrzebać w sofcie, żeby wyciągnąć z niego maksimum. Jednocześnie będziesz musiał pożegnać się ze sterowaniem z "pilota"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z tego co ja mogę się wypowiedzieć to osobiście poszedłbym w telefon, moim zdaniem nie warto szaleć, szczególnie, że nie masz też niewiadomo jakich tych słuchawek...


Słuchałeś kiedyś przez te słuchawki muzyki z iPhone'a? Czy kierujesz się tylko ich niszowością i tym, że nie kosztują 4 kzł, a tylko 400?
Jasne, że to nie "high end", ale z tym sprzętem i do muzy, której słucham (w tym klasyka) są po postu - jak na dokanałówki - dobre, lepsze np. od NuForce Ne-7 (mam obydwa typy). W tej cenie - jedne z lepszych, choć mało znane. Oczywiście, np. Denon AH-C710 są wyraźnie lepsze co do rozdzielczości i dynamiki, choć nie aż tak odpowiadają moim upodobaniom (no, i cena icon_sad.gif ).
Dlatego waham się, czy odchodzić od Apple... (nawet nie z powodu pilota, choć trochę też). Bo mówi się potocznie, że nie ma dobrze grających komórek, a z pośród tych, które w ogóle grają, iPhone'y są w ścisłej czołówce.

Cytat

Nie wiem, który iPhone gra najlepiej, moim zdaniem różnice są bardzo subtelne (4 vs 4S) i w ogólnym rozrachunku niewarte odnotowania, nowego nie słuchałem, ale podobno cudów nie ma jest porównywalnie.


Porównywałeś osobiście? Z jakimi słuchwkami? Byłbym ciekaw.
Wczoraj wpadłem do iSpota posłuchać tych grajątek (z moimi słuchawkami). I wyszedłem rozczarowany: począwszy do iPoda Nano, przez iP4S do iP5 - to wszystko grało gorzej od mojego pocziwego iP3 GS. Przestrzeni (w in-ear i tak jej niewiele) w zasadzie zero, brzmienie bez ducha i muzykalności, strasznie "technicznie" (jak na moje ucho). I nie spodziewam się, ze to tylko kwestia plików (choć w jakimś stopniu na pewno), bo jeśli każdy z tych grajków miał zestaw muzy przygotowany przez Apple to raczej tak, aby wyeksponować zalety. No, chyba ze Apple robi to pod dzieciarnię, a nie pod słuchających muzyki, czego potwierdzeniem mogłoby być, że na iPodach nie było w ogóle klasyki. icon_mad.gif

Dziękuję za sugestie dotyczące Samsungów. icon_smile.gif Poszperam o nich na forach.

P.S.
Może jeszcze ktoś ma ciekawe doświadczenia w tym temacie?
Jakieś inne grające komórki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem 560, ale mówię ogólnie, dokanałówki rzadko kiedy potrafią się zbliżyć do "dużych" słuchawek w tej samej cenie, a nawet "duże" za 400zł to jeszcze nie jest to. Nie twierdzę, że są złe, sam mam Audeo 112, które są niewiele droższe (przynajmniej kiedyś były, bo teraz podrożały), ale to nie jest "hi-end" jak to napisałeś nawet jak na przenośne źródła.


Jeśli uważasz, że to w iSpocie grało aż tak mizernie to moim zdaniem tylko i wyłącznie wina plików (sprawdzałeś czy EQ było wyłączone?)... Jak miałbym ustawić iPhone'y w kolejności jakości brzmienia to dla mnie 4 > 4S > 3G (niestety 3GS nie słyszałem), przy czym jest dużo większa różnica między 3G i 4S, niż między 4, a 4S. Nie wiem też czy wiesz, ale w 3GS, 4 i 4S najprawdopodobniej siedzi ten sam chip audio (co do 5 nie jestem pewien), więc siłą rzeczy różnice raczej nie będą wielkie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Cytat

Jak miałbym ustawić iPhone'y w kolejności jakości brzmienia to dla mnie 4 > 4S > 3G (niestety 3GS nie słyszałem), przy czym jest dużo większa różnica między 3G i 4S, niż między 4, a 4S. Nie wiem też czy wiesz, ale w 3GS, 4 i 4S najprawdopodobniej siedzi ten sam chip audio (co do 5 nie jestem pewien), więc siłą rzeczy różnice raczej nie będą wielkie.



