Skocz do zawartości

Głosniki i karta dźwiękowa do ~1200 zł


Recommended Posts

Posiadam "wieżę" Philips MCD712 podłączoną do komputera z zintegrowaną kartą dźwiękową. Jakiś czas temu zacząłem używać formatu FLAC, różnicy nie słyszałem, ale potraktowałem to jako inwestycję w przyszłość. Chcę kupić coś, co sprawi, że różnicę usłyszę.

Najbardziej zainteresowałem się głośnikami Microlab SOLO7C. Czy w tym przedziale cenowym różnicę usłyszę? Czy mieszcząc się w cenie dostanę coś lepszego? Do tego kwestia karty dźwiękowej, na których to nie znam się zupełnie...

Słucham wszelakiej muzyki, ale skupiam się głównie na cięższych odmianach - death metal, goregrind etc. Dodam, że planuję kupić dysk, więc byłbym gotów pójść na kompromis, aby odłożyć trochę kasy.

Proszę o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest całkiem dobra wieża...

Moim zdaniem wystarczy karta, tudzież DAC jak pisze muzyczny, może lepsze ustawienie sprzętu (czyt. poprawa akustyki), jakaś zmiana kabli i będzie niebo, a ziemia.
Powiedz jak to masz wszystko ustawione, jaki pokój itd. (mile widziane zdjęcia)

Kable do kolumn się odpinają, czy są na stałe w obudowie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę 0,5 m od głośników - stoją na biórku, rozstawione w odległości metra względem siebie. Pokój ma 12m2. Kable się odpinają. Ale gdybym miał mieć Microlaby SOLO7C, dałbym radę pod nie zaaranżować wnętrze...

Piszecie, że wystarczyłoby wymienić kartę, bądź zakupić DAC i lepsze kable. Ale jak już mam kasę, to oprócz tego skłaniałbym się również w stronę kupna jeszcze lepszych głośników.

W sumie jestem przekonany co do Microlabów SOLO7C, a jaką kartę, bądź DAC byście polecałi? Co w ogóle jest lepsze? Czy trzeba mieć kupic obydwa? I kabel?

EDIT: Bose Companion 3 Series II nie byłyby lepsze od Mikrolabów? Polecają mi je, zwłaszcza do takiej muzyki i z tego co poczytałem też wypadają dobrze. Głośniki Modecom MC-SHF 120U posiadają bassreflex i bi-amp, technologicznie są to nowsze rozwiązania niż mają Microlaby, ale czy przedkłada się to realnie na jakość?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje głowe,ze w takich głośnikach wymiana kabli nic nie da icon_smile.gif i nie pisze tu z przekory. Głośniki muszą być ustawione zdecydowanie dalej jak nie masz dobrego metra od siebie to nie kupuj wiekszych - ponieważ one automatycznie potrzebują jeszcze większego rozstawienia.

DACa podlaczasz kablem optycznym lub coaxialnym z wyjścia cyfrowego podstawowej karty muzycznej - DAC przejmuje odtwarzanie i to on daje sygnał jakościowo lepszy niż integra.

Bose temat wałkowany od lat.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaaranżuj wnętrze pod posiadaną obecnie wieże, zobacz jak powinno to teoretycznie najlepiej wyglądać link.

Moim zdaniem MicroLab'y czy inne komputerówki nie dadzą dużego skoku względem tego co masz teraz... BOSE owszem dobrze gra, ale stosunek cena/jakość to nie jest ich najmocniejsza strona.

Także:
-ustawienie głośników (na standach, odpowiednie odległości),
-DAC z USB / karta dźwiękowa,
-odpowiednie połączenie.
Jak po tym nie będziesz zadowolony to możesz się zabierać za kupno nowego nagłośnienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Matrixa Mini Dac ... konkretny dac na konkretnej kosci.Mam od kilku dni i teraz wiem co to muzyka.Dac jest na chwalonych kosciach ad1955 a na dodatek posiada wzmacniacz sluchawkowy ( wcale nie byle jaki) Na tpa. U mnie napedza bayery 770 pro oraz cal!.Jak na takie male pudeleczko to gra swietnie .... ma dusze icon_wink.gif

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...