Skocz do zawartości

podpowiedź dla Mikołaja


pepe66

Recommended Posts

Witam
potrzebuję małej podpowiedzi dla Mikołaja co może do worka wrzucić

teraz jest taki sprzęt
TV plazma txp46 g15E panasonica - raczej nie zmieniamy
HK avr 355
HK dvd 49
kolumny JBL ES90 + ES25C +ES250 + para starych scherco 200 na tył i para jakiś thomsonów na efekty z tyłu
popcorn C200 do multimediów
dysk sieciowy na media
pospinane wszystko nie najgorszymi kablami

pokój 4,7x4,7 poustawiane jako tako zważywszy na rodzinę i funkcjonalność pokoju
kolumny czasami wysuwam jak chcę mieć lepsze stereo ale po odsłuchach wracają w swoje miejsce - dla kina wystarczające

słucham głównie muzyki w stereo z CD i FLACów z popcorna 80% czasu
oraz MKV z popcorna 20 % czasu

muzyczka to Jazz głownie z ECMu oraz ostrzejsze brzmienia - całe spektrum od Zeppelinów po Katatonie i Orphaned Land dla równowagi
a ostatnio coraz częściej wpadają też płytki i FLACi z szeroko pojętą muzyka klasyczną

i dylemat ma Mikołaj co można tu zmienić, dołożyć by i ja i rodzina była zadowolona
chcę aby była zwiększona funkcjonalność zestawu i/lub zauważalnie lepsze wrażenia odsłuchowe

myślałem o dołożeniu odtwarzacza BR bo miejsce na półce dla kilku koncertów i filmów znalazłoby sie napewno
myślałem o zmianie odtwarzacza sieciowego (może z odtwarzaczem BR w sobie)
do firmy HK nie jestem mocno przywiązany więc nie koniecznie musi być ten kierunek

w innym pokoju wylądowały JBL ES20 zakupione jako surround do kina lub stereo do kompa - wyszło ze lepsza jest zamiana na stereo + wzmak zewnętrzny do kompa niż jako zamienniki Scherzo

myślę ze Mikołaj mógłby wydać ze 3k ale nie koniecznie musi tyle wydawać bo są w domu mniejsze istoty i im też coś wypadało by w worku się znalazło

pozdrawiam i czekam na propozycje lub pytania
Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokój w którym stoi sprzęt jest pokojem dziennym i sypialnią zarazem

kilka razy było wszystko przestawiane do góry nogami wręcz i teraz jest juz jako tako ,( tv i zestaw stał nawet na ścianie z oknami )
bez stosowania żadnych dedykowanych ustrojów akustycznych
pokój jest kwadratowy raczej niski 2,6m po rogach zabudowany szafkami na książki , sofa na środku komoda na 1 scanie stolik i fotel na drugiej kolumny front stoją ok 1 m od tylnej ściany , jak mam zamiar posłuchać dłużej to przesuwam je jeszcze bardziej na "swoje" miejsce potem muszą wrócić pod ściany

wiem ze można w tym temacie dużo jeszcze zmienić ale na razie nie mam siły na przekonywanie rodziny do zmian i tłumaczenia ze to dziwne w rogu to jest niezbędne icon_smile.gif

jak pisałem myślałem o odtwarzaczu Blu-ray poradzono mi cos takiego jak Cambridge Audio Azur 751BD lub 651BD a ze jak doczytałem co nieco to śmiało zastąpił by popcorna C200 dokładając możliwość odtwarzania płyt BR przy lepszym obrazie i dźwięku wg zapewnień
751 jest raczej ciut za drogi jak na moje potrzeby wiec wypada na 651BD

dziwi mnie tylko mała nielogiczność w tym odtwarzaczu który ociera sie o wyższe poziomy ze nie ma dedykowanych gniazd stereo wiec jak to podłazcyc analogowo ? z tego zestawu wyjść 7 kanałowego ? trochę to dziwne , a może się nie znam lub czegoś nie wiem


może jest cos równie ciekawego jak CA 651 BD co odtwarzałoby dobrze wszystko bez problemów z kilku źródeł , głownie lan lokalny
albo może cos z HK lub kolumn frontowych zmienic choć tego wolałbym na razie uniknąć


pozdrawiam Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie te 3 odtwarzacze lączy technologia qdeo czym każdy sie chwali
nie widziałem jeszcze w akcji żadnego z nich ale myślę ze jakość video powinna w związku z ta technologia na podobnym poziomie , jeśli sie mylę to proszę prostować
zakładając ze mam racje to lecimy dalej
co z torem audio a w podkreśleniu STEREO ? czy sa duże pomiędzy nimi rozbieżności jakościowe jak by zagrały z moim obecnym HK355 + JBLami
kolejnym pytaniem jest wszechstronność co do odtwarzania mediów rożnego rodzaju (np FLACi rózne próbkowania, MKV 1080p) z z LANu
nie chciałbym po tygodniu od zakupu żałować ze urządzenie czegoś nie potrafi a konkurent to miał
wole teraz pytać niż jechać do Warszawy aby organoleptycznie dowiedzieć że to nie to
kupując obecnie posiadany sprzęt juz po +/- miesiącu używania wiedziałem że wydaną na niego kasę mogłem lepiej wykorzystać wiec teraz więcej szukam i więcej poza tym wiem co chcę osiągnąć

dzięki za cierpliwość i chęć pomocy icon_smile.gif
pozdrawiam Piotr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że wszystkie trzy będą zbliżone, a decydować powinna głównie cena. Obstawiam, że nie trafisz tutaj nikogo, kto porównywał je wszystkie, więc to tylko takie gdybanie...

O kompatybilności z różnymi "dziwnymi" (dla odtwarzacza przynajmniej) formatami poczytaj w sieci, nikt lepiej się w tej sprawie nie wypowie jak sami użytkownicy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...