Skocz do zawartości

Monitory pod NAD C326 BEE


osiken

Recommended Posts

Witam!
Jak to zwykle bywało, pora na drobne zmiany. Cambridge 640a v2 poszedł do nowego właściciela, aktywne monitory właśnie wyjechały, więc pora na coś klasycznego i powrót do stereo icon_smile.gif

Tradycyjnie, mieszanka muzyczna, odsłuch raczej w dość stonowanej głośności.
Jak dla mnie CA był ciekawy, choć grał porządnie dopiero po rozkręceniu go do pewnej głośności, nawet po solidnym wygrzaniu.
Czytałem opinie dot. modelu zawartego w tytule posta, przejrzałem kilka wątków i chyba zdecyduje się na niego - oczywiście po odsłuchu w okolicznych salonach.
Pytanie - co za kwotę +/- 1200zł mogę do niego dobrać. Nie ukrywam, że zależałoby mi na nowym sprzęcie, chociaż ostatnio widziałem kilka modeli B&W, które podziałały by jeszcze trochę - kwestia tego, czy spasowane z w/w NAD'em, zagrają mi pełną scenę w całym pomieszczeniu - obecnie 15m^2 + ta wnęka.
Podgląd pomieszczenia w załączniku.

DSC01446.jpg



Nie chciałbym ładować się w kino, bo nie stać mnie na porządny wydatek, a w jakichś 3 tys. w sumie chciałbym się zamknąć. Wiem, że za tą cenę porządnego 5.1 nie postawię, a metraż za bardzo też na to nie pozwala.
Zaproponujecie coś? Ew. inny wzmacniacz? Coś co pozwoli na ostrość Yamahy a jednocześnie pełnię brzmień CA?
Dodam, że docelowo ma tu stać jakiś deck + PS3, z którego cholernie daremne wyprowadzone jest RCA - jakieś niskiej jakości kable wyprowadzone z przejściówki (ten aspekt przemawia za kinem i optykiem dla dźwięku).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś zarejestrowany w maju 2008 roku a więc wcześniej niż ja. To by do czegoś zobowiązywało. Ale sądząc po Twoim wpisie, raczej nie bywasz na forum.
Nie bardzo rozumiem czego chcesz. "Miotasz" się miedzy stereo a kinem domowym. I kino opisujesz tak, jakby było czymś lepszym, szlachetniejszym od stereo. A dla mnie jest akurat odwrotnie. Słuchałem nawet bardzo drogich (za kilkadziesiąt tysięcy zł.) zestawień audio do kina domowego i jakoś nic mnie do tej pory nie przekonało. Brzmienie K.D. a raczej przystawalność w warunkach domowych obrazu do dźwięku jest dla mnie groteskowa i wolę już słuchać ścieżki dźwiękowej filmów na zestawie stereo. Nie mówiąc o słuchaniu muzyki.
Czy NAD 326 jest taki super, to zależy od tego ile za niego zapłacisz oraz, czy jest nowy czy używany?
Za 1200 zł proponowałbym jednak coś z drugiej ręki, jeśli idzie o kolumny. Ogólnie ile możesz przeznaczyć na wzmacniacz a ile na kolumny?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
Twój wybór wzmacniacza NAD C326BEE jest optymalny, w tej kwestii nie zmieniałbym już nic.
Większy problem będzie z wyborem optymalnych kolumn. W rozsądnych przedziałąch cenowych zwróciłbym Twoją uwagę na monitorki marki Monitor Audio seria Bx lub jeśli budżet pozwoli Rx. Jeśli lubisz dynamikę i bas (takżę przy niższych poziomach głośności) zwróć koniecznie uwagę na Paradigm Mini Monitor v.7. Ciekawą konstrukcją, często łączoną ze wzmacniaczam NAD jest także Epos Epic 2.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, które to pozwolą na wybór optymalnej konfiguracji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel -
Cytat

a w jakichś 3 tys. w sumie chciałbym się zamknąć.

- dotyczy całego budżetu na audio.
A miotam się Drogi Kolego z racji tego, że PS3, które stosuje jako odtwarzacz BR, wyprowadza dźwięk albo po optyku, albo po HDMI, albo po gównianym za przeproszeniem kablu RCA, który przy tej cenie sprzętu powinien być zdecydowanie lepszej jakości.

NAD'a mogę dorwać używanego, jakoś 300-400 zł poniżej sklepowych.
Monitor Audio pamiętam z serii BR, zestawiałem kilka wersji na odsłuchach, brały bardzo przyjemnie - trzeba będzie wybrać się na odsłuchy tych BX2.
O wspomnianych Paradigm czytałem dość niedawno, szkoda że tak daleko do Pabianic, wybrałbym się do Waszego salonu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli konkretnie ile? Bo widziałem NADa C326 za niecałe 1600zł. i za 2100zł też. Dlaczego pytam? ponieważ być może da się znaleźć lepszy, bardziej Ci odpowiadający, ale o tym dalej.
Kabel optyczny czy USB, to sobie możesz podłączyć do... amplitunera KD. Do wzmacniacza jak wiadomo podłączamy kablami RCA (cinch).
Piszę o wzmacniaczu, bo zadeklarowałeś powrót do stereo. Że amplituner KD jest o wiele gorszy brzmieniowo od wzmacniacza stereo za podobną cenę nie musimy się wzajemnie przekonywać?
A nie możesz jakoś wymienić tych kabelków na lepsze jakościowo?
Kolumn za ok. 1200zł. wybór raczej niezbyt duży. Chodzi o dobre i nowe. Używane już jak najbardziej.
Do pomieszczenia 15m2 mogą być kolumny standowe (trzeba doliczyć koszt choćby najtańszych standów - ok.200-300zł.)
Ale małe podłogówki też mogły by być. Jeśli kolumny mają stać po lewej i prawej stronie stolika (?) RTV, to raczej odległość od tylnej ściany nie będzie duża (ile mniej więcej?). W takim wypadku trzeba by się rozejrzeć za kolumnami z otworem b-r z przodu obudowy, wyprowadzonym w dół albo za takimi o obudowie zamkniętej.
Nie napisałeś nic jakiej muzyki słuchasz (wiem tradycyjna mieszanka - czyli co, bo tradycje bywają różne? icon_wink.gif ), jakie brzmienie preferujesz (jaśniejsze, ostrzejsze, twardsze, czy cieplejsze, łagodniejsze, miększe). To ważne, by Ci ktoś mógł w miarę rzetelnie coś doradzić.
Dlatego nie proponuję jeszcze konkretnych typów aż się określisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...