Skocz do zawartości

Kolumny Celestion F28 + HK PM655 + DENON DCD1015


noir4ever

Recommended Posts

Witam.
Aktualnie używam takiego zestawu do odsłuchu stereo Kolumny Celestion F28 + HK PM655 + DENON DCD1015.
Ostatnio padł mi jednak laser KSS240A w Denonie i zastanawiam się czy wymieniać ( nowy ok. 240 zł ), czy zastąpić używką ( nie wiadomo ile pogra ), czy chińskim zamiennikiem.
Hmm... a może zaproponujecie mi w ogóle inny zestaw do stereo z tym, że kolumny zostają - wzmacniacz i cd mogę wymienić jeśli dźwięk będzie zdecydowanie lepszy. Ostatnio czyściłem swojego HK PM655, by potencjometry i przełączniki nie trzeszczały ( pomogło niestety chwilowo ) i nagle o dziwo !!! zaczął grać zdecydowanie głośniej, ale różnicy w jakości dźwięku raczej nie zauważyłem.
Pokój ma 14m2, muzyka - rock, rock progresywny, elektro, EBM, gothic - tak więc trochę różnorodnie icon_wink.gif
Cena cd - do 400 zł.
Wzmacniacz do 600 zł.
Zasanawiałem się nad zestawem CA AZUR 540 a i 540 C, ale nie mam pojęcia jak to będzie współpracowało z moimi kolumnami.
Pozdrawiam i czekam na sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kzł. na wzmacniacz i CD, to trochę za mało, by poczuć zdecydowaną różnicę na plus w stosunku do tego co masz. Oczywiście mówimy tu o zestawie z drugiej ręki.
Cambridge Audio, jest dość krzykliwym zestawieniem. Nieźle czasami sprawdza się z raczej "przymulonymi" kolumnami. Ale Celestion F28 mimo, że grają dość mocnymi niskimi tonami, to jednak wysokie mają mocno zaznaczone i C.A. może się z nimi nie sprawdzić.
Proponuję Ci naprawić odtwarzacz CD i uskładać na wzmacniacz oraz CD co najmniej drugie tyle, by można mówić o znaczącej poprawie brzmienia. Nie pakuj się w jakieś Cambridge Audio (chyba, że 840A albo wyżej), bo będzie: "zamienił stryjek siekierkę na kijek".
A to, że wzmacniacz zaczął grać głośniej podczas zaraz po czyszczeniu chyba jest "zasługą" preparatu którego użyłeś. Obniżył on chwilowo impedancję potencjometru i dlatego pewnie zaczął grać głośniej. Gra tak cały czas? Ale dlaczego pomogło tylko chwilowo? To znaczy nie przestał trzeszczeć? Czym czyściłeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Chinski zamiennik KSS-240A pochodzi ci z 5 lat. Kupuj i zmieniaj i nie kombinuj.

http://www.humasklep.pl/pl/p/KSS240A/3681



Niestety okazało się, że laser KSS240a z linka nie pasuje do modelu Denona, a tylko i wyłącznie do cd Sony ( udzielili mi takiej informacji ze sklepu )


Tak? Z tym ze ja kupilem u nich 2 tyg temu i jakos lata w DCD-1015.

Jak tam sie boisz to tu masz troche drozszy:
http://kazpol.com/289590/kss240a-org
http://www.impelshop.com/?item=715
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1kzł. na wzmacniacz i CD, to trochę za mało, by poczuć zdecydowaną różnicę na plus w stosunku do tego co masz. Oczywiście mówimy tu o zestawie z drugiej ręki.
Cambridge Audio, jest dość krzykliwym zestawieniem. Nieźle czasami sprawdza się z raczej "przymulonymi" kolumnami. Ale Celestion F28 mimo, że grają dość mocnymi niskimi tonami, to jednak wysokie mają mocno zaznaczone i C.A. może się z nimi nie sprawdzić.
Proponuję Ci naprawić odtwarzacz CD i uskładać na wzmacniacz oraz CD co najmniej drugie tyle, by można mówić o znaczącej poprawie brzmienia. Nie pakuj się w jakieś Cambridge Audio (chyba, że 840A albo wyżej), bo będzie: "zamienił stryjek siekierkę na kijek".
A to, że wzmacniacz zaczął grać głośniej podczas zaraz po czyszczeniu chyba jest "zasługą" preparatu którego użyłeś. Obniżył on chwilowo impedancję potencjometru i dlatego pewnie zaczął grać głośniej. Gra tak cały czas? Ale dlaczego pomogło tylko chwilowo? To znaczy nie przestał trzeszczeć? Czym czyściłeś?


