Skocz do zawartości

Miniwieża do 1500zł- pomoc w wyborze


sala66

Recommended Posts

"jeśli nie to czy jakies kolumny z oferty tego sprzedającego nadają sie do teaca i moich wymagań: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23659658
moze by mi sie udało taniej wynegocjować u niego zestaw."

aczkolwiek widzę ze wszystkie oprocz tych br2 mają bas reflex z tyłu...co przy po moich 30cm od sciany chyba nie zda chyba egzaminu.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację. Nie ryzykowałbym z tylnym b-r. Choć z Tannoy'ami M2 albo KEF Cresta mogłoby fajnie zagrać. Oczywiście MA BR2 są naprawdę dobrymi kolumnami i jeśli pisałeś, że lubisz nieco agresywniejsze brzmienie, powinno być dobrze. Zresztą z górnymi rejestrami nie powinno być większego kłopotu, może minimalnie będą rozjaśnione. Gdyby Ci to jednak bardzo przeszkadzało, to rzeczywiście kable powinny pomóc. Interkonekty wówczas kupiłbyś (z drugiej ręki) Van den Hul The First albo The Second . Kable głośnikowe możesz kupić Alphard da Vinci, tanie ale naprawdę super.
http://allegro.pl/alphard-da-vinci-2x2-5-m...2902680975.html
Są wystarczająco rozdzielcze na górze. O łagodnym brzmieniu i mają ładnie wypełnioną średnicę, czego trochę brakuje TEAC'owi.
Co do TEACa, to jak pisałem jest to mój faworyt jeśli chodzi o mini. Na pewno wolałbym go od tych podanych przez Ciebie w linkach.
I jak pisałem nie zapomnij o Blu Tacku do zamocowania kolumn.
Jeśli kupisz, to koniecznie napisz jak to wszystko gra.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zestaw teac cd+wzmacniacz jestem zdecydowany, teraz myśle że będzie wystarczający dla mnie a w przyszłości przejdzie do sypialni. Niestety mozliwosc zakupu go z monitor audio br2 od jednego sprzedawcy jest niemozliwa (bo br2 sprzedane juz poza allegro), lecz sprzedawca proponuje mi wymieniane przez Ciebie wczesniej B&W 601 s2.

co myślisz o połączeniu ich z teacem?
bo nie wiem czy kupowac sam sprzet teac i czekac na monitor audio (albo negocjowac cene z innego ogloszenia bo są za 930) lub paradigmy az sie pojawią na allegro czy brać taki zestaw?

i jeszcze jedno pytanko- co sądzisz o kolumnach USHER S 520 i ich ewentulanym połaczeniu z teacem w odniesieniu do moich preferencji?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ushery to bardzo dobre kolumny. Lepiej sprawdzają się z miękką, dobrze wypełnioną barwami elektronika i nieco złagodzoną w górnych rejestrach, ale biorąc pod uwagę Twoje preferencje, kto wie? W 20m2 nie będzie za dużo niskich tonów, raczej będą szybkie, energetyczne.
Sam nie wiem. Bo może zagrają nieco za ofensywnie na górze (pokazują dużo wysokich tonów), ale też mogą okazać się świetne z TEACem. Dużo zależy od tego jakie brzmienie naprawdę lubisz. Bo czasem wydaje się, że brzmienie jaśniejsze, agresywniejsze jest lepsze, fajniejsze, bardziej ekscytujące. Jednak po pewnym czasie nie da się tego wytrzymać Najlepiej byłoby samemu posłuchać.
Jeśli masz niedaleko przejedź się z TEACem, posłuchaj. Możesz też zaryzykować i kupić w ciemno. Ostatecznie są to popularne kolumny i łatwo bez dużej straty sprzedasz, albo jak kupisz w dobrej cenie, to nie stracisz.
B&W w tej sytuacji chyba odpuściłbym sobie. M.A. i Paradigmy chyba byłyby bardziej uniwersalne, "bezpieczne".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable głośnikowe juz poleciłeś za co dzięki, czyli jeszcze bedę potrzebowac prawdopodobnie kablów interconect by połączyc zestaw?

wziąłem cały zestaw tzn. wzmak + cd + tuner. Zatem wnioskuje ze 3 kable interconect sa tu potrzebne ?
Jest coś w miarę taniego, przyzwoitego do polecenia?

jeszcze chciałbym przez mieć kabel do podłączęnia do kompa przez jack 3,5 sporadycznie do jakiegoś filmu, mp3, jest takie coś?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie a dobre, to zależy jak tanie i jak dobre, ale wiadomo co dobre musi kosztować.
Podłączenie tunera i CD do wzmacniacza wymaga dwóch par interkonektów a nie trzech o ile dobrze liczę?
Napisz ile pieniędzy masz na te łączówki, to Ci coś podrzucę ja albo koledzy z forum.
Takie przejściówki do podłączenia kompa są, dam Ci link w następnym poście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proste pytanie laika, ktory nigdy nie podłączał sprzętu.

chce podłaćzyc metodą b-witing
czy dobrze myśle :

mam kable głośnikowe:



Uploaded with ImageShack.us

tył głośników br2:



Uploaded with ImageShack.us

zatem:
1) tne 6m kabla ktore mam na 4 cześci po 1,5 m
2/ obieram końcówki kabelka czerwonego i czarnego z gumy do przewodu tak po 1cm
3) odkrecam te śrubki z tyłu głośników i tam są dziurki, do nic wkładam te 1cm i zakręcam. jeden kabel u góry, czarny do czarnego czerwony do czerwonego, u dołu drugi kabel analogicznie
4) przy b-wiringu musze ściągnąc te blaszki które łączą te śrubki, prawda?


