Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gatto

Najgorsze płyty CD i koncerty DVD

Recommended Posts

Mnie się zdażyło nie jeden raz kupić płytę (bez wstępnego przesłuchania) z dźwiękiem tak złym, że czuje się zobowiązany ostrzec innych przed kupnem takiej dźwiękowej chałtury. Proponuję podając przykłady fatalnych nagrań krótko uzasadniać swoją ocenę.

Oto pierwszy przykład

Koncert DVD
Wydawca: Cascade GmbH
rok wydania: 2003,
nagranie z 1989 r.
tytuł: di Lasso, Ockeghem
wykonawca: The Hilliard Ensemble (skusi każdego)

Niestety dźwięk został zarejestrowany z zastosowaniem automatycznej regulacji poźiomu głośności jak na tanich kamerach video. W pauzach słychać potworny szum, im głośniejsza muzyka, tym szum mniejszy. Głośność absolutnie wyrównana, nie słychać żadnych zmian. 1989 r. to nie tak dawno żeby wybaczyć zmasakrowanie dźwięku. Tym bardziej szkoda, że śpiewa najlepszy zespół w tym gatunku muzyki.

Głównie w sklepach typu MM (ale nie tylko) można znaleźć sporo DVDków, które kuszą bardzo niską ceną i ciekawym repertuarem. Ja również naciąłem się kilkukrotnie już na podobne zjawisko.
Ostatni incydent miał miejsce jakoś przed świętami BN:

R.E.M. - The One I Love; Wydawca: Veo Star Entertainment GMBH
Jest to koncertówka ze wstawkami w postaci kilku teledysków. Jakość całości jest po prostu żenująca. Lepsze koncerty widziałem na YouTube. Obraz poddany silnej kompresji, w niektórych miejscach przy 'pauzie' ciężko poznać co jest na ekranie icon_wink.gif Dźwięk... płaski, ale nie najgorszy, brak mu głębi...
Także przestrzegam, bo jak już pisałem: cena i okładka kusi icon_twisted.gif

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować