Skocz do zawartości

Zestaw stereo na początek - ok 1500 zł


AndrzejCh

Recommended Posts

Cytat

Cytat

PMA-1080R czy 980R sa wiele gorsze od PMA-860 czy 1060.


Jak zwykle pilot skusił. Szkoda że mocno kosztem brzmienia w stosunku do tej serii x60, o tych wzmacniaczach innych marek, które wymieniłem, już nawet nie wspominam...


Ha, faktycznie pilot miał pewien wpływ na decyzję. Czym różnią się Denony różnych serii, przyznam się że nie wiem... Ale sam chyba też pisałeś o Denon. Starałem się dobrać jakiś złoty środek, wybór jest przeogromny, a nie chciałem Was zamęczać, zwłaszcza, że sam już przebierałem nogami icon_smile.gif
Czy interkonekty faktycznie zrobią róźnicę? Jakie by były na miejscu do tego zestawu?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem nabytki/zabytki i grają podobnie, jak opisał rafal735r: mocny bas, wyższe stosunkowo lekkie. Muzyka z beatem, basami brzmi dla mnie dobrze, głęboko. Np Pink Floyd fajnie się słucha. Klasyka z dominującymi wysokimi dźwiękami (jak skrzypce), brzmi nieco słabiej, ale różnica między tym co miałem wcześniej jest tak wielka, że i tak słucha się z wielką przyjemnością.
Nie zainstalowałem jeszcze polecanego kabla do kolumn - zrobię to niedługo, jak zrobię wypad po bananki. Ciekawe czy będzie różnica. Interkonektów dobrych też na razie nie mam, nie mogę zdecydować się na nic konkretnego.
Odtwarzacz CD - Sony CDP M11 ma swoje lata i chyba go wymienię - zdarza mu się, że CD przeskakuje... Chyba że jakiś prosty zabieg pielęgnacyjny wystarczy. Czy warto jeździć z CD i naprawiać, czy coś dokupić? Co byście polecali w granicach 200-300 plusminus?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz znajomego elektronika, pewnie można by spróbować naprawić. Można przeczyścić soczewkę lasera. Wodą destylowaną albo alkoholem izopropylowym.
Co do kupna innego CD, to dobrze byłoby, gdybyś opisał co w brzmieniu Twojego obecnego systemu chciałbyś skorygować, co wyeksponować albo stonować. Jest dobra okazja, by wybrać odpowiednio brzmiący odtwarzacz CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, gdyby CD miał pilota, albo był Denonowy, bo mam pilot do wzmacniacza, który wg instrukcji obsługuje ich CDki. Ale nie jest to warunek konieczny.

Obecnie basy zdecydowanie dominują. Nie jestem w stanie powiedzieć, czy to zasługa wzmacniacza, czy kolumn. Basy brzmią (za) dobrze, ale przez to subtelniejsze i wyższe dźwięki nieco w nich giną. Dobrze by było więc albo nieco uspokoić basy, albo mocniej zaakcentować pozostałe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie wiem czy jest dział powitań, mimo to pozdrawiam wszystkich. Nie znalazłem rozwiązania swojego problemu więc opiszę go tutaj.

Chciałbym kupić jakieś kolumny do ok 1000-1500 zł do pomieszczenia wg załączonego szkicu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2562d9d765dd42fe.html

Chciałbym, żeby kolumny były ustawione w pokoju z kanapa i tv ale żeby dźwięk się rozchodził po całej powierzchni.

Typy muzyki bez ograniczeń, puszczane głównie z komputera (na razie) lub z odtwarzacza cd/dvd.

Chciałbym aby grało czysto, ale jak jest domówka to tak żeby mocy nie brakowało.

Mam wzmacniacz Technics SU-V570 PXS 2x70W 8 ohm. Wolałbym go narazie nie zmieniać.

