Skocz do zawartości

dobór wzmacniacza i kolumn


Brodacz11

Recommended Posts

Nic nie widzę, widzę ciemność icon_wink.gif
Nie, moim zdaniem to nie optymalny wybór, te powyższe wzmacniacze, choć niektóre jak NAD naprawdę niezłe. Szukam, patrzę. Wiem jak to jest, gdy się coś chce kupić, ale z pośpiechu, to można byle co.
Ja nadal stawiam na Rotela. Starsze z końcówką BX w symbolu charakteryzują się nieco ocieplonym brzmieniem, pełniejszym niż większość Roteli, mają wzmocnione zasilacze. Seria dwucyfrowa (najnowsza), brzmi wg. mnie najmniej ciekawie, czasem sobie nie radzą z trudniejszymi kolumnami, co raczej rzadko się zdarzało w starszych seriach. Oczywiście dużo zależy od modelu.
Koledzy, może ktoś coś podrzuci tu Brodaczowi11?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 139
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najlepiej zadzwoń do sprzedającego. Przede wszystkim dowiesz się, czy jeszcze go ma. Przy okazji zapytasz, czy ma wszystko w porządku a jeśli są jakieś wady, to jakie? Spytaj, czy mógłbyś przyjechać, posłuchać, obejrzeć.
Gdyby było coś nie tak, sprzedający może zacząć coś kręcić, stawiać przeszkody itp... . Wówczas lepiej odpuścić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykalność - cokolwiek to określenie znaczy liczy się najbardziej.
Miałem w ostatnich 4 latach różne zestawienia sprzętu, ale tylko w kilku przypadkach byłem w stanie słuchać muzyki bez ograniczeń (bez zmęczenia).
System mógł ogólnie brzmieć świetnie, ale świadomie musiałem omijać niektóre płyty/utwory muzyczne, bo zwyczajnie słuchanie ich mnie męczyło.
Motywacją do zmiany sprzętu w moim wypadku była zawsze ciekawość, oraz realne lub wymyślone braki w brzmieniu.

Dobre zestawienia sprzętowe (idealne) naprawdę istnieją. Dotyczy to zarówno sprzętu budżetowego jak i Hi-End.
Dobranie sprzętu, to prawdziwa sztuka. Zmiana tylko jednego elementu (wzmacniacz, kolumny, źródło, pomieszczenie odsłuchowe itd.) powoduje
"rewolucję". Doświadczyłem tego wielokrotnie. Eksperymenty to moje motto.
Wszystko powyższe sprawia, iż bardzo trudno mi zabierać głos na tym forum i doradzać komuś cokolwiek.
Będę odważny w tym momencie.
Moje ulubione marki producentów to: Yamaha, Arcam, Audiolab oraz Marantz - mam same dobre doświadczenia.
Nic nie wiem o produktach NAD (niefajne wzornictwo), Denon (wspaniałe wzornictwo), Onkyo (?), Teac (?), Cambridge Audio (?) itd.

