Skocz do zawartości

Denon Pma 510 czy avr 1709


masic32

Recommended Posts

Witam jestem nowy na forum i mam nastepujacy problem
posiadam amplituner Denona avr 1709 7.1 glosniki canton gle 470 przedy i canton plus tyly oraz center cantona czyli system 5.0 jako player Sony DVD recorder rdr 870
zastanawiam sie nad zamiana amplitunera na wzmacniacz stereo Denon Pma 510 lub Onkyo A 9377 poniewaz niejestem zbytnio zadowolony z dzwieku stereo przez amplituner malo basu przy normalnej glosnosci
tylko ze ta zmiana zwiazana jest ze sprzedarza tylnich glosnikow i amplitunera i zakupu wzmacniacza i poprostu niewiem czy to sie oplaca czy dzwiek bedzie duzo lepszy przez normalny wzmacniacz ? ? ?
Pomocy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zmiana Twojego amplitunera na wzmacniacz Denon PMA-510 niewiele wniesie lepszego do brzmienia, a stracisz funkcjonalność związaną z dźwiękiem przestrzennym.
Tak prawdę mówiąc Twój system jest złożony od kątem kina domowego, trudno będzie uzyskać naprawdę dobre brzmienie pozostawiając którykolwiek z elementów (myślę tu przede wszystkim o kolumnach). Nawet kupując dobry wzmacniacz, dużym ograniczeniem będą kolumny.

W Twojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest sprzedanie całego systemu i złożenie nowego zestawu dwukanałowego, konfiguracji zgodnej z Twoimi preferencjami brzmieniowymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś nowy na forum i dlatego dla własnej korzyści dobrze by było poczytać inne wątki. Można się czegoś dowiedzieć.
A dodatkowo tego, co trzeba napisać, by odpowiedź mogła być w miarę rzetelna.
Nie podałeś jakiej wielkości masz pokój, jak są ustawione kolumny (tu interesują mnie tylko stereo, czyli frontowe w KD), jak daleko od ścian?
Obok której stoją (dłuższej czy krótszej)? Jakiej muzyki słuchasz (skoro piszesz o stereo)?
Jakie masz preferencje brzmieniowe (dźwięk jaśniejszy, ostrzejszy, twardszy, czy miększy, pełniejszy, soczystszy, łagodniejszy itp... może być własnymi słowami)?
Przede wszystkim trzeba by sprawdzić, czy to nie wina akustyki pomieszczenia albo np. ustawienia kolumn. Próbowałeś przesuwać kolumny w tył-przód i na boki? Może da się ustawić je przy innej ścianie (krótszej lub dłuższej)? Jeśli nic radykalnie się nie zmieni można pomyśleć o zmianie sprzętu.
Cytat

i poprostu niewiem czy to sie oplaca czy dzwiek bedzie duzo lepszy przez normalny wzmacniacz ? ? ?


Przez normalny wzmacniacz może być sporo lepszy. Ale przez takie nówki, które Ty zaproponowałeś może się poprawić trochę, choć niekoniecznie. Poprzez "normalny wzmacniacz" rozumiem tu sporo lepszy używany, który da się kupić w cenie tych nowych.
Nie wiem dokładnie ile możesz przeznaczyć (budżet też powinien się znaleźć w Twoim pytaniu), więc "strzelam"
LDF Mistral http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/49/117367.php
ATOLL IN 50 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/47/116690.php
ROTEL RA-970BX http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/45/115146.php
Te tylko tak na szybko, które znalazłem. Ale jest szansa, że prawidłowo wysterują twoje kolumny i pojawią się niskie tony.
Jeśli chcesz koniecznie nowe, to spróbuj wypożyczyć z salonu i posłuchać u siebie w domu. Możesz jeszcze wziąć pod uwagę takie marki jak Yamaha, Harman Kardon, czy Denon, ale jakiś wyższy model.
I jeszcze jedno. Nie jest to może najważniejsze, ale masz jakieś przyzwoite kable. Interkonekty (RCA/cinch) i głośnikowe?
Jakie (konkretne marki, modele)? Liche kabelki też mogą dużo maskować albo wręcz psuć brzmienie.
A tak na koniec. Reszta pasma, brzmienie systemu poza niskimi tonami Ci się podoba? Tylko basy są słabe?

