Skocz do zawartości

Które kolumny lepsze ?


SzpaQ

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 124
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak myślałem, zawieszenie się odkleiło.
Bardzo proste do naprawienia. Myślę, że sobie poradzisz z tym. Ale sprzedający zasługuje na naganę !
Trzeba wykręcić głośnik. Najlepiej to przykleić to od nowa całe. Ale jeśli to nie jest większe niż połowa głośnika, możesz podkleić specjalnym klejem. To kolejne koszty, niewielkie, ale takie naprawy nie powinny leżeć w Twoim obowiązku jako kupującego (tym bardziej, że nie było o tym słowa w aukcji).
Twój wybór, bo kolumny są dobre, ale równie dobrze możesz na tej podstawie reklamować produkt. Podkreślam, że to dość prosta operacja, jeśli chodzi o naprawę. To nie jest uszkodzenie mechaniczne wymagające zmiany całego głośnika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jakimś cudem kiedy napisałem do sprzedawcy, że są uszkodzone to mi odpisał i to po chwili dosłownie icon_biggrin.gif
Napisał mi tak:

Szczerze mówiąc to nie zwrociłem uwagi na stan zawieszenia tych głośników.

Jeżeli Pan chce to może Pan oddać ten głośnik do regeneracji, podklejenie tej gumy nie będzie drogo kosztować a ja pokryję koszty naprawy. Nie bedzię to więcej niż 50 zł i na pewno nie wpłynie na jakość dźwięku.

Jeżeli jednak nie odpowiada Panu takie rozwiązanie to proszę dobrze zabezpieczyć głośniki i odesłać je do mnie na mój koszt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SzpaQ, to jest forum i po to ono jest, żeby rozmawiać, móc się kogoś poradzić. Jak wiesz jest to bezinteresowne i bynajmniej dla mnie jest satysfakcją, że mogę komuś pomóc w miarę możliwości. Sam często pytam o różne kwestie.
Już leci 4 strona dyskusji. Szukasz kolumn. Szereg informacji jaki tu się przewinął to jedno. Dwa jeśli czegoś nie jesteś pewien, zawsze możesz, jak pisałem wklepać w google i poczytać. Zajmie ci to 5-10 min. Zamiast tego walisz suchary, aż ręce opadają.
Ja się nie obrażam, nie wiem skąd taka myśl. Już F1angel, nakreślił Ci zależność, jak i od czego zależy moc kolumn. Jak pisałem wcześniej, mam wrażenie, że kręcimy się w kółko. Fajnie jest, kiedy widać, że ktoś komu starasz się pomóc, wychodzi z inicjatywą troszeczkę dalej, a nie tylko ogranicza się do samych pytań.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie im mniej ohmów mają kolumny, tym do wydajniejszej pracy zmuszają wzmacniacz i "wyciskają" z niego więcej mocy. Ale nie każdy wzmacniacz może wytrzymać duże spadki impedancji.
A Dali to ja odesłałbym jednak sprzedającemu. oczywiście Twój wybór.
Co do kolumn, to może rzeczywiście potrzebne Ci są nie takie, które dobrze grają, ale raczej mocno z zaznaczonymi skrajami pasma.
Jeśli chodzi o Quadrale, to może jednak te starsze byłyby lepsze. Altany mogą z Pioneerem zagrać zbyt agresywnie. Poza tym niskich tonów znów może być dla kolegi za mało, bo to obudowa zamknięta.
SzpaQ nie pisz BASS (tak piszą tylko nuworysze) tylko BAS a najlepiej NISKIE TONY.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...