Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

nie mam dużego obycia ze sprzętem audio. Znalazłem to forum. Jako znawcy na pewno mi pomożecie, bo niektóre liczby przy parametrach nic mi nie mówią.

Chcę kupić zestaw 2.1 do komputera, w cenie do 250zł (+/- 50zł). Mam dwa typy:

Creative I-Trigue 3330:
Typ zestawu 2.1
Moc głośnika niskotonowego/satelitarnego (RMS) 17 W / 6 W
Dolna częstotliwość 40 Hz
Górna częstotliwość 20 kHz
Wejście analogowe stereo Tak
Wejście analogowe wielokanałowe Nie
Ekranowanie magnetyczne Tak
Informacje dodatkowe Trzy membrany z NeoTitanium dla precyzyjnego zrównoważonego dźwięku. Adaptor RCA Stereo dla konsoli, TV lub DVD. Przejściówka gniazda RCA - wtyk minijack stereo do połączenia konsoli, przewód audio stereo-stereo.

Drugi to LOGITECH Z-3e:
Ilość głośników 3 (Standard 2.1)
Łaczna moc muzyczna zestawu 40 W
Moc muzyczna głośników Satelity (2szt.) - każda po 8.5W, Subwoofer - 23W
Pasmo przenoszenia 35 - 20000 Hz
Odstęp sygnału od szumu >92 dB
Wzamacniacz wbudowany w subwoofer
Ekran antymagnetyczny Tak
Cechy dodatkowe drewniana obudowa subwoofera, Dwukomorowy subwoofer

Jest jeszcze jeden zestaw. Od Logitecha, troche droższy od Z-3e:
Logitech Z-4e
Ilość głośników 3 (Standard 2.1)
Łaczna moc muzyczna zestawu 40 W
Moc muzyczna głośników Satelity (2szt.) - każda po 8.5W, Subwoofer - 23W
Pasmo przenoszenia 35 - 20000 Hz
Odstęp sygnału od szumu >92 dB
Pilot Tak (przewodowy)
Wzamacniacz wbudowany w subwoofer
Regulacja głośność, tony niskie
Ekran antymagnetyczny Tak
Cechy dodatkowe drewniana obudowa subwoofera, Dwukomorowy subwoofer


Doświadczenie poleca mi Creative'a, ale Logitech jest droższy, więc może być i lepszy. Wiem, że te głośniczki to nic przy waszych zestawach, ale nie chcę wydawać dużo kasy na głośniki, a chciałbym mieć w miarę dobre. Zależy mi na poradach specjalistów icon_wink.gif. Może macie jakieś inne sprawdzone zestawy 2.1? Albo niedrogie 5.1(o ile to ma sens)? Bądźcie wyrozumiali, będę się sugerował przy zakupie Waszymi opiniami icon_wink.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modecom.pl/product.php?id=501&categoryId=1

w tej cenie co mowisz nawet nie patrz na creativy i logitechy w powyzszym linku jest cos co z nawiazka spelni twoje oczekiwania no i subwoofer jest o wiele lepszy od tego rezonujacego i wyjacego creatiwa rownierz mocowo jest lepiej-nie wierzysz idz do simmtechu i posluchaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry w swojej klasie cenowej, zestaw głośników do komputera model MC-2080.
Trochę o tych głośnikach.
MC-2080 to zestaw głośnikowy pracujący w systemie 2.1. Posiada dwa głośniki satelitarne, dzięki czemu można cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem stereo, oraz głośnik niskotonowy dedykowany do odtwarzania głębokich basów.
Odpowiednie dobranie parametrów wzmacniacza do użytych głośników pozwala uzyskać dźwięk o niespotykanej czystości i mocy. icon_smile.gif
W przeciwieństwie do wielu zestawów głośnikowych dostępnych na rynku, skrzynia głośnika niskotonowego tego zestawu została w całości wykonana z MDFu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za propozycje. Kupiłem zestaw MC-5050. Wszystko ładnie wygląda, zewnętrzny wzmacniacz - ciekawa sprawa. Mam tylko taki mały problem z nimi, bowiem piszczą. Z satelitek wydobywa się wysoki ton o średnim natężeniu. Nie wydaje mi się, żeby to była wina dźwiękówki, bo nawet jak wyjmę kabel z karty, to piszczenie wciąż się wydobywa. Macie jakieś pomysły co to może byc? Nie wiem dokładnie w czym tkwi problem, kable wydają się być dobrze podpięte.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ton się nie zmienia między trybami 5.1 a 2.1. Przy zwiększaniu siły głosu piszczenie się nie nasila, raczej jest zagłuszane przez dźwięk porządany przeze mnie icon_wink.gif. Jak muzyka leci w miare głośno, to ton nie jest słyszalny, ciężko go odróżnić pośród innych. Ale do 1/3 głośności słychać go wyraźnie. Zwłaszcza, gdy nic nie gra, a sprzęt jest włączony do prądu i w gotowości.

Jeszcze dodam, że jak zestaw pochodzi trochę dłużej, to piszczenie się nasila. W sumie podejrzewałem wzmacniacz, ale mam nadzieje, że obędzie się bez wymiany gwarancyjnej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze dodam, że jak zestaw pochodzi trochę dłużej, to piszczenie się nasila. W sumie podejrzewałem wzmacniacz, ale mam nadzieje, że obędzie się bez wymiany gwarancyjnej...


Ja bym się nie zastanawiał i jak jest to wada, a słychać że jest, to wymieniłbym u sprzedawcy na w pełni sprawny model. Głośniki mają grać czysto, bez żadnych dodatkowych efektów dźwiękowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cytat

Oddasz do serwisu na 2 tyg i problem zniknie.Ja uwarzam ze jest to wina transformatora.Ja w swoich mialem buczenie ale warto poczekac na naprawe.


Głopoty wypisujesz aż miło.
Transformator nie ma nic do tego że piszczy w głośnikach.
Cytat

Trzeba poprostu sprawdzac przed kupnem jak sie nie chce oddawac do serwisu.


icon_eek.gif Trzeba było kupić głośniki lepszego producenta jak LOGITECH.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Stanislaw znow sie przypi.....a.Wiem bo posiadam mode comy.Zreszta ,ani ty ani ja nie jestesmy w stanie sprawdzic na odleglosc co sie dzieje i jaka jest tego przyczyna.Jednak to czesta usterka w mode comach wiec powiedzialem.
W innym watku o glosnikahc komp. napisalem ze trzeba je sprawdzac przed kupnem.

Logitechy 5500 brzmia niezle ale cena jest ile?dwa razy wyzasza?

Adam ,zobaczysz ze warto bylo.Za te pieniadze REWELACJA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kłócić mi się tutej!

A głośników dalej nie ma... zadzwonie tam w przyszłym tygodniu i ich pogonie trochę. W chwili obecnej leżą w serwisie ModeCom.

Zastanawiałem się też nad w miare niedrogą dźwiękówką. Tak do 150-200 zł. Lepsza bedzię jakaś Audigy 4, czy raczej poszukać wśród X-Fi? Macie jakies doświadczenia z obiema rodzinami?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...