Skocz do zawartości

Miniwieża do 1500zł- pomoc w wyborze


sala66

Recommended Posts

Witam,

planuje zakup jakiejś miniwieży do kwoty 1500 zł.
Muzyka której słucham przede wszystkim to rock.
Wieża będzie stac w pokoju 20 m2. Muzyka będzie słuchana głównie z płyt CD. Czasem będzie też słuchana przez słuchawki.

Po wstepnych selekcjach, zastanawiam sie nad 3 zestawami:

1. DENON M39
2. ONKYO CS-545
3. Yamaha PIANOCRAFT MCR-550

Którą z 2 powyższych byście polecili na moje warunki? a może polecacie coś innego ?

bardzo proszę doświadczonych o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tyle trudna sprawa, że wszystkie trzy są bardzo dobrym wyborem...

Jeśli nie posłuchasz to ciężko będzie stwierdzić co Ci najbardziej pasuje. Jednocześnie nie jestem pewien czy w 20m2 te kolumienki dadzą Ci wystarczającą ilość basu, żeby dobrze grać rocka. Nie rozważałeś zakupu sprzętu używanego (chociaż elektroniki)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już można pokusić się o używany "duży" zestaw. Trzeba trochę cierpliwie poszukać, ale za to brzmienie powinno wynagrodzić te niedogodności.
Ale jeśli koniecznie chcesz miniwieżę, to ja stawiałbym na Yamahę. Z czasem możesz wymienić kolumny na lepsze, wiele osób tak robi by poprawić brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecilibyście jakies dobre zestawy (CD, wzmak, kolumny podstawkowe) przeznaczone do muzyki ROCK?

z tego co wyczytalem to dla mnie chyba kolumny podstawkowe bez bas reflexu z tyłu, bo maxymalnie moge je oddalić od ściany na 20 cm?


czytam i czytam.... i za duzo tych możliwosci... dlatego prosiłbym doświadczonych o jakies konkrety na moje warunki za którymi mogę sie rozglądać na start.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie napisałeś jakie lubisz brzmienie. Bo ja słucham też i rocka, ale lubię dźwięk soczysty, pełny nawet nieco ocieplony, nieagresywny szczególnie w górze pasma a unikam raczej wyostrzonego, suchego, konturowego.
Masz świadomość, że do monitorów musisz kupić solidne podstawki (standy)? Nowe minimum 200-300zł, używane można trafić taniej.
Nie zapomnij też o kablach głośnikowych i interkonektach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie jestem chyba na tym etapie zeby opisać jaki dźwięk dokładnie lubię, gdyż nigdy nawet nie mialem okazji sluchac interesującej mnie muzyki z lepszego sprzętu niż jakies wieże popularnorynkowych firm, czy zestawy komputerowe... ale bardziej skłaniałbym się w stronę agresywniejszego brzmienia.

a to konieczne bedą monitory do mojego pokoju? zwykłe podstawkowe które rozstawie na komodzie nie dadzą rady?

mam świadomosc ze w okablowanie tez bedę musial zainwestowac, dlatego jeśli warto to ewentualnie jakoś zwieksze budżet o 200-300 zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie było nieporozumień. Kolumny podstawkowe albo standowe potocznie zwie się monitorami. Jak by ich nie nazywać na pewno dużo lepiej zagrają na standach niż na komodzie. Poza tym na komodzie szeroko ich nie rozstawisz. Jak możesz maksymalnie? Jeśli dajmy na to 1,5m. to w takiej odległości lub niewiele większej od komody będziesz musiał usiąść by mieć prawidłowy odbiór stereo. Dodatkowo dobrze byłoby odizolować czymś kolumny od blatu komody, by wzajemnie się nie wzbudzały. Drgający blat będzie podbarwiał brzmienie a scena stanie się nerwowa, rozedrgana. Poza tym dźwięk może częściowo odbijać się od blatu, co też wprowadza chaos w odbiorze.
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jak bardzo lubisz słuchać muzyki, czy zależy Ci na lepszym brzmieniu? Jeśli tak, to może da się znaleźć miejsce by kolumny postawić na standach? A niewielkie podłogówki też wówczas mogłyby być.
Co Ty na to?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety na ten moment miejsca na podłodze nie znajdę, a na siłe nie bedę szukać gdyż w aktualnym miejscu zamieszkania pomieszkam jeszcze max rok, gdy sie wyprowadzę juz ze tak powiem "na swoje" wtedy umeblować pokoj bede mógł pod dzwięk, a nie odwrotnie. Na ten moment niestety nie mam takiej mozliwosci, wiec szukam czegoś co da mi najlepszą jakosc dzwięku w moim budzecie.