Dzięki za informację odnośnie CA.
Czyściłem wzmacniacz preparatem KONTAKT PR, głownie dlatego, że były trzaski przy przełączaniu niektórych przycisków, ale najważniejszym problemem był przełącznik FUNCTION - niekiedy zdarzało sie, że grała mi nagle jedna kolumna i musiałem nim poruszać, by zaczęły grać obydwie. Niestety po pewnym czasie znowu się to zaczęlo objawiac, ale już zdecydowanie rzadziej. A niektóre przełączniku dalej "trzeszczą' przy przełączaniu.
Gra głośniej już cały czas, wręcz jest to niepokojące w porównaniu do "przed czyszczeniem" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Cytat

Chinski zamiennik KSS-240A pochodzi ci z 5 lat. Kupuj i zmieniaj i nie kombinuj.

http://www.humasklep.pl/pl/p/KSS240A/3681



Niestety okazało się, że laser KSS240a z linka nie pasuje do modelu Denona, a tylko i wyłącznie do cd Sony ( udzielili mi takiej informacji ze sklepu )


Tak? Z tym ze ja kupilem u nich 2 tyg temu i jakos lata w DCD-1015.

Jak tam sie boisz to tu masz troche drozszy:
http://kazpol.com/289590/kss240a-org
http://www.impelshop.com/?item=715



Dzięki za informację. Trochę to dziwne z ich strony, choć odpisali, że mają te wiadomości od kupujacych.
A czy taśmę od razu także dokupić? Nie znam sie zbytnio, ale myślę, że jakoś go wymieniłbym samemu icon_wink.gif
W sumie to z moim laserem było tak:
DENON DCD1015 stał nieużywany jakiś czas i przy włączeniu płyty próbował ja obrócić, ale po 1/3 obrotu stawał i tak pare razy aż znieruchomiał całkiem.
Laser przeczyściłem najpierw od góry Izopropanolem, ale nic to nie pomogło.
Bez płyty laser pochodzi parę sekund w górę i w dół, ale nic poza tym.
Potem rozebrałem laser i przeczyściłem go od spodu i to pomogło na jakis czas.
Nie wiem czy jednak uda się go uratować, czy jak pisałem w moim wcześniejszych postach i lepiej go wymienić na nowy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witam.
Laser doszedł, wymieniłem go, ale za każdym razem gdy wlączałem płytę, to pokręcił ją parę razy i nieruchomiał ( na niektórych płytach w ogóle nie kręcil tacką ) i wyświetlały się na wyświetlaczu same 000000000. Zauważyłem jednak, że gdy laser ręcznie się przesunie w połowie jego drogi ( zdjęcie nr 1 ), to zaczynał czytac płytę i wtedy mogłem przelączać między utworami, jednak gdy naciskałem stop, to laser jechał na samą górę i znowu nic nie czytał ( zdjęci NR 2 i Nr 3 ) oraz nic nie pomagało. Zauważyłem wtedy, że niekiedy muszę naprawdę użyc siły ( obracając okrągłe kółko pod spodem z ząbkami ), by ten laser w ogóle ruszyć w dół ( pewne dlatego nie czyta płyt ) i, że problemem mogą być ząbki mechanizmu, który przesuwa laser w górę i w dól.
Próbowałem z różnymi podkładkami, by laser nie mógł podjechać do samej góry ( na tym metalowym 'pręciku' ) , ale niestety nie dawało to zadnych rezultatów.
Wpadłem jednak na pomysł, by zastosować zwykłą spreżynkę z długopisu. Założyłem ją na ten 'pręcik' i to okazało się strzałem w 10 XD. Po dobraniu odpowiedniej sprężynki, by czytał płyty powyżej 74 minut ( wczesniej załozyłem mocniejszą i laser czytał tylko do 65 minuty ) skręciłem go i działa już bezproblemowo 2 dni ( zdjęcie NR 4 ). Na zdjeciu Nr 5 ukazany jest miejsce do którego teraz dojeżdża laser.
Terz pytanie:
Wiem, ze dalej jest coś nie tak, ponieważ pewnie nie może być w tamtym miejscu sprężynki, ale na razie działa i pewnie jeżeli straci ona juz swoją sprężystość, to będę musiał wymienić ją na nowo.
Czy ktoś wie co tu może być problemem?
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...