Skocz do zawartości

zeus i swiecacy bas refleks


bolek

Recommended Posts

Witam mam pytanie zakupilem niedawno nowe kolumny Tonsil Zeus.
Z tego co sie dowiedzialem istnieje tam zabezpieczenie "zarowkowe". Mam pytanie odnosnie wlasnie tej zaroweczki. Lubie sluchac glosnej muzyki i gdy podkrecam mocniej wzmacniacz (duzo mocniej) to przez otworta bas refleksu widze blyski ktore domyslam sie pochadza wlasnie z tej zaroweczki. I moje pytanie brzmi czy to znak ze powinienem zmniejszyc glosnosc ? Czy to standard ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raczej nie harczy choc nie jestem zadnym audiofilem wiec moze mi conieco umykac. Mam Technicsa SU-V570 myslalem ze bede go mogl odpalic na pelnej mocy ale to swiecenie pojawia sie juz przed 3/4 pokretla, moze powinienem skontrolowac wyjscia wzmacniacza czy przypadkiem nie ma jakis skokow pradowych przy wysokim wzmocnieniu ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie zden wzmacniacz nie kreci sie do konca 3/4 to i tak daleko moj ma maksymalna moc na godzinie 12 no chyba ze nagranie jest po lekku czyli bez subsonicznych basow np. lzejsze kawalki santany to wtedy dojde do okolo 3/4 (godz 3).W twoim przypadku zapewne jest tak ze to wzmacniacz juz nie wyrabia albo to zabezpieczenie w kolumnach jest ustawione na stanowczo za wczesna ingerencje w sygnal.Na pewno da sie to wyrzucic tylko trzeba zaplacic za usluge lub jesli sie znasz samemu.

Ja stawiam ze to wzmacniacz nie jest w stanie podac wiecej pradu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówka w zwrotnicy, to jedno z najprostszych zabezpieczeń przed przeciążeniem głośników. Takie rozwiązanie zaczerpnięto z kolumn estradowych, i stosowane jest ono w Zeusach. Jak żarówka tylko lekko błyska, to jeszcze można grać spokojnie. Ciągłe świecenie żarówki, to już jest sygnał o zbyt dużej podanej mocy. Jak się żarówka spali, to już wiadomo..... głośnik został uratowany.
Usunięcie żarówki spowoduje, że przy przeciążeniu głośnika wysokotonowego, spowoduje jego spalenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...