to są jakby 2 połączone komody wiec rozstaw głośników mogę mieć 2,5m.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn akurat nie widzę zbyt dużo. Nie wiem, czy nie najlepsze ze względu na niewielką cenę, obudowę zamkniętą i rys brzmieniowy odpowiadający Twoim oczekiwaniom oraz słuchanej muzyce będą Quadral Altan mkIV
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-quadr...2888337323.html
http://allegro.pl/quadral-altan-phonologue...2881680889.html
Niezłe do rocka i do tego ze standami (byłyby na przyszłość), ale niestety sporo droższe i mające otwór b-r z przodu obudowy (co jest dobre jeśli kolumny będą stać dość blisko ściany - mniej niż 50cm) są też Paradigm Monitor 3
Inne całkiem niezłe o dość jasnym brzmieniu są B&W DM 601 s2
http://allegro.pl/bowers-and-wilkins-bw-60...2879833921.html
Ewentualnie coś z nowszych, co nie znaczy, że lepszych, czyli Monitor Audio BR 2
http://allegro.pl/monitor-audio-br2-oryg-k...2877322435.html
Jak wybierzesz wzmacniacz, wcale nie twierdzę, że musisz coś z moich propozycji, to spróbujemy do tego dobrać wzmacniacz i CD.

A kolumny trzeba by i tak postawić w ten sposób, by głośniki wysoko-tonowe były na wysokości Twoich uszu gdy siedzisz. Dodatkowo warto je odizolować i przykleić łatwą później do oderwania i nie brudzącą powierzchni substancją plastelinopodobną Blu Tack (do kupienia na Allegro albo w sklepach dla plastyków)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ze z ustawieniem na wysokości moich uszu gdy siedzę nie będzie problemu, bo akurat tak to wypada.
dzięki za rady z tym odizolowaniem za pomocą tej plasteliny, nieprędko bym pewnie na to sam wpadł....

myśle ze skoro zwiekszyłem troche budżet to mogę zainwestowac w te kolumny 800-900zł. Zatem poczytalem trochę i waham sie pomiędzy Twoimi propozycjami tj. Monitor Audio BR 2 a B&W 601 S2. Jednak ciut bardziej chyba skłaniam sie ku tym ostatnim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ze z ustawieniem na wysokości moich uszu gdy siedzę nie będzie problemu, bo akurat tak to wypada.
dzięki za rady z tym odizolowaniem za pomocą tej plasteliny, nieprędko bym pewnie na to sam wpadł....

myśle ze skoro zwiekszyłem troche budżet to mogę zainwestowac w te kolumny 800-900zł. Zatem poczytalem trochę i waham sie pomiędzy Twoimi propozycjami tj. Monitor Audio BR 2 a B&W 601 S2. Jednak ciut bardziej chyba skłaniam sie ku tym ostatnim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie mają swoje zalety. Ja chyba wolałbym M.A. ale kwestia gustu. Gdyby B&W były to DM 602 wolałbym je, ale ten model jak widzę ostatnio "chodzi" po 1200-1300zł.
Kolumny możesz postawić dodatkowo na granitowych/marmurowych grubych podstawkach (każdy kamieniarz Ci takie dotnie).
A między to wszystko po 4 kulki z Blu Tacku. Tylko nie klej na zwykłą plasteline, bo to co innego.
Jak już wybierzesz kolumny, to zastanowimy się nad wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f1angel może ja poprostu postaram sie dokładniej opisać czego oczekuje od dźwięku, swoimi słowami, a Ty pomożesz mi lepiej wybrac te kolumny i póżniej resztę. (za co bedę bardzo wdzięczny...)
Aktualnie słucham na zestawie 2.1 logitecha za 150zł przez komputer. Tzn już nie słucham od jakiś 2 miesięcy bo zaczał drażnic mnie ten dzwiek wydawany z tego "sprzętu". Słucham na słuchawach Superlux HD661 i z ipoda. I tutaj jest zdecydowanie lepiej.

