Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze


najek

Recommended Posts

Witam,

Moja dotychczasowa przygoda z takim sprzętem jest równa zeru. BoomboX w kuchni i zestaw LogiTech 5.1 ale ze względu na subwoofer bardzo go nie lubię.

Pokrótce:

Pokój: 18 m/2

Budżet: 2000 PLN zmienił się do 4000 pln w trakcie trwania tematu

Do czego: 50/50 tv-sat i filmy / muzyka

Rodzaj muzyki: w sumie każda od M.J. przez Metallice po czarne rytmy i muzykę klasyczna (lubię słyszeć gwizdki i głęboki ciepły bass)

Tv: Sony 40` LCD FullHD 100Hz

Co rozważam:

Pioneer 1

Pioneer 2

Sony

Pioneer 3

Yamaha

Pierwsza i druga opcja ze względu na głośniki bo troszkę poczytałem i może nie tyle co są polecane ale akceptowalne i jakoś grają.

Sony z zapytaniem czy naprawdę ten zestaw to porażka a szczególnie te głośniki a zastanawiam się czy nie zgrałby się najlepiej z TV.

Pioneer nr 3 ponieważ to pierwsze do czego się przymierzałem ale to chyba sprawdzi się jako kino domowe ale czy to zagra? wygodne jeżeli chodzi o ustawienie 4 wysokie stojaki były by dla mnie wygodne ale to nie może być wyznacznik. Chociaż cena troszkę korci.

Yamaha jako alternatywa? Ale też chyba niepochlebne recenzje jeżeli chodzi o głośniki prism onyx 100.


1. Co więcej czy jest sens kierować się tym że niektóre z tych sprzętów odtwarza format FLAC a mam parę płyt w tym formacie?

2. Czy tv-sat typu POLSAT Cyfrowy nadaje programy HD w jakości dźwięku który pozwoli wykorzystać powyższy sprzęty czy tylko oglądając DVD czy BD będę się cieszył z posiadania sprzętu?

3. Jakie okablowanie należy do tego zakupić bo coś gość w sklepie marudził że te zestawy są gołe i wesołe pod tym względem?

4. Głośniki tylne (jeżeli je dobrze nazwałem na jakiej wysokości powinny być ustawione i co polecacie: ściana czy jakieś stojaczki do tego da się dokupić?

5. Przednie głośniki będą rozstawione w odległości 2 m czy to nie za mało?

6. Czy te odtwarzacze Blu-Ray poradzą sobie z płytkami DVD bo gdzieś coś mi się obiło o problemie ze skalowaniem i brakiem synchronizacji między obrazem i dźwiękiem?


Jestem otwarty także na inne propozycje ale na zwykłe stereo chyba nie dam się namówić bo mimo że rzadko to raz w miesiącu jakiś filmik z fajnym nagłośnieniem bym obejrzał dodam że nigdy u nikogo niczego w systemie kina domowego nie oglądałem.

Pure acoustics, eltax, universe - takie kolumny też rozważać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jeżeli chodzi o sprzęt to raczej nowy chociaż mam zamiar zajrzeć do kilku lombardów czy tam jakiś 6 miesięczny czy roczniak nie mieszka i nie kusi.
Konsoli nie mam może kiedyś w przyszłości X-box ale nie myślę na razie o tym. Komputera nie chcę wykorzystywać bo mi to zbrzydło może leniwy się zrobiłem icon_smile.gif.
Odtwarzacz raczej bym chciał mieć bo z różnych nośników odtwarzam różne rzeczy.

