Skocz do zawartości

kolumny do systemu Ayona


Paimei

Recommended Posts

Witam
zaczynam się rozglądać za kolumnami do mojego systemu ayon cd1sc i spiryt III pomieszczenie 17 m2
słuchałem von schweikert unifield 2 bardzo dobrze wyszło, słuchałem tez special 25 również bardzo dobrze tylko speciali słuchałem na ok 30 m i trochę brakowało mi basu nie wiem czy tak maja czy wina pomieszczenia, myślicie ze coś się zmieni na moich 17 m?
w salonie zachwalali mi jeszcze focusy 260 ale nie zdążyłem ich posłuchać, (ponoć jakiś muzyk je kupil w tym zestawie i je rekomenduje icon_smile.gif reklama dźwignią handlu, icon_smile.gif myślę czy oby nie sa za duże to mojego pomieszczenia?
jak możecie mi jakoś pomoc byłbym wdzięczny .

Pozdrawiam
Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witaj!
55 Wat z pentody to nie w kij dmuchał... Nie znam urządzenia, ale parametry i "prasę" ma OK.
Nie napisałeś czego słuchasz i co cenisz w muzyce? Widzę raczej monitory...
O Dynkach Special 25, moje drugie, lepsze uszy niewiele dobrego mogły powiedzieć (w porównaniu do R90).
Tak myślę, czy nie lepiej poszukać kilku, kilkunastoletnich konstrukcji: Dynaudio, Sonus Faber, Proac.
Na mój gust te nastoletnie GRAJĄ!

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
nie napisałeś jakiej muzyki słuchasz, jakie preferujesz brzmiene. Przy tej klasie sprzętu jednak zdecydowanie sugeruję przed ostatecznym wyborem odsłuch w Twoim pomieszczeniu.
Proponowałbym posłuchać kolumny Harbeth Super HL5 oraz Amphion Argon 3L lub 7L (myślę że w Twoim pomieszczeniu spokojnie wystarczą 3L). Są to zupełnie inne charakterowo kolumny, jednak moim zdaniem bardzo dobrze zgrywają się ze wzmacniaczem Ayon. Dodatkowo kodel Amphion 7L ma bardzo wysoką skuteczniść 93dB.

Serdecznie zpraszam na odsłuchy, tak ak pisałem pwyżej nie ma problemu z zorganizowaniem odsłuchu w Twoim pomeszczeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zgadzam się z tym, co napisali "przedmówcy". No może poza tym o Dynaudio Special 25. Dla mnie są super. W 17m2 niskich tonów raczej nie powinno zabraknąć, ale to zależy jakie kto ma potrzeby. Poza tym każde pomieszczenie nieco inaczej współpracuje z kolumnami i zależnie od jego proporcji w mniejszym może być nieraz dużo mniej niskich tonów niż w większym. Wiadomo najlepiej posłuchać u siebie.
Chyba, że znasz dobrze swój pokój pod tym względem.
Focusy fajne, ale po pewnym czasie słychać, że to nie ta klasa co 25. Choć nie wykluczone, że tego szukasz.
I faktycznie mógłbyś napisać coś o muzyce i brzmieniu jakie chciałbyś uzyskać. Może coś o pomieszczeniu, jak urządzone, jaka akustyka, jakie masz możliwości odsunięcia kolumn od ścian.
Ciekaw jestem jakich lamp używasz? Wymieniałeś choćby sterujące na jakieś NOSy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ogólnie zgadzam się z tym, co napisali "przedmówcy". No może poza tym o Dynaudio Special 25. Dla mnie są super. W 17m2 niskich tonów raczej nie powinno zabraknąć, ale to zależy jakie kto ma potrzeby. Poza tym każde pomieszczenie nieco inaczej współpracuje z kolumnami i zależnie od jego proporcji w mniejszym może być nieraz dużo mniej niskich tonów niż w większym. Wiadomo najlepiej posłuchać u siebie.
Chyba, że znasz dobrze swój pokój pod tym względem.
Focusy fajne, ale po pewnym czasie słychać, że to nie ta klasa co 25. Choć nie wykluczone, że tego szukasz.
I faktycznie mógłbyś napisać coś o muzyce i brzmieniu jakie chciałbyś uzyskać. Może coś o pomieszczeniu, jak urządzone, jaka akustyka, jakie masz możliwości odsunięcia kolumn od ścian.
Ciekaw jestem jakich lamp używasz? Wymieniałeś choćby sterujące na jakieś NOSy?