Zależy jednak na słuchaniu z oryginalnych płyt CD, bo nie po to je posiadam żeby sobie leżały.... Choć nie powiem mozliwosc podpięcia usb do sprzętu tez by była przydatna, bo nie każdą muzykę którą lubię posiadam na CD na ten moment.

Jeżeli chodzi o dźwięk to zależy mi na tym aby był on wyrazisty, zeby całość nie zlewała sie w jedno, tylko zebym mogł, gdy sie skupię uslyszeć każdy instrument z osobna. Wyraziste gitary, wyrazisty wokal, dynamiczna perkusja i bass, który nie powinien byc zbyt mocny aby nie przytłaczać pozostałych instrumentów...
Chciałbym móc puścic sprzęt w miarę głośno w ciągu dnia (nie koniecznie na sam MAX) oraz chciałbym posłuchać cicho do snu.

sprzęt powinien sie sprawdzić w mocniejszych hardrockowych kawałkach jak np:

GNR Out get me

powinien dawać sobie radę także w balladach typu:

GNR- Estranged

oraz utworach akustycznych:

GNR- Patience


Przypuszczam ze każda przesiadka z tego zestawu komputerowego będzie już dla mnie zadowalająca, ale chciałbym uzyskać jak najwięcej w kwocie jaką mogę dac tj- 1600-1800, zebym był zadowolony z dźwięku jak najdłużej, a nie musial wymieniac za 2 miesiące.


Jeszcze słowo o pokoju w którym to będzie stać:



Uploaded with ImageShack.us

głosniki mogą stać w dowolnym rozstawie na komodach, komody są przy ścianach. W czasie słuchania muzyki mogę kolumny oddalić max ze 20cm od ściany, zatem to chyba za mało dla B-r z tyłu obudowy.

Mam nadzieje ze troche rozjaśniłem moje oczekiwania i warunki, w związku z czym pomoc mi będzie łatwiejsza, bo mi ciężko samemu sie zdecydowac na coś konkretnego.....
Oczywiscie moge poczekac miesiąc, dwa na jakis model jeśli akurat teraz go nie ma na allegro do kupienia, jeżeli warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż. Oczekiwania masz rodem z dobrej klasy średniej a budżet, sam wiesz icon_biggrin.gif Jeszcze do niedawna się mówiło, że tak to Ci tylko w Erze dopasują icon_wink.gif Niestety nieraz za kilka tysięcy zł. trudno jest złożyć taki zestaw, który byłby w miarę uniwersalny i dobrze dopasowany do Twoich potrzeb i gustu.
Ale cóż. Spróbujemy zrobić jak najwięcej z tego co jest.
Jeśli chodzi o pokój i ustawienie, to wiedz, że podczas ustawiania kolumn w pomieszczeniu ważna jest symetria. Każdego rodzaju. Czyli ważne jest by otoczenie kolumn było z prawej i lewej strony jak najbardziej podobne. Zarówno pod względem urządzenia jak i gęstości materiałów.
Twoje komody przesunięte są bliżej lewej ściany, więc lewa kolumna będzie znacznie bliżej ściany niż prawa. Dobrze by było tak przesunąć komody, by stały dokładnie pośrodku tylnej ściany. Jeśli nie można,dobrze byłoby dać coś na ścianę na wysokości kolumn, by pochłaniało wczesne odbicia dźwięku. Napisałbym o tym więcej, ale to by zajęło dużo miejsca i czasu. Jeśli chcesz kilka przystępnie napisanych artykułów z rysunkami, to napisz na PW, podaj swój adres mail a prześlę Ci je. W warunkach jakie masz w pokoju bardzo Ci się to przyda. Im bardziej zastosujesz się do rad tam podanych tym lepsze brzmienie masz szansę uzyskać ze swojego zestawu.
Pytanie. Czy słuchając będziesz siedział na łóżku? Jeśli tak, to blisko z tyłu (za głową) jest pewnie pusta ściana, która niekorzystnie będzie odbijała dźwięk. Trzeba by tam dać jakiś dyfuzor (może być naturalny typu półeczka z książkami, gruby kilim, dywanik, obraz na płótnie - bez szkła - z wełną owczą w środku itp.). To samo za kolumnami oraz w miejscach pierwszych odbić dźwięku. Na podłodze jakaś wykładzina albo dywan. Więcej o tym we wspomnianych materiałach.

