Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie:-)

Czy istnieje mozliwość użycia karty dźwiękowej Asus Xonar D2X jako dekodera Dolby Digital dostarczonego do karty przez WEJŚCIE SPDIF? Chciałbym użyć głośników podłączonych do komputera (5.1) do odtwarzania dźwięku przestrzennego z platformy telewizyjnej poprzez kabel optyczny podłączony własnie do wejścia SPDIF na karcie dźwiękowej. Jak na razie nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania icon_sad.gif Będę wdzięczny za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Czy istnieje mozliwość użycia karty dźwiękowej Asus Xonar D2X jako dekodera Dolby Digital dostarczonego do karty przez WEJŚCIE SPDIF?


Cześć Angusss,

ja też szukałem odpowiedzi na to pytanie. Mam xboxa i dekoder n podłaczony przez hdmi do tv i chcę optykiem tv podłączyć do d2x przez optyczne.
Natknąłem się na podobny wątek tutaj.
W ostatnim poście użytkownik twierdzi że jest to możliwe.

Jest jeszcze 1 opcja, można spróbować podłączyć sygnał stereo z TV bezpośrednio do karty przez 4 piny, jest to wejście AUX-IN. W instrukcji jest wyraźnie napisane (tłumaczę z angielskiego):"Dla optymalnej jakości audio z TV Xonar używa nagrywania z ADC do digitalizowania sygnału i odtwarzania tego przez DAC. Zaznacz AUX-IN jako źródło nagrywania w mixerze xonara i włącz monitorig aby podać sygnał na wyjście. Używając tej funkcji możesz nawet włączyć efekty dźwiękowe takie jak Pro-Logic IIx aby rozszerzyć stereo z TV na 5.1 lub 7.1. TV audio na twoim PC stanie się lepsze niż na TV!"

Oczywiście oni mają tu na myśli podłączanie tunera TV w kompie kabelkiem 4-pinowym do karty, ale nikt nie zabroni przecież podłączyć tak samo dźwięk z TV, wymagałoby to tylko odpowiedniego kabla, w moim przypadku z jednaj strony 2x RCA a z drugiej dolutować wtyczkę 4 pin i powinno działać.

Dzisiaj kupiłem xonara i może jeszcze w tym miesiącu się z tym pobawię. Jeśli testowałeś któreś z powyższych rozwiązań, daj znać, będę wdzięczny.

pozdrawiam:]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...