Proszę o jakieś wskazówki.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AndrzejCh jak ma być Denon, to wrzuć tu parę linków a postaramy się wybrać najlepszy.
Co do mocnych albo bumiących niskich tonów, to winę upatrywałbym w akustyce. Próbowałeś kolumny odstawić dalej od ścian, nawet tak na próbę? Jeśli pomaga i możesz, to poszukaj dobrego miejsca, w którym optymalnie grają. druga sprawa, to spróbuj zatkać porty b-r gąbką.
Dobra jest taka kąpielowa z dużymi porami o otwartej strukturze. Jeśli by po zatkaniu było za mało niskich tonów, wówczas ucinaj po kawałku gąbki aż uzyskasz dobry efekt.
Jest jeszcze inny sposób na zniwelowanie dużego basu. Kleisz do kolumn kolce (można kupić na allegro) albo wkręcasz w miejsce nóżek i stawiasz je na marmurowej/granitowej płycie. Choć tu zmiana będzie delikatniejsza.

Wodar1, spora powierzchnia i przydałyby się duże kolumny z mocnymi niskimi tonami. Np. takie Mission
http://allegro.pl/mission-m35i-i2921202733.html
http://allegro.pl/solidne-kolumny-mission-...2923291964.html
Albo takie TDL
http://allegro.pl/tdl-rtl3-angielska-manuf...2932085917.html
Ewentualnie takie Dali
http://allegro.pl/dali-concept6-jak-nowe-o...2926657565.html
Te chyba najmniej wyrafinowane ze wszystkich czterech, ale też i najłatwiejsze do napędzenia, choć impedancja 4 ohmowa, czego Technicsy raczej nie lubią, ale powinno być dobrze.
Mino, ze to jeden z ciekawszych Technicsów, to jednak niestety nie najlepszy wzmacniacz, można by podać wiele przykładów dużo lepszych japońskich europejskich wzmacniaczy za podobne pieniądze.
Co do mocy, to właśnie wzmacniacz ma ją zapewnić a kolumny tylko przyjąć tę moc, odtworzyć muzykę.
Nie wiem, czy Twój wzmacniacz odpowiednio poradzi sobie z tymi kolumnami, szczególnie z Missionami może nie dać rady, więc sam nie wiem czy dobrze zrobiłem, że Ci je zaproponowałem?
Co prawda ze względu na potężne brzmienie (szczególnie M35i) najlepiej nadawałyby się do Twojego pomieszczenia.
Dobre byłyby też Dali 505 lub 606.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety te M35 już sprzedane chociaż aukcja wisi. Gdyby nie to chyba najbardziej by mi odpowiadały.

Co do wzmacniacza, wyrwałem go od kuzyna w dobrej cenie. Jeśli by nie miał dać rady to wymieniłbym na coś lepszego.

A czy te Missiony 704 mocno różnią się od M35?? Nawet jeśli wymagały by wymiany wzmacniacza z czasem to zakup warty przemyślenia???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie te Mission, to podobna szkoła brzmienia, choć 704 mają bardziej wyraziste wysokie tony i lepszą przestrzenność.
Jedne i drugie niełatwo prawidłowo napędzić i jak już wspomniałem mam poważne obawy co do Technicsa. Nie oznacza to, że nie zagra, ale na pewno dużo poniżej swoich możliwości.
Spróbujesz, pograsz, będziesz wiedział. Mam nadzieję, że wiesz o tym iż gdyby przy większych głośnościach zaczęło być słychać zniekształcenia, trzeba przyciszyć, by nie spalić głośników. Znaczyć to będzie, że wzmacniacz nie wyrabia i zamiast grać głośniej zaczyna generować niebezpieczne zniekształcenia. Wówczas na pewno trzeba pomyśleć o wymianie wzmacniacza na lepszy.
Celowo piszę lepszy a nie tylko mocniejszy. Bo oprócz mocy jest to, co niektórzy cenią znacznie bardziej, czyli brzmienie, barwa dźwięku.
A większość Technicsów raczej z tego nie słynie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No niestety te M35 już sprzedane chociaż aukcja wisi. Gdyby nie to chyba najbardziej by mi odpowiadały.

Co do wzmacniacza, wyrwałem go od kuzyna w dobrej cenie. Jeśli by nie miał dać rady to wymieniłbym na coś lepszego.

A czy te Missiony 704 mocno różnią się od M35?? Nawet jeśli wymagały by wymiany wzmacniacza z czasem to zakup warty przemyślenia???









wodar1 jeśli chcesz sprzedam Ci moje Missiony m 35i maja ok 1,5 roku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...