Skocz do zawartości

Które kolumny lepsze ?


SzpaQ

Recommended Posts

Fajnie, że już się rozumiemy... nareszcie icon_biggrin.gif . Jak opisał Ci wnikliwie F1angel, już powinieneś mieć jasność w temacie mocy i jakości kolumn. Te Dali, to solidna marka i będziesz zadowolony, jeśli byś je kupił oczywiście. Dobrze w sumie, że miałeś te kiepskie Sony. Kiedy kupisz dobre kolumny i posłuchasz jak grają, zrozumiesz dokładnie o czym mówiliśmy icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Rozumiem. Posłuchaj, a masz trochę więcej miejsca z boku biurka ?
Jaka jet odległość od ściany przed Tobą, a do ściany za Tobą ?
Takie kolumny, powinny stać na standach. Jeśli nie ma takiej możliwości, to na biurku, na jakichś podkładkach. Ale wzmacniacz, to nie jest dobre rozwiązanie. Stawiając na nim kolumnę, obciążasz go niedostatecznym chłodzeniem. Może nie tymi Sony, ale Dali, będą większe i cięższe. Po drugie, wypadałoby je rozstawić dalej od siebie i od ściany (choć 20 cm), dla lepszego efektu.
Typ obudowy tych Dali to bass-reflex, czyli mówiąc najprościej otwarte. Masz fart, że te mają otwory z przodu icon_biggrin.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Nie musisz kupować ich teraz, ale kiedy wpadnie Ci trochę kasy to będziesz wiedział jak ją zainwestować. Lepiej się zbiera, jak wiesz na co icon_biggrin.gif .
Takie podstawy pozwolą kolumnom ,,rozwinąć skrzydła,, zobaczysz jak grają w pełni swoich możliwości. Warto się zastanowić, jak masz miejsce.
Kolejny atut, to wygląd, prezentacja. Kolumny nabierają uroku, na takiej podstawie, wydają się agresywniejsze.

Jak pisałem wcześniej, wzmacniacz masz niezły. Jeśli zdecydujesz się na kupno Dali, masz już dobre kolumny. Twój zestaw zaczyna nabierać smaku, a czerpać przyjemność z muzyki..., to jest najlepsze. Będzie się można też czym pochwalić, jak wpadną znajomi icon_wink.gif .

Dodam jeszcze, że można takie zrobić, lub kupić używane dużo taniej. Można też wykorzystać coś, co może posłużyć za takie standy, na jakiś czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozterkę pomiędzy Dali i tymi Magnatami, to weź Dali. Kup do tego dobre kabelki, bo pewnie w tych Sony, to kabelki jak grubsze nici.
A jak kolumny stawiasz na biurku ,to jest taka masa kejąca, którą polecał F1angel. Nie pamiętam jak się nazywa. Poszukam, chyba, że wcześniej się F1angel zjawi, to podpowie. Robisz z niej kuleczki, jak z plasteliny i podkładasz pod kolumny, jak stopki. Łatwo się usuwa, a ma dobre właściwości klejące i izolacyjne. Tak to zapamiętałem, kiedy czytałem tamten temat. Warto zastosować.

A co z tą licytacją ?

http://allegro.pl/kolumny-pioneer-cs-7030-...2858901558.html

Nadal wygrywasz icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre czyli jakie ? ;D Bo u siebie w sklepie audio mam bardzo nie miłego Pana i bede musiał mu wszystko powiedzieć szczegółowo ;d A po co mam przyklejać kolumny do biurka ? Aż takie maja "walnięcie", że będą podskakiwać ? xd A prośbe o wycofanie licytacji wysylalem juz dwa razy.. -,-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki jest dobry, kup z 6 m, podziel na pół i gotowe :

http://allegro.pl/alphard-da-vinci-2x2-5-m...2868917735.html
[ Alphard Da Vinci 2x2,5 mm Kabel Głośnikowy SL-8 FV ]

A kolumny jak zamocujesz, to raz, będą stabilnie trzymały się w jednym miejscu (nie będą podskakiwać bez klejenia, ale będą przesuwać się po biurku). A dwa, są odizolowane, od powierzchni biurka, przez co zagrają lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, podskakiwać nie będą, ale gwarantuję Ci, że jeżeli postawisz je na biurku bez niczego, to będą zmieniać pozycję przy mocniejszym graniu.
Ja miałem jakiś czas temu małe podstawkowe kolumny, stały na komodzie. Nie kupiłem standów i nie kleiłem, bo wiedziałem, że długo u mnie nie zabawią. Miałem, natomiast, podkładki ze specjalnej gąbki, na których stały odsłuchy studyjne. W sumie, to możesz kupić coś takiego. Bardzo fajnie wygląda, spełnia tą samą rolę. Zainteresowany ?

P.S.
Ja miałem takie podstawki :

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg


Wymiary (wys. x szer. x gł.): 39 x 24 x 23 (cm), waga ok. 8 kg / szt.



Tak, kable 2x2.5.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Nie wrzucałem, bo nie wiedziałem, czy będziesz zainteresowany. Ale już pokazuję jak to wygląda, mianowicie :

http://www.thomann.de/pl/the_takustik_isopad_7.htm

Będą pasowały wymiarami pod Dali, polecam, też kupowałem z tej strony, sporo, sprawdzona. Mam identyczne tylko mniejsze.
Stawiasz na tym kolumnę i nie drgnie, a izolacja spora, pomyśl nad tym icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...