Ostatnio jestem pod wrażeniem produktów pod znakiem Audiolab (to mój ostatni zakup icon_cool.gif ). Nie daję gwarancji na nic, ale może warto poszukać używanego wzmacniacza zintegrowanego Audiolab 8000A ? Lub innego zestawienia sprzętu Audiolab.
Mój obecny sprzęt Audiolab ma "moc " oraz muzykalność, której tak bardzo poszukiwałem.
I tyle na moją subiektywną notę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej tu jestem tym bardziej Wam zazdroszczę możliwości różnych odsłuchów. Jak się orientujecie do młodzieńców nie należę i raczej już nie zdążę mieć takiej szansy. Tym bardziej,że muszę jeszcze poszukać źródła, z którego będę odtwarzał muzykę. Kolekcja ok.800 cd wymusza odwarzacz,ale może to wszystko przerzucę na dysk zewnętrzny. Cd zajmują za dużo miejsca. Dlatego szukałem fachowców ,którzy pomogą dobrać sprzęt. Przy takiej ilości różnych urządzeń laik nie radzi sobie kompletnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodacz11, niektórzy z nas też już nie najmłodsi, ale wciąż szukamy. Póki życia starczy... icon_lol.gif
Zgadzam się Z Oktagonem, sam zresztą wcześniej chyba polecałem wzmacniacze Audiolaba. Wiem, wiem drożej będzie. Ale na pewno warto.
Niedawno pisał do mnie kolega z forum, że jest już trochę zmęczony wzmacniaczem Rotela (dzielony komplet) i chciałby coś bardziej stonowanego, by po dłuższym graniu nie bolała go głowa. Nie chodzi o to, że Rotele są złe, ale niektórzy bardzo je lubią i wzmacniacze doskonale sprawdzają się w różnych konfiguracjach. A niektórzy początkowo zauroczeni, zaczynają szukać innego typu prezentacji.
Co do słuchania z dysku, z plików itp. Rozmawiałem niedawno z Zukzukzukiem i stwierdziliśmy po raz kolejny, że dla nas nie brzmią te rzeczy dobrze. Są wyjątki, ale drogie. Oczywiście Ty możesz stwierdzić, że nie słyszysz różnicy, że Ci się takie granie podoba i wówczas ok.
Madas a do czego Ci ten Rotel? Doszedłeś już chyba do wniosku w którą stronę chcesz podążać. A może nie?
Oktagon, NAD faktycznie ma specyficzne wzornictwo. Ale żeby Denon miał wspaniałe wzornictwo, to chyba przesadziłeś. A może nie znam jakichś wypustów tego producenta, podrzucisz linki/zdjęcia? Widziałem (i słyszałem) wzmacniacze o wspaniałym wzornictwie, różne są, wiele marek, modeli, ale Denon przyszedłby mi do głowy jako jeden z ostatnich. Dla mnie to takie tradycyjne "starojapońskie" wzornictwo.
No, ale o gustach się podobno nie dyskutuje.
Może założymy temat: Najpiękniejsze sprzęty stereo i każdy pokaże swoje typy. A może był już taki wątek (zbyt leniwy jestem by go szukać)? Tak na szybko przychodzi mi do głowy Bow Technologies ZZ-Eight (odtwarzacz CD) i Bow Technologies ZZ-One (wzmacniacz), Sonus Faber Musica (wzmacniacz), Restek, Moon, McIntosh. Długo by wymieniać.
I przepraszam za offtop.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościć Wam trzeba siły. Zgadzam się,że kochasz ten swój sprzęt do momentu gdy odkryjesz coś ciekawszego lub dostaniesz kopa pod tytułem , "a może ,by spróbować innego?" Być może i mnie taki kop czeka. Na razie po wielu latach posuchy walczę o posiadanie czegoś fajnego. Kiedyś klasą by sprzęt ze wskaźnikami wychyłowymi,gdzie muzykę chłonęło się przy zgaszonym świetle. Taki wzmacniacz miałem i kochałem, był dość rzadki i wzbudzał zazdrość posiadaczy nowej Diory.Ale mamy już inny standard.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha oczywiście że wybrałem już swoją drogę brzmienia ale kiedyś przeszło mi przez myśl zanim odkryłem to co teraz mam i mnie cieszy na maxa, pisałem Ci chyba nawet o tym na PW. Cieszę się że stało się tak jak się stało

Brodacz11
pojawił się w ogłoszeniach Advance Acoustic MAP 105 za 1000 zł na HIFI moim zdaniem warto napisać może coś uda się utargować choć będzie ciężko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, myślałem że może chcesz drugi wzmacniacz do cięższej muzy icon_wink.gif
Brodacz 11, ciekaw jestem co to był za wzmacniacz (z czym grał) i co się z nim stało. Jeśli to nie tajemnica.
A wzmacniacza w dalszym ciągu szukamy. Ten AA MAP 105 powinien dać radę Dali. Dałbyś najwyżej jakieś jaśniejsze, dość rozdzielcze kabelki gdyby było za spokojnie na górze. Oczywiście w dalszym ciągu patrzę i jak pojawi się coś ciekawego, dam znać.
A co z Rotelem RA-05, dzwoniłeś, pytałeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd AA MAP 105 jest nieporównywalny. Zdziwiony byłem opiniami pozytywnymi choć w opisie eksponowano Made in China.
Nie wiem jak, ale wcześniej go nie widziałem: http://allegro.pl/audiolab-8000s-i2964959807.html
Trochę się boję,ze brak regulacji barwy mógłby sprawić problem przy odsłuchu w tym małym 12 m2 pokoju. Mam rację myśłać, ze te pokrętła pomogą przy konfiguracji sprzętu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAP 105 mimo, że produkowany w Chinach, to dobry wzmacniacz. O szczegóły możesz pytać Madasa, miał ten wzmacniacz jakiś czas.
Przy nieodpowiednim dobraniu kolumn do pomieszczenia regulatory barwy niewiele pomogą. W wielu wzmacniaczach nie ma takich gadżetów, nie z oszczędności, ale z przekonania konstruktorów, że są po prostu niepotrzebne.
Oczywiście możesz szukać czegoś z regulatorami. Ale jeśli coś sprawi problem w pokoju 12m2, to jak wcześniej pisałem tylko zbyt duże kolumny. Oczywiście spróbuj. O ile jakoś zagrają w mniejszym pokoju, to i tak regulatory nie będą potrzebne. A jak będą bumiły, to potencjometrami wiele nie zwojujesz. Uparty jesteś.
Jak mawia moja mama: "dziad swoje i baba swoje".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...