teraz tył teaca:



Uploaded with ImageShack.us


1) po jednej stronie prawy głosnik, po drugiej lewy podłaczam i tutaj pytanie :

rozumiem ze przy b-witingu wkładam 2 czerwone kabelki od prawego głośnika do czerwonego gniazdka i 2 czarne do gniazdka czarnego?
analogicznie z lewym głośnikiem?


zdaje sobie sprawe ze pytanie banalne, ale wole się upewnić najpierw czy dobrze myśle jak to podłączyc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, jak opisałeś. Tylko czy zmieszczą Ci się po dwa kabelki pod zaciski TEACa? Jeśli nie, będziesz musiał dokupić do jednej pary od strony wzmacniacza cztery wtyki bananowe. Uważaj by żaden pojedynczy drucik czerwony nie zetknął się z drucikiem czarnym albo analogicznym zaciskiem.
Bo będzie zwarcie. Kable podłączaj tylko przy wyłączonym sprzęcie. A przed włączeniem dokładnie sprawdź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zestaw złożony, udało sie jakoś zmieścic te kabelki w teacu dla b-wiringu. Jestem po 2 dniach słuchania zestawu. Jeżeli chodzi o niskie głośności, gdy słucham wieczorami, to sprzęt gra bardzo dobrze, spełnia w pełni moje oczekiwania. Jednak gdy chce głośniej posłuchać w ciągu dnia (tak od 25 % skali na teacu) słyszalne są jakby szumy, syczenie z głośników wysokotonowych, zwłaszcza w spokojnych utworach.

chciałem zapytać czy to normlane w tym przyapdku, ewentualnie jakie mogą być powody tego? bo trochę mnie to niepokoi....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz nieco dokładniej, czy szumy i syczenie pochodzi z nagrania, np blachy syczą i szeleszczą ? czy jest to szum i syczenie nie związane z muzyką?
I jeszcze jedno - jak masz poustawiane regulacje wysokich i niskich tonów ? a może grasz na source direct?
I kolejne - szumy słyszalne niezależnie od źródła czy tylko z cd?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to szum niezwiązany raczej z muzyką...

dochodzę do wniosku że to chyba wina nagrania....

szum leci przez całą długość utworu z wysokotonowego, w momentach cichszych utworu gdy nie ma tonów wysokich jest najbardziej slyszalny.
Sprawdziłem, szum jest i na kolumnach i jak podepne słuchawki do wzmacniacza to na nich też. Bass i treble na Flat. Szumi i z Cd direct i bez. Jak otworze płyte przez kompa na sprzęcie to też jest szum. Dodatkowo sprawdzilem na sluchawkach z odtwarzacza mp3 na max głośność w danym utworze i też słychac. Czyli poprostu pewnie jest tak że dotąd mi to jakoś specjalnie nie przeszkadzało, dopiero dobry sprzęt obnażył te niedoskonałośći...

najbardziej szum doskwiera mi na wejściu w tym utworze:
http://www.youtube.com/watch?v=era6Ny9sweI


włączam różne płyty i po przyłożeniu ucha do wysokotonowego na jednych szum jest słyszalny na innych minimalnie, więc chyba jest poprostu tak jak mówię....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze posłuchać, gdy wzmacniacz jest mocno rozkręcony, jak dasz odtwarzacz CD w tryb pauzy. A także jak się płyta nie kręci, czyli STOP.
Kolumny mają dość wysoką czułość (choć nie najwyższą) i może po prostu wzmacniacz generuje przy większym wzmocnieniu spore szumy a kolumny to odtwarzają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno po pauzie jak i po stop dzwięk milknie całkowicie razem z szumem. Zatem to raczej wina nagrań?


I jeszcze mam jeden problemik- mianowicie pilot obsługuje tylko wzmacniacz, CD i Tuner nie. I tu moje pytanie czy powinny działać z nim czy trzeba je jakosc polaczyc ze wzmacniaczem? Zauważyłem z tyłu na wzmaciaczu wejscia REMOTE CONTROL A i B i analogiczne na CD i TUnerze, czy to trzeba połączyć jakos ze wzmakiem czy powinno pilot powinien bez tego łapac? jeśli tak to jakim kablem?

wzmacniacz
cd
tuner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wejścia/wyjścia Remote Control należy połączyć ze sobą zwykłymi kablami RCA (cinch), takimi jak się łączy np. CD ze wzmacniaczem.
Nie wiem tylko w jakiej konfiguracji? Musisz spróbować. Być może trzeba połączyć szeregowo: tuner do CD a ten do wzmacniacza.
A przydźwięk może zniknie po podłączeniu. Możesz także sprawdzić, czy kable sieciowe nie dotykają kabli sygnałowych albo głośnikowych.
Jeśli tak spróbuj je oddzielić.
Tak ogólnie, to jednak trochę dziwne. Bo szum, czy przydźwięk powinno być słychać jeśli już raczej przy mniejszych głośnościach albo tylko w przerwach między utworami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam wszystkich serdecznie!
POzwolę się podpiąć pod temat ponieważ mam mały problem w doborze głośników, mianowicie posiadam CA Azur 540Rv3 i możliwość zakupienia pod niego dwóch rodzajów głośniczków tj. KEF Cresta 30 lub Monitor Audio BR2.
Bardzo prosze o poradę które będą bardziej optymalne pod ten klocek.
Rodzaj muzyki to głównie elektronczna oraz ambient.
Dziękuje za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Adam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...