Skocz do zawartości

Które kolumny lepsze ?


SzpaQ

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

I co z tego że mają 190W? Jakie ma to znaczenie, wytłumacz bo ie rozumiem?
Wydaje mi się, że usilnie chcesz kupić kolumny Pioneera i do tego wcale nie najlepiej grające.
Dlaczego akurat Pioneer? Poza nielicznymi wyjątkami (na pewno nie za te pieniądze) nie robił ani nie robi dobrych kolumn. Powiedzmy, że co najwyżej poprawnie grające (nie wszystkie). Ten producent specjalizuje się w całkiem niezłej elektronice, ale nie kolumnach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie, to się zastanowiłem czytając ten wątek, że raczej słabo reagujesz na to co się tu pisze. "Żyjesz" jakimiś swoimi wizjami a to co piszemy pewnie nie za bardzo Ci odpowiada. Dlatego nie wiem, czy jest sens się trudzić, czegoś Ci szukać, bo może znów wygrzebiesz jakiegoś paździerza nie zważając na rady.
Nie odpowiedziałeś mi też na kilka pytań zadanych w postach. Czekam.
A co do kolumn, to pośpiech jest jak wiesz wskazany przy łapaniu pcheł. Szczególnie jeśli się nie ma zbyt dużo pieniędzy.
Fakt, że teraz na Allegro ani w ogłoszeniach niczego ciekawego nie ma (nie widzę, może ktoś inny?), ale właśnie dlatego trzeba cierpliwie czekać, bo nawet za 350zł można kupić fajne kolumny.
Ciekawe, że ie zapytaliśmy Cię jakiej wielkości jest Twój pokój, bo to ważne.
Znalazłem co prawda dobrze brzmiące monitorki, ale obawiam się, że Cię nie usatysfakcjonują. Nie, nie brzmieniem, bo grają dobrze, ale wyglądem i "mocą".
http://allegro.pl/arcus-as-3-na-seasach-i2875087541.html
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-jpw-m...2867607058.html
http://allegro.pl/mission-m70-i2860097259.html
Z aukcji możesz tak czy inaczej zrezygnować. Takie kolumny możesz kupić w każdej chwili.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jesteś gotów wydać prawie 400 zł, konkretnie na te kolumny ?



no jak już by było na prawde warto to tak.


Cytat

Ciekawe, że ie zapytaliśmy Cię jakiej wielkości jest Twój pokój, bo to ważne.
Znalazłem co prawda dobrze brzmiące monitorki, ale obawiam się, że Cię nie usatysfakcjonują. Nie, nie brzmieniem, bo grają dobrze, ale wyglądem i "mocą".
http://allegro.pl/arcus-as-3-na-seasach-i2875087541.html
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-jpw-m...2867607058.html
http://allegro.pl/mission-m70-i2860097259.html



no masz racje, wygląd też musi jakiś być icon_biggrin.gif a pokój 20m
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu, to obawiam się, że mnie dobrze nie zrozumiałeś. Chodziło raczej o małe rozmiary, niż kwestię estetyki. Mnie akurat Pioneery podobają się najmniej. Może dlatego, że za bardzo kojarzą mi się z tonsilowskimi koszmarkami. Ale oczywiście kwestia gustu.
Są i tacy, którym podoba się wygląd najnowszych kolumn JBL i Klipsch icon_eek.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że brzydkie czy to, że nie wiem czemu lepsze ? ;D O gustach sie nie dyskutuje ;p a jeśli chodzi o drugie to przypominam, że zielony jestem w tych sprawach ;d kolega mi nagadal ze im wiecej wattów tym lepiej a wy mi pokazujecie 2 razy słabsze w wattach od pioneerow i o dziwo jeszcze droższe to ja nie wiem o co chodzi ;p
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj to uważnie i pomyśl.
No widzisz SzpaQ, gdybyś chciał z nami podyskutować a nie tylko przyjmował rolę "zleceniodawcy", to może czegoś dowiedziałbyś się wreszcie. Fakt o gustach nie będziemy dyskutować, ale Zieluwid - fajne kolumny zaproponowałeś. Jak mni one umknęły? Szczególnie Dali do mnie przemówiły. Ale... wracając.
SzpaQ. Wszystkie te kolumny po prostu lepiej zabrzmią niż Pioneery. Kilka z nich jest na bardzo dobrych głośnikach.
Czy zawsze wszystko jest dla Ciebie lepsze, gdy większe? Wybierzesz autobus albo wywrotkę zamiast Porsche, bo tamte są większe?
A co do "mocy" kolumn, to gdybyś zechciał w swej łaskawości odpowiedzieć na moje pytania, dowiedziałbyś się, że tzw. "moc" kolumn, to wartość, ilość watów jaką mogą przyjąć bez szkody dla głośników (niezniekształconego sygnału). Ich "moc" (bo same w sobie mocy nie mają, ma ją wzmacniacz) nie jest wyznacznikiem ani jakości ani tym bardziej głośności, jak niektórzy sądzą.
Mało tego. Jeśli podłączymy zbyt "mocne" kolumny do słabego wzmacniacza, to możemy spalić głośniki, bo wzmacniacz nie radząc sobie z trudnym obciążeniem zacznie generować silne, bardzo szkodliwe zniekształcenia, zamiast grać głośniej.
A często dobry, mocny wzmacniacz podłączony do "słabszych" kolumn da lepsze brzmienie, ponieważ "wyciśnie" z nich wszystko co najlepsze (o ile kolumny są dobre jakościowo i ma co wyciskać). Odwrotnie. Słaby wzmacniacz z prądożernymi i trudnymi do wysterowania kolumnami zaserwują brzmienie dalekie od ideału albo wręcz karykaturalne.
Że nie podłącza się dwóch lub więcej par kolumn do jednego wzmacniacza już chyba wiesz (albo wierz, jeśli nie wiesz icon_wink.gif ), bo zrobi się bałagan.
A tak swoją drogą , to ten Twój kolega ma "pojęcie" o okręcie, jak na balii nie pływał icon_lol.gif Powiedz mu, że jak się coś komuś wydaje, to należy się przeżegnać a nie pieprzyć kocopoły.
I watów a nie wattów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbym tak bardzo mile i uprzejmie poprosić o coś więcej na temat głośników DALI 102 ? Gdyż ten oto wątek z opisu na allegro: "Kolumny grają charakterystycznym mocnym basem z bardzo dobrą średnicą i wzorowymi wysokimi tonami. " Bardzo mi odpowiada i możliwe że byłbym zainteresowany kupnem. A na temat pioneerów (akurat 7030 a nie 7070 ale bardzo podobne są) złe opinie przeczytalem, właśnie to co mi pisaliście. I bardzo was wszystkich przepraszam icon_biggrin.gif a kolega w łeb dostanie -,-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat wychodzę do kina na "Annę Kareninę". Ale może tymczasem ktoś inny tu z forum odpowie. Szukaj też w googlach, może są opinie użytkowników. Albo napisz do sprzedającego. Jeśli to jego kolumny, opisze Ci jak grały, z czym itp... .
A kolegę oszczędź, szkoda go. Choć parę słów do słuchu mu się należy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko mamy czas wycofalem licytacje icon_razz.gif a z tych chyba 6 propozycji, które podaliście to dali jest najlepsze ? Ogólnie to jestem fanem techna i ogólnie muzyki klubowej także potrzebne mi mocne i głębokie ładnie mówiąc walnięcie no ale lubie też posluchac dużo innych gatunków muzyki także wyraźne też muszą być.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...