Co do brzmienia, to na pewno będzie dużo lepsze niż z Logitecha. Nawet jeśli kupiłbyś stosunkowo niedrogie ale niezłe Quadrale.
Do tego dodałbym naprawdę dobrej klasy wzmacniacz Thule, który nie pozwoliłby zabrzmieć im zbyt agresywnie, nieprzyjemnie a dałby pożądaną jakość brzmienia, dobre wypełnienie średnicy i wystarczająco dynamikę. To by się razem naprawdę mogło sprawdzić.
http://allegro.pl/15wzmacniacz-thule-spiry...2860317749.html
Jak widzę wzmacniacz nie poszedł, więc można by napisać do sprzedającego i negocjować cenę
Oczywiście z innymi kolumnami z linków mogłoby być jeszcze lepiej, ale oczywiście będzie drożej.
Moim zdaniem wzmacniacz Musical Fidelity też byłby dobrym partnerem dla tych kolumn. Szczególnie jeśli oprócz mocniejszych rzeczy chcesz słuchać także ballad i nagrań akustycznych.
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/48/117057.php
A tu już jakiś nawet mocny, ale prymitywnie grający wzmacniacz od tych powszechniej znanych producentów - molochów nie oddałby wszystkich niuansów brzmieniowych.
I nie patrz na pozornie niższą moc tych wzmacniaczy (szczególnie Musical Fidelity) w stosunku do większości mocnych Onkyo, Denonów, Yamah, Pioneerów itp. Mają one dobre zasilacze i dadzą sobie radę. Szczególnie z niewielkimi monitorami w 20m2.
Jeśli chciałbyś coś tańszego, to może być NAD 304. Też niezły wzmacniacz. Potrafi mocno zagrać, ale nie po chamsku, choć nie będzie już tego wyrafinowania, wypełnienia co w MF albo Thule
http://allegro.pl/nad-304-audiofilski-mode...2871145622.html
Myślę, że kolumn Paradigm Monitor 3 też nie należy odrzucać. Szczególnie do mocnego rocka. Wiem, że tu nie ułatwiam wyboru, ale... .
Możesz też czekać na lepsze kolumny, ale to może potrwać tydzień, miesiąc, pół roku? Trudno przewidzieć.

Co do odtwarzacza CD, to myślę, że na początek można wybrać coś niedrogiego. Można już znaleźć coś nawet za 150-200zł.
Wejście USB darowałbym sobie. Co chcesz do niego podłączać? Zresztą we wzmacniaczach raczej nie spotyka się takich wejść. W odtwarzaczach tylko najnowszych. Jakbyś chciał grać z plików, to zawsze możesz podłączyć komputer do wzmacniacza. A do komputera ewentualnie jakiś odtwarzacz z USB.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wiem ze oczekiwania duże, a budzet skromniutki icon_lol.gif

odp na pyt. tak bede siedzieć na łożku sluchając muzyki, jest tam goła ściana więc faktycznie bede musial jakis dyfuzor wymyślić.

pojawiły sie ta Paradim monitor 3 na allegro

http://allegro.pl/kolumny-paradigm-monitor...2896376200.html

więc jak coś, może troche znegocnuje cenę. Czy do tych kolumn pasują wszytskie 3 wzmaciacze ktore zaproponowałes?


użytkownik ktory sprzedaje te MONITOR AUDIO BR2 ma też w ofercie wzmaciacz TEAC A-H500i (notabene poleceony mi na innym forum, jako baza do dalszej rozbudowy zestawu w pozniejszym czasie).
http://allegro.pl/teac-a-h500i-pilot-wlkp-...2877283303.html