Z opiniami nt. monitorów DS 25 jest dość ciekawie.
Znajomy odsłuchiwał je w Nautilusie. A jeśli tam - to pewno w nie byle jakim towarzystwie.
Słuchał ich już nie pierwszy raz (poprzednio - w innym zestawieniu) i potwierdził, że "skromiutko". Przynajmniej jak za te pieniądze. Ale wiadomo - ile ludzi, tyle może być opinii... Z drugiej strony - pracownicy salonu mogli dobrać nieodpowiednio tor. Ale czy to możliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie zmieniłem żadnych lamp, myślę ze nie bardzo ma to sens jeśli znajdę głośniki które teraz ładnie zagrają to po modyfikacjach będzie tylko lepiej icon_smile.gif chyba

co do muzyki to chyba wszystkiego po trochu, leonard cohen, Katie Melua, pink floyd, wiem ze ciężko poskładać system do wszystkiego ale staram sie icon_smile.gif
najważniejsze dla mnie jest by góra nie drażniła w głośnikach które wymieniłem jest świetna, można słuchać i nic nie drażni ucha, wokal z 25 i bas z von schweikert, bo nie wiem jaki będzie w moim pomieszczeniu z 25.

może uda mi sie na weekend dostać focus 160 domyślam sie ze jak bas będzie ok to z 25 bedzie tylko lepiej chyba icon_smile.gif (przekonam sie tez jak u mnie brzmią monitory) do tej pory grały z starego systemu tempo VI nawet z zatyczkami basu nie brakowało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuku, ja lubię i cenię te kolumny za niezwykle spójny i gładki sposób prezentacji muzyki. Za ich naturalność i pewien pierwiastek "magii", który pojawia się tylko w nielicznych kolumnach. Nie chcę tu użyć słowa "muzykalne". To coś jak granie najlepszych Harbeth'ów ale z dużo lepszą stereofonią, wysokimi tonami. Nie są to na pewno kolumny wyczynowe, mogą nie zachwycić przy dość krótkich odsłuchach.
One są trochę właśnie jak dobra lampa. Im dłużej się słucha, tym lepiej/piękniej brzmią.
Czy kolega słuchał w nietrafnie dobranej amplifikacji? Trudno orzec. Czy panowie z Nautilusa mogli się pomylić w doborze elektroniki? Raczej nie, ale wykluczyć nie można. Słyszałem mnóstwo nietrafionych zestawień, które proponowali fachowcy. W innych konfiguracjach natomiast pewne elementy potrafiły zagrać wręcz zjawiskowo. Dynaudio szczególnie, ma tak "wredne" kolumny, że z nieodpowiednim sprzętem towarzyszącym potrafią zagrać wręcz słabo.
Może być i rozbieżność w gustach, ale na szczęście możemy wybierać.

Paimei
, albo nie zauważyłem, albo nigdzie nie podajesz kwoty jaką chcesz przeznaczyć na kolumny. Jak widzę chcesz raczej nowe kolumny, czy się mylę? Używane, sądząc po rejonach cenowych w których się poruszasz mógłbyś kupić pewnie dużo lepsze brzmieniowo.
Ja dość podobnie jak Zukzukzuk polecałbym Sonus Faber (raczej te z pierwszych serii), Chario, Dynaudio.
Co do nowych, propozycje Q21 też niegłupie. Ja dodałbym jeszcze coś z oferty firmy Xavian. Może model Giulietta? Nie powinno być za dużo niskich tonów, ale oczywiście trzeba by wypróbować. Standowe też są dobre http://www.xavian.com.pl/index.php?x=produkty
Co do Dynaudio, to niekoniecznie droższe kolumny muszą mieć mocniejsze niskie tony. Tu akurat nie o to idzie bitwa.
Jeśli chodzi o lampy, to zajrzałem do tekstów źródłowych icon_wink.gif i widzę, że przecież "trójki" mają naprawdę dobre lampy mocy Shuguang Treasure Hi-Fi i całkiem nie najgorsze sterujące JAN 6189 typu NOS. Czy właśnie takie masz? Pewnie, że można lepiej, ale będzie sporo drożej. Choć jak piszesz, to na końcu, bo nie wiadomo w jakim kierunku zechcesz doszlifować brzmienie a lampami można zdziałać często dużo więcej niż kablami.
Tych ostatnich też nie możesz zaniedbać. Jak i dobrego zasilania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem czy do końca zależny mi na nowych np (czepie sie znow 25-tek bo do nich mam dostep)
25 nowe wiadomo 19.999 mam okazje kupic (3letnie) używane signature z 25 letnio gwarancja za 11
mysle ze do 20 choć to taka górna granica do której wolałbym sie nie zbliżać, no chyba ze cos strasznie mnie ujmie. w sumie to nie wiem jak to z głośnikami czy jest sens za te pieniądze kupować używane?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właśnie nie wiem czy do końca zależny mi na nowych np (czepie sie znow 25-tek bo do nich mam dostep)
25 nowe wiadomo 19.999 mam okazje kupic (3letnie) używane signature z 25 letnio gwarancja za 11
mysle ze do 20 choć to taka górna granica do której wolałbym sie nie zbliżać, no chyba ze cos strasznie mnie ujmie. w sumie to nie wiem jak to z głośnikami czy jest sens za te pieniądze kupować używane?