Linki poprawione.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co też ogólnie, bo nie widać co w linkach.
W sumie chcę Cię pochwalić. Tak mniej więcej powinno się pisać post z zapytaniem na forum. Patrzcie i uczcie się inni młodzi adepci audio.
Co do kina domowego vs stereo, to jestem zwolennikiem stereo, nawet podczas oglądania filmów. Próbowałeś?
Piszesz, że nie oglądałeś nigdy niczego w systemie kina domowego. W ogóle nigdzie? To może spróbuj w jakimś salonie? Być może tak jak ja i wielu nawet na tym forum stwierdzisz, że kino domowe jest przereklamowane i lepiej kupić sobie dobre stereo.
Posłuchaj też przy okazji stereo w takiej samej cenie. Jeśli masz odrobinę słuchu, to zrozumiesz co mógłbyś stracić.
A korzyść jest taka, że fajnie się ogląda filmy (moim zdaniem niewiele gorzej niż z zestawu KD) a nieporównanie lepiej słucha muzyki.
Niestety amplitunery KD bardzo słabo radzą sobie z jej odtwarzaniem. Pomijam te najlepsze, najdroższe.
Poza tym za 2000zł. amplituner, pięć kolumn plus subwoofer, to będzie lipa. Pewnie, że lepsze od tego co dotychczas miałeś, ale naprawdę marnizna.
Nie kieruj się tym, że sprzęt odtwarza FLAC. To sobie odtworzysz z komputera.
Jeśli podepniesz tuner telewizyjny do wzmacniacza kablami 2x RCA -> 2x RCA, to będziesz miał dźwięk poprzez zestaw muzyczny, czyli da radę.
Okablowanie kupisz na końcu, jak już skompletujesz zestaw. Najlepiej głośnikowe z dobrej miedzi beztlenowej OFC i przyzwoite interkonekty. Ktoś Ci tu później doradzi.
Głośniki tylne jeśli się uprzesz na KD, to można na stojaczkach ale chyba lepiej zawiesić na uchwytach albo postawić na małych półeczkach-wysięgnikach przykręconych do ściany. Da się dokupić albo zrobić.
Jeśli będziesz siedział w odległości 2-3 metry od głośników, to rozstaw 2 metrowy nie będzie za mały. Jeśli dalej, będzie.
I na koniec.
Cytat

(lubię słyszeć gwizdki i głęboki ciepły bass)


Gwizdki słyszysz raczej na boisku czy sali gimnastycznej. Lubisz słyszeć dobre wysokie tony (czyli jak pracuje głośnik wysoko-tonowy)
I nie bass, tylko bas a najlepiej niskie tony.

EDIT swój post pisałem, gdy Ty wkleiłeś już swój następny. Ogólnie tak jak pisałem. A trzeci zestaw Pioneera - masakra. Tylko nie takie kolumny-słupki. Jednak dobrze by było abyś posłuchał jak gra (w szczególności to) takiego taniutkiego kina domowego i porównał jego możliwości z zestawem stereo. Gorąco namawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze f1angel sprawdź sobie stereo w takiej samej kwocie, a jeśli wybór KD nie podlega już dyskusji to ja bym to widział tak.

BR: Philips BDP3200/12
amp: Pioneer VSX-422 / Denon AVR-1513
kolumny: TAGA TAV-506 v.2 / KODA CV-65

Z naciskiem na te drugie, jedynym problemem może być niedobór basu... ale trzeba powiedzieć, że budżet nie pozwala na szaleństwa, a za jakość się płaci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh icon_sad.gif widzę że to będzie trudny orzech do zgryzienia jeszcze żebym miał gdzie posłuchać i po przymierzać się do różnych tematów byłoby dobrze. Bije się z myślami czy na stereo się nie zdecydować ale przestrzennego dźwięku ono na pewno nie odda (tak mi się wydaje) z kolei wielokanał nie zagra jak stereo a widzę że kompromis przy takim budżecie to nic dobrego. Ja osobiście skłaniałem się do pierwszej opcji która jest w linkach żeby to jakoś pogodzić w tej senie ale sam nie wiem. A gdybym zdecydował się na samo stereo w tym budżecie to w ogóle zagubiony jestem i czy jest opcja żeby amplituner miał radio z możliwością odbierania radio z wi-fi + wejście usb?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od opcji #1 lepsze to co ja proponuję ze względu na amplituner, ale jeśli chcesz kupić "pewnie" w Euro to tamten zestaw też pewnie będzie ok.

