Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze


najek

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

To na koniec jeszcze polecam zapoznać się ze "sztuką" ustawiania kolumn link.

Ważna jest też akustyka pomieszczenia, zastanów się czy możesz coś z tym zrobić, czy może obecnie jest ok. Masz możliwość wykonania pomiaru pomieszczenia? Wystarczy do tego komputer, karta dźwiękowa i mikrofon komputerowy (im lepszy tym większe Twoje szczęście)...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybuduję dom to wtedy owszem mogę się zastosować, teraz niestety będę kaleczył brzmienie kolumn. Z tylu będzie tylko 40 cm przestrzeni od ściany rozstaw miedzy nimi ok 200 m i 3,5 m przed nimi ja a za mną ściana, mebli mało, dywanu brak, tak że i tak chyba nie najgorzej będzie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, właśnie brak mebli a szczególnie wysokich i otwartych oraz brak dywanu, to niedobrze. Zagracone pokoje "brzmią" najlepiej.
W tych nieumeblowanych dźwięk jest jak w łazience, czyli z dużym pogłosem. A ustawienie kolumn blisko ścian dodatkowo pogłębi niekorzystne efekty. Scena stereo będzie rozedrgana, nerwowa a dźwięk podbarwiony. Wkradnie się sporo chaosu. O podbitych niskich tonach tylko wspomnę.
Albo spore oddalenie od ścian, albo ustroje profesjonalne albo naturalne (meble, dywan/wykładzina, dużo lub duże rośliny, obrazy bez szkła, zasłony/kotary). Oczywiście przetłumienie pomieszczenia też nie jest dobre, ale Twojemu pomieszczeniu chyba to nie grozi.
Jeśli będziesz siedział blisko tylnej ściany, to odbicia od niej także niekorzystnie wpłyną na odbiór. Trzeba by tam powiesić jakiś dyfuzor.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak źle nie jest. Duży narożnik z naciskiem na duż,y spora komoda i jedna witryna słupek, do tego szafka rtv 200x50x60, z tyłu za mną na ścianie duży obraz na płótnie, kotary też są w przyszłości dywan i duży kwiat ma być wstawiony, tak że chyba przesadziłem z tą pustką, jeszcze na ścianie wylądować maja 2 półeczki z książkami i malutki półko słupek do zakrycia rur od CO i tak akustyka nie jest zła nie ma problemu z pogłosem echem czy czymś nie jest źle icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożenie gąbek/pianek w otwory b-r powinno pomóc w utemperowaniu niskich częstotliwości. Tu możesz poeksperymentować z różnymi grubościami tych gąbek. Lekkie czy mocniejsze skręcenie kolumn w osi pionowej do środka też może mieć ogólnie dobry wpływ. Poza tym na pewno jakieś dyfuzory (mogą być meble, rośliny, obrazy) w miejscach pierwszych odbić dźwięku. Wiesz coś o tym? Nie, to wyślij swój adres mail na moje PW a przyślę Ci kilka ciekawych i przystępnie napisanych artykułów o akustyce, ustawianiu kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pacio94, jesteś idealistą i tak trzymaj icon_biggrin.gif Ale warunkach jakie są w większości mieszkań w Polsce kogo stać na ustawianie kolumn metodą Cardasa? Chyba , że się ma pomieszczenie przeznaczone tylko do słuchania muzyki.


Po prostu ostro walczę u siebie ostatnio i stałem się akustykiem amatorem icon_mrgreen.gif


najek
Jeśli siedzisz blisko tylnej ściany to nie powinieneś za głową rozpraszać dźwięku, ale go pochłaniać. Dobre są do tego ustroje z wełny mineralnej, nie wiem czy to u Ciebie przejdzie, ale potrafi naprawdę sporo zmienić...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nam off topic robi ale jak moderator nie nakrzyczy to dla mnie dobrze dzięki Adamc za stronkę poczytałem dzięki pabcio94 za materiały dużo przydatnych informacji. Szykuje się remont pokoju??? Nie no ale pewnie przy najbliższym wezmę wszystko pod uwagę tak żeby dla stereo zrobić dobre środowisko a teraz wycisne z pomieszczenia co mogę. Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam offtopic icon_wink.gif
Temat idzie jak trzeba!

A gruby i duży dywan w pokoju to rzecz cenna dla poprawy wytłumienia. Poza tym parę poduszek, kwiatki, obraz itd.

Moderator nakrzyczy, ale z innego powodu:
najek - stosuj kropki (a więc rób krótsze zdania...) i przecinki, bo często piszej jednym ciurkiem i mało komfortowo się to czyta.
Zerknij jak piszą Koledzy - i jak masz nową myśl, to zaczynaj od nowej linijki.

A o tym, by nie cytować w całości wypowiedzi poprzednika to już chyba sobie przeczytałeś icon_eek.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw zakupiony podłączony działa. Muzyczka leci i?....

Zestaw:

Wzmocnienie: amplituner stereo HK 3490
Żródło: CD/SACD HK 980
Nagłośnienie: TAGA Tav 806

Pierwsze wrażenia mieszane. Przede wszystkim trzeba mieć dobre nagrania żeby ocenić. Kolumny świeżyniki wiec pewnie przynajmniej z tydzień zejdzie zanim zaczną grać w miarę jak trzeba. Na różnych płytach rożne odczucia ale raczej zadowolony jestem. Więcej odczuć za tydzień? Jak na razie na pewno nie czuje nadmiaru basu jak co niektórzy sugerowali a wręcz przeciwnie niedosyt ale poczekam aż kolumny się zadomowią icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny są nowe, to potrzebują trochę czasu (w zależności ile dziennie słuchasz, ale myślę, że dłużej niż tydzień). Jak się wygrzeją, to będziesz mógł spokojnie je przetestować, plus to co napisał Pacio94.
Gratuluję i Pozdrawiam icon_biggrin.gif .

P.S. Napisz koniecznie za jakiś czas, jak gra Twój zestaw icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno napiszę jestem to winien osobom które pomagały mi w wyborze jak i tym, którzy szukają. icon_smile.gif

Dzisiaj udało mi się w końcu uruchomić wejście optyczne i podłączyć dekoder tv/radio sat. Aż zwątpiłem jak usłyszałem jak tv/radio gra i sprawdzałem czy aby na pewno tez głośniki z tv nie działają taka mi się przestrzeń dźwięku zrobiła. Całkiem inna jakość.

Pokrótce jeżeli chodzi o wygląd to wkomponowały mi się w pokój idealnie, wydają się być wykonane solidnie.

Dźwięk dużo lepszy niż wczoraj. Czyściutko milutko jutro jadę do empiku po jakąś płytkę pewnie skończy się na dwóch ( żeby tylko). Teraz słyszę że muzykę instrumenty icon_smile.gif

Żona zachwycona mimo brutalnego przekroczenia budżetu.


Będę dorzucał wrażenia z czasem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...