Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze


najek

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam po przerwie. Obiecałem opowiedzieć o wrażeniach i tak też zrobię.

Przede wszystkim przez zestaw stereo inaczej spojrzałem na muzykę, a może dokładniej usłyszałem ją. Z zakupu jestem zadowolony na razie najczęściej słuchaną płytą jest Leonard Cohen po prostu na tym zestawie on brzmi genialnie z tymi niskimi tonami. Jego głos magiczny wszystkie instrumenty słyszę wyraźnie. Niestety wychodzi zła akustyka pomieszczenia przy głośniejszym słuchaniu w szczególności muzyki pokroju Metallica Symfonicznie. Robi się po prostu hałas w pokoju i nie mówię tu o katowaniu sprzętu tylko na poziomie max 30 db. Za duże echo za dużo odbić. Wszystkie wilki polskiej rockowej sceny pokroju Perfect, Lady Pank, Dżem tez jestem zadowolony a wiadomość tą piszę słuchając Starego Dobrego Małżeństwa.

Gdzieś po drodze ktoś wspomniał że niskie tony mogą przytłoczyć w tym zestawie. Uważam że tak nie jest na ten moment mam podkręcone na +50% max natomiast wysokie tony +33% max na amplitunerze. Nie słucham bardzo głośno muzyki więc może dlatego bas mnie nie przytłacza a jest słyszalny i odczuwalnuy przy cichym słuchaniu.

Jeżeli chodzi o film to system uprzestrzennienia który jest w amplitunerze fajnie się sprawuje. I tutaj pojawia się "problem" dużej ilości tonów niskich. Oczywiście w filmie przy efektach jest to niezbędne i uważam że w odpowiedniej ilości napisałem ze to problem bo sąsiedzi mogą nie być zachwyceni. Ja jestem icon_razz.gif

Mam pytanie z czego wynika fakt, że amplituner jest brzmieniowo gorszy od wzmacniacza?

pacio94 skorzystałem z linka do linnrecords ale załapałem się chyba tylko na ostatnie 5 utworów za free. Jutro (w sumie dzisiaj tylko o normalnej porze) je wypale na cd i zobaczę jak zagrają. Często tam mają coś za free do pobrania czy to tylko tak na święta było?

Jeżeli macie jakieś pytania podpowiedzi jak coś mam sprawdzić jak gra sprzęt żeby podzielić się informacjami piszcie pomogę jak mogę i może przy okazji nauczę cię czegoś. W szczególności piszę tu o kolumnach.

Szkoda, że nie znam żadnego audiofila, który mógłby przyjść posłuchać i skomentować icon_smile.gif. Ja po prostu nie mam porównania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są nagrania HD audio, więc wypalanie na CD będzie niszczyć ich potencjał, szczególnie, że większość jest wielokrotnością próbkowania 48kHz (96, 192), a CD ma 44,1. Jak nietrudno zauważyć nie pokrywają się, więc przy downsamplingu z 96-->44,1 robi się w nagraniu bałagan.
Niemniej jednak, jeśli na razie masz do dyspozycji tylko CD to spróbuj wypalić, bo strona techniczna to jedno, a drugie to sam poziom realizacji, który u LINNa stoi na świetnym poziomie.

Promocja była tylko świątecznie, w ciągu roku trzeba płacić, nie ma tak dobrze icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Witam,

Pozwolę sobie odgrzebać swój własny temat.

Harman HK 3490 + HD 980 nadal jest i zostaje. Rezygnuje z Taga Harmony Tav 806. Powody są dwa.

Pierwszy zmiana mieszkania inny pokój - Można przyjąć 2,7 ściana na której staną w takim odstępie monitory. W drugą stronę 3,6 m odległość siedziska (głowy) od monitorów ok 3 m.

Drugi powód to brak zadowolenia z Tagi to nie to.

Zastanawiam sie jak do zestawu Harmana spiszą się CANTON 420 GLE

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...