W stereo z takimi fajerwerkami raczej problem, ale może po prostu wykorzystaj do tego telefon (bardzo dobrą aplikacją jest TuneIn Radio, nie wiem czy dostępna na Twój)? ...i tak radio internetowe ma zwykle podłą jakość, więc nie powinno to robić aż takiej róznicy. Na USB też nie ma raczej szans, ale może po prostu do wzmacniacza stereo kupić odtwarzacz Blu-Ray i tam będziesz miał USB icon_wink.gif


przykładowo:
kolumny: KODA K-5400F za tyle to wstyd byłoby ich nie kupić, najwyżej sprzedasz za tyle samo...
wzmak: Pioneer A-20
odtwarzacz: Pioneer BDP-150
do kompletu kable głośnikowe Alphard Da Vinci 2x4mm i jakiś niezbyt drogi IC choćby Cabletech
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przekonuje się chyba jednak do stereo ale jeszcze powłóczę się po jakichś sklepach i gdzieś postaram się usłyszeć różnicę chyba zacznę od samego amplitunera z głośnikami a jakieś odtwarzacz z czasem te kody maja niezwykłą cenę i chyba rzeczywiście się na nie zdecyduję wtedy zostaje parę groszy więcej na amplituner do wydania może jakieś propozycje jeszcze no i jakiś "odtwarzacz cd-ewentualnie z usb co by czasem mp3 pociągną bajer wifi odpuszczam tak tylko pytałem? czy te głośniki pozwolą mi się cieszyć sobą prze dłuższy czas czy szybko je zapragnę zmienić i ewentualnie żeby amplituner mi to umożliwił w tym wypadku za amplitunerem to naprawdę zajrzę do lombardów zaprzyjaźnionych.

P.S. Chciałem cały zestaw bo na dwie raty bym ciachnął i miał a tak kupię jednego miesiąca głośniki następnego amplituner itd. Człowiek a na pewno ja to niecierpliwa bestia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kolumny to skłonny jestem kupić te proponowane KODA K-5400F i tylko nowe wchodzą w grę. Nad wzmacniaczem używanym chętnie się rozejrzę i jak coś znajdę to wstawię na forum do oceny czy to z tymi kolumnami zadziała no i jakiś cd player będzie trzeba chyba do tego dobrać? Jak na razie to w ogóle rozmyśliłem się na ten moment z BD i zaczynam mysli tylko w stronę muzyki kierować. To wszystko przez Was icon_cool.gif

Burzliwa rozmowa z żoną trwa i kroki są kierowane ku rozwiązaniu stereo kolumienki KODA K-5400F + wzmacniacz z radio cd (ewentualnie dobrze żeby było usb mp3) budżet bez zmian no może jakiś poślizg być ale bez szaleństw

Przepraszam za niezdecydowanie ale zrujnowaliście koncepcje doszczętnie ale z czego sie cieszę in plus.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Od opcji #1 lepsze to co ja proponuję ze względu na amplituner, ale jeśli chcesz kupić "pewnie" w Euro to tamten zestaw też pewnie będzie ok.

W stereo z takimi fajerwerkami raczej problem, ale może po prostu wykorzystaj do tego telefon (bardzo dobrą aplikacją jest TuneIn Radio, nie wiem czy dostępna na Twój)? ...i tak radio internetowe ma zwykle podłą jakość, więc nie powinno to robić aż takiej róznicy. Na USB też nie ma raczej szans, ale może po prostu do wzmacniacza stereo kupić odtwarzacz Blu-Ray i tam będziesz miał USB icon_wink.gif


przykładowo:
kolumny: KODA K-5400F za tyle to wstyd byłoby ich nie kupić, najwyżej sprzedasz za tyle samo...
wzmak: Pioneer A-20
odtwarzacz: Pioneer BDP-150
do kompletu kable głośnikowe Alphard Da Vinci 2x4mm i jakiś niezbyt drogi IC choćby Cabletech