Dopiszę parę słów, aby zakończyć wątek...

Kupiłem iPhone 4s (wersja 64 GB). Wgrałem muzyczkę - tą samą, co na 3GS. I posłuchałem na obu, na słuchawkach Denon AH-C560R (dedykowanych do Apple'a) i na Grado SR60 (NuForce jakoś się z iPhonami nie zgrywają, co innego z iPod'em Classic). I jakie wrażenia?

iP 3GS - brzmienie znacznie bardziej "kompletne", dźwięk wypełniony, dość bliski naturalnemu (zwłaszcza w klasyce, jazz'ie czy wokalach), dość ciepły i bardziej "śpiewny", scena niezbyt szeroka, ale jak na dokanałówki niezła, basy dobrze wypełnione, choć najniższe j akby nieco stłumione, wszystko dość "soczyste" w brzmieniu, że tak powiem - "z charakterem".

iP4S - brzmienie bez takiego "blasku" i "soczystości", jak w 3GS, jakby stłumione, zmatowione (zwłaszcza w wyższych rejestrach - gitary, fotrepian, skrzypce, wokale itp), dźwięki jakby pozbawione części harmonicznych, trochę niekompletne (kontur - ok, ale brak wypełnienia, śpiewności), basy schodzą niżej, niż w 3GS (niektóre - w dobrze znanych mi utworach - usłyszałem po raz pierwszy! icon_smile.gif), scena szersza, niż w 3GS, ale mniejsza selektywność.

Ogólnie: bardziej podoba mi się brzmienie 3GS, w którym muzyka "się śpiewała", a nie tylko odtwarzała, a odcienie brzmienia skrzypiec, fortepianu czy gitary klasycznej, albo barwa głosu wokalisty były bardziej bliskie brzmieniu "live".
Troche jestem 4S-em zawiedziony, choć tragedii nie ma - jest nadal przyzwoicie, ale już nie tak urokliwie (nie wiem, jak oddać te niuanse i odczucia).

Ale mojemu synowi (ucho tez ma dość wrażliwe) bardziej podoba się ogólnie brzmienie 4S (choć podziela część moich zastrzeżeń). Kwestia preferencji co do muzy też tu chyba gra rolę...

P.S.
Czytając to wszystko trzeba wciąż mieć na uwadze, że to "tylko" telefon z grajkiem, a nie dedykowany grajek wysokiej klasy. Żeby mnie "prawdziwi audiofile" nie zadziobali, nad czym ja się zatrzymuję i roztkliwiam, he he... icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...) Niewątpliwą zaletą 4/4S jest moc, spokojnie napędzają duże nauszniki, a na dokanałówkach nie ma potrzeby przekraczania 60% skali icon_wink.gif


Dzięki, Pacio, za Twój udział w wątku. Będę czerpał z niego natchnienie, aby ostatecznie przekonać się do iP 4S icon_cool.gif icon_wink.gif

Swoją drogą, ja na ogół przekraczam te 60% skali - do jakichś 75-85%. Matwiłem się, że coś z moim słuchem nie tak, nawet poszedłem na badania audiometryczne - ale wszystko jest w najlepszym porządku. icon_smile.gif Widać - po prostu tak lubię, tym bardziej, że w tym obszarze dynamika i jakość brzmienia na słuchawkach jakby się poprawia.
Zresztą - skonstatowałem ongiś na jednym z koncertów, że taka głośność odpowiada właśnie (a na pewno nie przekracza) głośności muzyki na koncertach. No, może klasyka "live" jest nieco cichsza, ale już np. chóralna na pewno nie...

Pozdrawiam.

P.S. Dopiero teraz dostrzegłem Twój awatar. Cool! icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...