Im więcej szczegółów podasz, tym konkretniejszą, pełniejszą odpowiedź masz szansę uzyskać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziekuje za odpowiedzi
Moj pokoj ma wymiary 7x4 metry kolumny stoja przy dluzszej scianie dosyc blisko tylnej sciany ustawienie w innym miejscu jest wykluczone ewentualnie moge je poprzesuwac w boki lub przod tyl ale mieksce musi zostac
wiem ze seria gle to nie wysoka pulka firmy canton ale zdecydowalem sie wlasnie na te kolumny bo dobrze wypadaly w testach i sa to jedne z nielicznych kolumn ktore maja z przodu metalowe siatki zamiast ponczochy bylo to wazne dla mnie ze wzgledu na dzieci i wylot bas refleks w przod co pozwala je ustawic blisko sciany
aha kable mam wszystkie z firmy oehlbach do kolumn 2x4 mm
dzwiek ogolnie jest ok czasem brakuje basu przy cichym sluchaniu dlatego zastanawialem sie nad zlikwidowaniem kina i przejsciem na stereo
czytalem źe moje kolumny dobrze graja z tym Onkyo A 9377 i podobno onkyo czesto sprzedawane jest z cantonem
a do denona mam sentyment
slucham ogolnie wielu rodzajow muzyki hard rock rock a nawet hause itp
kolumny stoja na granitowych plytach 30x25cm sa do nich przyklejone (nozki) zrobilem to bo dzieki temu stoja stabilniej na podlodze czy to moze miec negatywny wplyw ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj najpierw pojeździć kolumnami i posłuchać. Ustawiaj nawet w miejscach, w których i tak by nie stały. Tu chodzi o to, by się przekonać, czy to wpływ pomieszczenia na niskie tony. Kolumny mogą stać w złym miejscu, które wygasza ten wycinek pasma. Mimo, że ustawione są dość blisko ścian, które jak wiadomo wspomagają niskie tony.
Tak, płyty granitowe bywają dobrodziejstwem dla stereofonii, precyzji itp, ale niskie tony mogą być delikatniejsze, krótsze.
Jeśli pod kolumnami jest wykładzina lub dywan można spróbować postawić kolumny na gumowych albo korkowych podkładkach.
Jeśli stoją na podłodze jeszcze lepszy może być Blu Tack (do kupienia za grosze na Allegro). Będzie miękko ale i stabilne. Polecam!!!
Dopiero po tych próbach napisz co i jak. Może się poprawi wystarczająco dla Twoich wymagań?
Kupując wzmacniacz od razu wybrałbym lepszy, coś z takich jak Ci zaproponowałem. Można jeszcze poszukać. W cenie do...?
Taki wzmacniacz powinien lepiej napędzić Twoje kolumny i nie być wąskim gardłem w przyszłości jak zechcesz wymienić kolumny na lepsze.
Przy cichym słuchaniu trudno jest uzyskać mocne niskie tony. Duża membrana głośnika wymaga na ogół sporej dawki prądu. Tym bardziej lepszy jakościowo wzmacniacz jest potrzebny.
Co do nówek, to jak pisałem w poprzednim poście.
Pewnie, że kolumny są nie najlepsze, ale wiadomo. Nie wszystko naraz. Możesz być jeszcze bardzo pozytywnie zaskoczony jak zagrają, choć nirwany pewnie nie będzie.
Kable masz raczej dobre, no powiedzmy przyzwoite. Choć produkty np. firmy Monster Cable pewnie lepiej uwypukliłyby bas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probowalem roznych ustawien kolumn i najlepiej jest blisko tylnej sciany i troche szerzej niz staly teraz jakies 3-3,5 metra od siebie
Aha no i zdecydowanie lepiej jest bez granitow pod kolumnami
dziekuje za pomoc
sprzetu narazie nie zmieniam bo gra wystarczajaco no i ze wzgledu na funkcjonalnosc ale przyznam ze mam wrazliwe ucho i moze kiedys przejde na stereo
jaki wzmacniacz do 1000zlotych byłby dobry do moich kolumn moze byc uzywka
no i pozniej ewentualnie jakie kolumny do 1500zl
pokoj 7x4 metry muzyki slucham roznej mianka duzo tez radia przez sat raczej niezbyt glosno wynajete mieszkanie w bloku
brzmienie lubie no jakby to powiedziec soczyste bas sopran musi byc czyli niezbyt prostolinijne
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Kupilem Pioniera A 30 ale zwrocilem go po tygodniu sluchania gral za wysoko za duzo spopranu dzwiek czystszy niz moj amplituner ale meczacy ucho zero przyjemnosci
Mialem jeszcze zamiar sprubowac jak zagraja moje kolumny z Denonem Pma 520 ae moze on nie gra tak wysoko jak pioneer ???
to moja ostatnia proba jak nie bedzie gralo to mam zamiar szarpnac sie na NAD c 316 Bee i do tego Cd player Nad 515
czy ten zestaw zagra z moimi Cantonami czy Nad nie Bedzie do nich za slaby
Za kilka lat mam zamiar te Cantony zmienic na glosniki mniejsze typu PSB alfa B1 lub cos podobnego ale przez kilka lat Nad musialby ciagnac Cantony da rade ???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...