Po przeanalizowaniu wychodzi wszystko na tak jeżeli chodzi o powyższy zestaw. Kolumienki zamawiam natychmiast bo rzeczywiście to jest dobra cena a jeżeli chodzi o jakość to powiem jak posłucham reszta zestawu też by mi pasowała ale jeszcze tak jak pisałem zajrzę w pewne miejsca może coś tam spotkam jedyne czego by mi w tym zestawie brakowało a może jest tylko ja nie ogarniam to radio? Jest tuner czy też go tam nie ma? Lubie słuchać radio chociażby lista przebojów Polskiego Radia wiec zależy mi. Blu-Ray chyba nie jest mi tak strasznie niezbędny ewentualnie DVD z DiviX też a nawet bez tego się obejdzie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po burzliwych debatach z pacio94 budżet się rozrósł troszkę i wygląda to tak:

Czyli zestaw prezentował by się tak:

Amplituner - 1799 pln - H/K 3490
CD/SACD - 849 pln - H/K HD980
Kolumny - 599 pln KODA K 5400-F
okablowanie gratis do połączenia sprzętu tv i kolumn
24 miesiące gwarancji na wszystko

3250 pln się zrobiło budżet 50% wyższy :0 no ale niech tak będzie teraz pytanie czy to jest dobry zestaw czy za te pieniądze znowu coś innego można lepszego składać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można znaleźć coś lepszego albo tańszego. W ten sposób nie doszedłbyś do niczego. Ja oczywiście będę nudny w tym momencie, ale po raz 1512 powtórzę icon_wink.gif , że za podobne pieniądze będziesz miał o wiele lepiej grający zestaw używany. I stereo ze wzmacniaczem. Poza tym na nowym dużo się traci w razie odsprzedaży.
Ale jeśli skompletowałeś już nowy system, to co tu się zastanawiać nad jakością? Jest i tak lepsza od pierwotnych założeń. Na początek będzie dobrze. Pacio Ci solidnie doradził i nie ma co kombinować. Z czasem możesz przecież wymieniać elementy zestawu na lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Ja Ciebie doskonale rozumiem. To wszystko kwestia przekonania. Kiedy rozpocząłem budowę swojego zestawu, nie sądziłem, że docelowo mój sprzęt będzie starszy niż ja icon_smile.gif.
No, kolumny są młodsze, troszeczkę... Jednak, satysfakcjonuje mnie na tyle, że nie zamienię tego na nic nowego.
Póki sam się nie przekonasz, nie zaryzykujesz skosztować, to cóż...
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieluwid, to Ty masz 13 lat, czy sprzęt taki stary? icon_lol.gif
A tak poważnie rzecz biorąc, wszystko zależy od jakości i wymagań.
Najek, nie taki diabeł straszny... . Wielu osobom doradziliśmy tu sprzęt z drugiej ręki i jakoś na razie nie było: "ty taki, owaki jaki CD/wzmacniacz/kolumny mi poradziłeś!"
Możesz np. kupić jakiś jeden element zestawu a drugiego szukać w okolicy gdzie mieszkasz, by móc pojechać z nim, podłączyć, posłuchać jak gra. Może nawet pożyczyć do domu? Wówczas możesz dobrać wzmacniacz do kolumn a te do pokoju.
Czy warto kupić nowy zestaw za te pieniądze? To już Ty musisz sobie na to odpowiedzieć. Na pewno w sumie nie przepłacisz.
Jeśli ma być to zestaw docelowy, cena za całość jest dobra. Ale jak naprawdę zechcesz poszukiwać dobrego brzmienia, to już na dzień dobry tracisz na nowym sprzęcie 20-30%. A za kilka lat nawet 50-60%.
Zestaw Harman plus Koda zagra dobrze, ale do momentu nim nie porównasz go do zestawu używanego za podobne pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko rozumie ale po pierwsze nie jestem zmechanizowany a i rodzina najbliższa 500km dalej mieszka żeby kogoś zaangażować. Znajomi może na jeden wypad ktoś by się znalazł ale nie na regularne jazdy i sprawdzanie sprzętu. To też wygeneruje koszty. W okolicy - Ustka nie trafiłem na razie na nic. Zestaw narazie ma byc docelowym w przyszlości może bdp do tego dokupimy na pewno będą zmieniane kolumny ale to nie szybciej niż za 2 lata. Nigdy nie miałem u nikogo okazji słuchać stereo bo nie znam ludzi którzy maja zwykłe kino domowe z sieciówki albo komputerowy 5.1 im wystarczają i nie szukają większych doznań tak że może szybkie zniesmaczeniem ze moje gra brzydko chyba nie grozi. To że na sprzęcie się traci jak na wszystkim i to dużo wiem dlatego moje najważniejsze pytanie. Czy za te pieniądze czyli ok 3200 jest to optymalny zestaw NOWY czy H/K może ceni się ciut przydużo na pewno widzę że to mądra firma i wie jak klienta trzymać amplituner bez rds bdp bez sacd tak że sprytni są i te dodatki w osobnych elementach już są icon_smile.gif ale to mi nie przeszkadza specjalnie da się z tym żyć. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zieluwid, to Ty masz 13 lat, czy sprzęt taki stary? icon_lol.gif



