Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne 200-250zl


kowidor56

Recommended Posts

Witam. Musze kupić tacie słuchawki nauszne na prezent, ale całkowicie nie mam pojęcia jakie wybrać bo słabo się znam na słuchawkach nausznych, a takie on właśnie chce. Cena to 200zl ewentualnia max 250zl. Tata słucha głównie zespołów typu Queen, Dire Straits, Dżem itp. Słuchać muzyki będzie w domu, słuchawki będzie podłączał do amplitunera harman kardon. Czy ktoś wsparłby mnie swoją propozycją, jakie słuchawki kupić? Pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie to że CAL sa zamknięte troche mnie wystraszyło, a te k540 to ktoś może wie jak one wyglądają pod względem niskich tonów, głównie zależy mi na takich słuchawkach, żeby dobrze było słychać poszczególne instrumenty, dobrze wokal itp.


Mam CAL! Używam zarówno z przenośnymi grajkami (w domu; na zewnątrz używam dokanałówek), jak i ze sprzętem stacjonarnym (Pianocraft; podobno lepszy sprzet potrafi uczynić z nich jeszcze więcej icon_smile.gif). Wg moich odczuć:
- bardzo wygodne (lekkie i dobrze dopasowane) - pod warunkiem, że ktoś nie ma zbyt wielkich uszu icon_wink.gif bo "nauszniki" są nie aż takie wielkie
- moje uszy nigdy sie przy nich nie spociły a głowa nie zmęczyła ich noszeniem (np. przez 2 godziny non stop)
- "higd end" to-to nie jest, ale brzmią bardzo przyzwoicie w różnych rodzajach muzy - ja słucham od klasyki, przez jazz, wokalną, pop, do rocka (nie tego najcięższego) i basów mi nigdy nie brakowało (no, chyba że ktoś lubi "basowy potop" - tego tu nie ma),
- jeśli mi czegoś troszkę brakowało, to może nieco przestrzeni - ale w tej cenie lepiej chyba nie będzie (porównywałem np. z, o ile nie mylę, AKG 530 - CAL! bardziej podobały mi się brzmieniowo)
- mają dość króki i cienki kabel (dołączony przedłużasz można pominąć milczeniem) - dlatego, jeśli przewidujesz słuchanie w większej odległości od zestawu audio,, trzeba przewidzieć dobry przedłużacz; ja osobiście uzywam przedłużacza Grado (4 m).
Co do otwartych słuchawek - weź pod uwagę, że nie tłumią dźwięku ani na zewnątrz (inni słyszą, co słuchasz), ani w drugą stronę (słyszysz wszystko wokół, nie tylko muzę). Ale mają też zalety, z przestrzenią włącznie.

Powodzenia!

P.S.
O CAL! trochę więcej znajdziesz też na forum mp3store lub audiohobby.pl (tutaj)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu wybrałem AKG K121 za 310zl z wysyłką. Kazałem tacie żeby sam sobie też troche poszperał i chciał takie a że miałem nieoczekiwaną możliwość nieco zwiększyć cenę więc wybór padl na nie. Co o nich sądzicie? Przynajmniej mam czyste sumienie bo sam sobie je poniekąd wybrał ;d Pozdro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...