Jak Wam grają DS 25 - to BRAĆ!
Nie zastanawiałbym się natomiast, czy brać nowe czy może 3-letnie na gwarancji? 8 kawałków w kieszeni! Na 2-3 tygodniowe wczasy jak znalazł...
A grały będą IDENTYCZNIE jak nowe!
Nie wierzę, by markowe przecież kolumny dewaluowały się dźwiękowo po 3 latach...
Chyba, ze ktoś ma takie, a nie inne priorytety i full pieniędzy!
Samochodów używanych boje się kupować, sprzętu nieraz 2-3 razy starszego - NIE!!!
20 klocków to na prawdę dla mnie szkoda na "kolumienki" do 17 metrów:(

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paimei jeśli używane wchodzą w grę, to zdecydowanie podpowiem: Sonus Faber Electa Amator1. Można znaleźć nawet poniżej 10kzł a brzmienie chyba w pewnych aspektach lepsze. A na pewno nie gorsze. Wysokie tony odtwarza legendarna kopułka Dynaudio Esotar T330D.
Niskie tony będą mocniejsze niż w Special 25 . A Spirit wysteruje te kolumny bez problemu.
A jeśli do tego byłyby jeszcze metalowo-drewniane standy Iron (Adjustable Iron Stands) http://www.hifi-notes.com/sonusfaber1-en.h...metaladjustable to bajka także pod względem wizualnym.
Tu miał ktoś Guarnieri Homage. Jeszcze piekniejsze, perfekcyjniej wykonane i cudownie, choć nie tak neutralnie brzmiące jak Electa Amator.
I niskie tony niestety delikatniejsze. Choć w 17m2 kto wie?
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/42/113272.php
Oczywiście jeśli chodzi o Dynaudio, to wolałbym te używane. Sporo kasy zostanie Ci w kieszeni. Albo część pójdzie na dobre okablowanie, bo tu już byle czym nie podłączysz.

Jacku. Szkoda, nie szkoda? To zależy od tego co kto potrzebuje. Jeśli są na to pieniądze a dzieci nie płaczą z głodu? Sam się nieraz zastanawiałem, czy warto kupować pewne rzeczy? Nieraz dużo taniej mogłem kupić coś, co grało pewnie nie gorzej a pod pewnymi względami nawet lepiej. Cóż z tego, jeśli nie w moim guście. A taniej nic takiego nie mogłem znaleźć. Rozterki na ogół mijają, gdy się włączy muzykę i poczujesz jak wspaniale ona brzmi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba wkradło się tu jakieś nieporozumienie? Ja nie twierdzę, że nie te same, czy lepsze albo gorsze.
Przecież napisałem, ze też wolałbym używane Dynaudio. A Electy zaproponowałem jako jeszcze tańszą i nie gorzej grającą alternatywę.
Szczerze, to nie bardzo wiem o co chodzi, może wskaż ten fragment mojej wypowiedzi i skomentuj?
Poważnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale chyba wkradło się tu jakieś nieporozumienie? Ja nie twierdzę, że nie te same, czy lepsze albo gorsze.
Przecież napisałem, ze też wolałbym używane Dynaudio. A Electy zaproponowałem jako jeszcze tańszą i nie gorzej grającą alternatywę.
Szczerze, to nie bardzo wiem o co chodzi, może wskaż ten fragment mojej wypowiedzi i skomentuj?
Poważnie.