icon_biggrin.gif , Nie no jestem trochę starszy, ale fajnie byłoby mieć 13 lat raz jeszcze...
Ja jestem rocznik 80-ty (wiek podany także w profilu), a rok produkcji mojego wzmacniacza i tunera to 78, więc jest starszy. I jak rozmawialiśmy już wcześniej, jestem zadowolony z tego co mam i jak to gra.
Ale Dzięki, że mnie rozbawiłeś w sobotni poranek icon_biggrin.gif .
Pozdrówka.

A wygląda to tak :

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę pospamuję ale może mi wybaczycie:

Wszystko rozumie ale po pierwsze nie jestem zmechanizowany a i rodzina najbliższa 500 km dalej mieszka żeby kogoś zaangażować. Znajomi może na jeden wypad ktoś by się znalazł ale nie na regularne jazdy i sprawdzanie sprzętu. To też wygeneruje koszty. W okolicy - Ustka nie trafiłem na razie na nic. Zestaw na razie ma byc docelowym w przyszłości może bdp do tego dokupimy na pewno będą zmieniane kolumny ale to nie szybciej niż za 2 lata. Nigdy nie miałem u nikogo okazji słuchać stereo bo nie znam ludzi którzy maja zwykłe kino domowe z sieciówki albo komputerowy 5.1 im wystarczają i nie szukają większych doznań tak że może szybkie zniesmaczeniem ze moje gra brzydko chyba nie grozi. To że na sprzęcie się traci jak na wszystkim i to dużo wiem dlatego moje najważniejsze pytanie. Czy za te pieniądze czyli ok 3200 jest to optymalny zestaw NOWY czy H/K może ceni się ciut przydużo na pewno widzę że to mądra firma i wie jak klienta trzymać amplituner bez rds bdp bez sacd tak że sprytni są i te dodatki w osobnych elementach już są ale to mi nie przeszkadza specjalnie da się z tym żyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, piszę jaśniej. Taka cena za zestaw plus kable jest dobra, choć osobno można złożyć trochę taniej.
http://www.redcoon.pl/B240416-Harman-Kardo...zne?refId=ceneo
http://www.redcoon.pl/B240404-Harman-Kardo...isc?refId=ceneo
Cena kolumn w Polpaku jest bardzo dobra.
Czyli byłoby 265zł. taniej, ale bez kabli i kosztów przesyłki. Czyli jak pisałem wcześniej chyba nie warto kombinować.
A traci się głównie na nowym sprzęcie. Jeśli znajdziesz używany w okazyjnej cenie, to później na odsprzedaży tracisz niewiele, wcale albo możesz nawet trochę zarobić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie planuje odsprzedawać że stracę na wartości to wiem. A czy ten zestaw jest dobrym wyjściem do zmiany w przyszłości kolumn na lepsze bo to planuje? Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...