F1anglel co sadzisz o tym wzmacniaczu? i o jego ewentualnym polaczeniu z monitor audio br 2? (może by mi sie udało troche zejsc z ceny gdybym brał oba u tego użytkownika).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo fajny wzmacniacz. Niemalże król wśród wzmacniaczy miniwieżowych. I gdybym musiał kupić mini, pewnie byłby on jednym z najpoważniejszych kandydatów. Świetnie wykonany a także dobrze brzmiący. Do małego pokoju z niezbyt wymagającymi kolumnami i przy niezbyt dużych poziomach głośności powinno być co najmniej dobrze. Jest to wzmacniacz prawie tak dobry jak wyżej wymienione. Ale...
Jak wiesz "prawie" robi nieraz dużą różnicę. Na pewno barwowo nie jest tak dobry jak MF i Thule. Teoretycznie mocny, ale jednak przy wyższych poziomach głośności słychać, że wpada w kompresję. Nie wiem czy z Monitor Audio nie będzie za jasno? Tym bardziej z Quadralami.
Z Paradigmami powinno być nieźle.
Czy opłaca się to dalej rozbudowywać? Ty sam już musisz sobie na to odpowiedzieć. Moim zdaniem system jest fajny do niewielkiego pomieszczenia, do sypialni, jako drugi system itp.
Trzy powyższe wzmacniacze moim zdaniem zagrają dobrze z Paradigmami. Nie wiem czy zabrzmią wystarczająco agresywnie, jak chcesz?
Z drugiej strony, to się zastanawiam czy tak naprawdę wiesz co to agresywne brzmienie, czy chciałbyś mieć takie na codzień, czy po kilkunastominutowej fascynacji nie poczułbyś się zmęczony? Tego nie wiem ani prawdopodobnie i Ty nie wiesz, bo jak pisałeś nie masz większego doświadczenia w tym temacie.
Dlatego bezpieczniej wziąć takie wzmacniacze jak poleciłem w linkach.
Haa! znalazłem wzmacniacz, który może być remedium na takie bolączki: Marantz PM-80mkII. Jest to bardzo ciekawy wzmacniacz. Jakby dwa wzmacniacze w jednym. W trybie klasy A generuje 25W mocy, co jest wystarczające przy średnio skutecznych kolumnach i pokoju średniej wielkości. Przy tym barwa jest bardzo dobra. Dźwięk nieco ocieplony z ładnie wypełnioną średnicą. Jeśli jednak uznasz, że za mało Ci mocy albo brzmienie zbyt łagodne, przełączasz na klasę AB i masz 100W mocy (8 ohm) a brzmienie jest ostrzejsze, jaśniejsze i dynamiczniejsze, choć nieco odchudzone w stosunku do klasy A. Do wyboru.
http://allegro.pl/marantz-pm-80-mk2-i2897793749.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy opłaca się to dalej rozbudowywać? Ty sam już musisz sobie na to odpowiedzieć. Moim zdaniem system jest fajny do niewielkiego pomieszczenia, do sypialni, jako drugi system itp.



tutaj można powiedzieć, iż trafiłes w pewne sedno- mianowicie nie bez powodu rozważałem na początku miniwieże. Narazie zamieszkuje i zamieszkiwać bede jeszcze przez rok kawalerkę, pokoj z narysowanego schematu 12-14 m2. Za rok po studiach wracam na mieszkanie i tam bede mieć do dyspozycji pokoj 20m2 i sypialnie 12m2. Zatem rozważałem miniwieże z tego powodu ze aktualnie ma grać w pokoju w kawalerce a za rok będzie służyc w sypialni, a w duzym pokoju myslę zainwestowac 4-5 tys w konkretniejsze stereo z kolumnami podłogowymi.

Dlatego też zainteresował mnie ten TEAC A-H500, którego bym nabył w zestawie z CD. Poza tym ma całkiem nienaganny wygląd, co w będzie miało znaczenie (dla mnie nie icon_biggrin.gif ), gdy kobieta będzie urządzać sypialnie..... heh

Dlatego sie tutaj zastanawiam czy warto w moim przypadku inwestować dajmy na to w ten wzmiacniacz thule i paradigm 3.... Wyższa klasa sprzętu i jakości dzwięku kusi ale....

dlatego przypuśćmy ze biorę tego teaca, mówisz ze z br2 moze byś za jasno? da sie to jakoś ocieplić np. kablami? zeby zminimalizowac ryzko ze bedzie za jasno.
jeśli nie to czy jakies kolumny z oferty tego sprzedającego nadają sie do teaca i moich wymagań: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23659658
moze by mi sie udało taniej wynegocjować u niego zestaw.

czy taki ewentulany zestaw zagra dużo lepiej niż mini wieże z pierwszego posta?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...