"Właśnie nie wiem czy do końca zależny mi na nowych np (czepie sie znow 25-tek bo do nich mam dostep)
25 nowe wiadomo 19.999 mam okazje kupic (3letnie) używane signature z 25 letnio gwarancja za 11"

Odniosłem się do tej wypowiedzi...
Dla mnie wybór jasny:) 3-letnie używki i "niedużo", bo tylko 22 latka gwarancji zostało icon_eek.gif
Owszem, też wybrałbym dla siebie jeszcze tańsze i (dla mnie) zdecydowanie lepsze od DS 25 , choć bez dnia gwarancji...
Kurcze, wszędzie piszą i Wy relacjonujecie, że owe są super, a tymczasem moje drugie, "Lepsze Uszy" twierdzą inaczej - przynajmniej góra pasma jest w nich po prostu kiepska w stosunku do tej ze wstęg... Ale wszystko jest kwestią gustów i upodobań. Kobiety, samochody - więc i odwzorowanie naturalnego brzmienia głosu czy instrumentów. A przede wszystkim ma grać dla właścicieli - PRZYJEMNIE!

Pozdrówka!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram sie przy nich zacząłem od nich bo mam okazje je kupić.
Nie zależny mi na drogich kolumnach tylko na takich które zagrają, dla tego was Panowie pytam icon_smile.gif (nie sztuka isc do salonu zabrać z polki i zapłacić milion )nie będę ustawiał plakietki z ceną przed kolumną icon_smile.gif

Mam od wczoraj focus 160 i jak dla mnie trochę mało tego dźwięku a przy głośniejszym graniu brzmi to nienaturalnie. Nie wiem czy nie warto uśmiechnąć się również w stronę podłogówek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam bardzo dobrze brzmienie S.F.E.A.1 ze wzmacniaczem Ayon Spirit I i jest moim zdaniem naprawdę super. Daje radę to mało powiedziane. Jak się dopieści brzmienie lampami i kablami, powinno być jeszcze lepiej. A przecież Spirit III jest jeszcze lepszym wzmacniaczem.
Z czasem można go wymienić na Tritona icon_biggrin.gif
Do S.F.Extrema rzeczywiście nie podłączyłbym Spirita. Tu jak piszesz trzeba o wiele mocniejszego wzmacniacza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie upieram sie przy nich zacząłem od nich bo mam okazje je kupić.
Nie zależny mi na drogich kolumnach tylko na takich które zagrają, dla tego was Panowie pytam icon_smile.gif (nie sztuka isc do salonu zabrać z polki i zapłacić milion )nie będę ustawiał plakietki z ceną przed kolumną icon_smile.gif

Mam od wczoraj focus 160 i jak dla mnie trochę mało tego dźwięku a przy głośniejszym graniu brzmi to nienaturalnie. Nie wiem czy nie warto uśmiechnąć się również w stronę podłogówek



Ciężko jest pomagać na odległość...
Pomysł ze starymi SF wdaje się być akuratny. Ale dobrych kandydatów z tej półki cenowej pewno jest najmniej kilku.
Kilka latek temu próbowałem uśmiechnąć się do też monitorów w moich... 16 metrach (!). Jak mówią znawcy tematu - do takiej powierzchni raczej monitorki.
A g... prawda!!!
Nie dało rady... Lamp też kilku próbowałem.

Nie ma to jak POSŁUCHAĆ.
Zapraszam, gdyby co!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczone, że u Ciebie tak jak prawdopodobnie u Zukzukzuk'a pomieszczenie mimo, że małe nie tylko nie wspomaga niskich tonów, ale nawet je osłabia. Ja tak miałem wcześniej w niecałych 15m2. Obojętnie co wstawiłem niskich tonów było za mało. Słychać je było dopiero w przedpokoju albo jak włożyłem głowę do szafy we wnęce icon_lol.gif
Tak, że zazwyczaj w 15-17 metrach lepiej sprawdzają się monitory (u mnie np. w 20m2) a nieraz do mniejszego pomieszczenia można wstawić duże podłogówki i jest ok. Na pewno zawsze warto sprawdzić. Dobrze też "pojeździć" kolumnami po pokoju i poszukać optymalnego miejsca. Często taka akcja dużo zmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...