Skocz do zawartości

Konfiguracja foobara i Daca


muzyczny_gość

Recommended Posts

Serwus, dziś zauważyłem,ze mój Foobar2000 z wtyczka wasabi obcina mi dźwięk powyżej 16khz
Doszedłem do tego ponieważ przypadkowo włączyłem płytę wypuszczona przez JM Lab, i są tam próbki dźwiękowe...jakie było moje zaskoczenie gdzie próbki powyżej 16khz nie były odtwarzane - głucha cisza..
nie wiecie co może być problemem ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zobaczę z asio
Tak po włożeniu tego krążka do CD próbki słychać normalnie

Patryku mam prośbe, zobacz czy na youtubie [wiem,ze to nie koniecznie jakiś wyznacznik , ale faktycznei jak pokazuje powyżej 16 khz u mnie jest to obcięte - zobacz czy Ty to odważasz przez kartę muzyczna lub daca)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz, juz nie rozumiem, nie dawało mi to spokoju... cały czas uciete wrecz pasmo

Wypiąłem coaxiala...

Przestawiłem zintegrowaną i jest wyjście liniowe ...

Wpiąłem kabel, podpiąlem po analogu do DACa....

Daca przestawiłem w tryb przedwzamcniacza...

i co gra... i wszystko słychać (w sensie te nieszczęsne próbki... khz z płyty Focala= z kompa zgrałem je do Flac)... czy może ktoś mi ten zabieg wytłumaczyć ? icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie powiem Ci, że ta karta jest super ekstra i w dechę icon_biggrin.gif , bo aż takiej nigdy nie potrzebowałem.
Od zawsze bawiłem się muzyką i kiedy skompletowałem sobie małe studio domowe, musiałem też kupić poczciwą kartę. Ta kosztowała wcześniej, nieco więcej niż teraz, ale swoje zadanie spełniła. W kompie siedzi do dziś, bo przydać może się zawsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiesz co, nie powiem Ci, że ta karta jest super ekstra i w dechę


zawsze lubiłem takie określenia icon_smile.gif rozumiem,ze w zasadzie porównania nie masz - tak ?
Cytat

Od zawsze bawiłem się muzyką i kiedy skompletowałem sobie małe studio domowe, musiałem też kupić poczciwą kartę. Ta kosztowała wcześniej, nieco więcej niż teraz, ale swoje zadanie spełniła. W kompie siedzi do dziś, bo przydać może się zawsze.


znając życie i tak ja wymienisz za jakiś czas, pewnie DAC zajmie miejsce icon_smile.gif chyba , że już jest?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiesz.
Karty szukałem w określonym budżecie. Miała być inna, ale fora i opinie znajomych wpłynęły na zmianę decyzji. W gruncie rzeczy, to dobrze wydane pieniądze.
Większą część, wydzieliłem sobie na mikrofon, mikser, monitory, kable, zostało jeszcze na skromny, w miarę dobry przedwzmacniacz słuchawkowy z rozbiciem na 4 kanały icon_biggrin.gif . Można, jak się poszuka troszeczkę i poprzebiera w ofertach cenowych.

Odnośnie zmiany.
Oczywiście, ze wymienię. Tylko teraz to kwestia pieniężna. Mam inne wydatki i DAC będzie, ale jeszcze nie teraz. Jeszcze poradzę sobie bez niego. Mam taki zapas płyt cd i winyli, że rzadko słucham muzyki z peceta.


Jakiego używasz obecnie ? Jeśli chodzi o tą dziedzinę nie mam doświadczenia, ale wiem co chcę dodać do zestawu (w kwestii elementów).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...