Skocz do zawartości

wzmzcniacz


romanmtb

Recommended Posts

WITAM
Mam wzmacniacz YAMAHA AX550 i kolumny DALI 104.Czy któryś z wzmacniaczy TEHNICS wyższych modeli zagrał by o wiele lepiej np. model SU-A707 SU-A800 SU-920 SU-WZ220 z tymi kolumnami czy kolumny też wymienić.Lubię ładny delikatny bas kiedy musi ale jeszcze bardziej piękny czysty sopran gdzie pięknie wyraziście słychać każdy instrument no i piękna stereofonia.Jestem po 50 więc żadnego ciężkiego rocka i tym podobne nie sluhcam.Słucham dobry jazz,ballady,pop,muzykę rozrywkową no i też naszą muzykę zwłaszcza ostatnio ładnie mi się słucha śląskie przeboie jak JESIKA,KOŁESKI,SILSKI.Pokój mam 5x4 w bloku ale też lubię ładną muzykę posłuchać głośniej.Obecny sprzęt gra całkiem przyzwoicie ale chciałbym znacznie coś lepszego dlatego niewiem czy iść w kierunku TEHNICSA.Finase w granicy 3,500zł. jak będzie trochę taniej też dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!
Są ludziska, którzy posiadają i CHWALĄ stare, wielkie, podobno poczciwie grające Technicsy. Lecz ja NIGDY i nikomu nie poleciłbym sprzętu tej marki do wzmacniania muzyki, po tym jak dawno temu miałem końcówkę SU-A 900 z dedykowanym pre...
Polecam Tobie poszukać (raczej na e-bay.de) amplitunera Nakamichi TA 4E. Ten stary już (1989 r.) odbiornik gra lepiej niż wiele uznanych konstrukcji za kilka razy tyle. Będzie kosztował 1300-1700 zł, więc sporo zaoszczędzisz. Może na płyty? Może na inne kolumny? A może na inne uciechy...

Pozdrawiam na ŚWIĘTA!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę posłuchać rad Zukzukzuk'a. Wie co pisze. Sam posiada ten wybitny amplituner napędzający kolumny Infinity, którym to nie dały rady nawet duuuużo droższe i "renomowane" wzmacniacze.
Nie wiem czy akurat kolumny Infinity są najbardziej przystające do Twojego gustu (choć to bardzo dobre kolumny - warto posłuchać wyższych modeli), gdybyś chciał w przyszłości jeszcze ulepszać system, ale jeśli podoba Ci się brzmienie Dali 140, to następnym krokiem mogłyby być Dali 450. Niewiele droższe a dużo lepsze.
Co do Technicsów, to było kilka udanych modeli, ale bardzo rzadko się je spotyka a ceny są na ogół takie, że można za to kupić dużo lepszy wzmacniacz. Więc kółko się zamyka. Krótko mówiąc nie warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie mam pojęcia?
Dość specyficzne zestawienie. Nowy wzmacniacz + wiekowe skrzynie? Chyba, że pokręciłeś coś z symbolem kolumn?
Pewno, jak wymienisz tylko wzmacniacz, poprawa będzie duża (w stosunku do tego, co masz). Ale kupować nowe klocki??? To dla mnie brrrrr... i wywalanie kasy.
Lecz to Twój wybór:)

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obrazka i ceny już widać, że NS 555 na 100% nie mają szans tak dobrze zagrać jak stare Dali icon_cry.gif
Nie wiemy, co oznacza "piękne brzmienie dla Ciebie"? Stąd trudno pomóc...

Pozdrawiam!

P.S.
Szkoda, że w tym momencie za Odrą nie ma TA 4E w normalnej cenie. Uważam, że byłby to jednak PEWNY i tani krok w stronę "pięknego brzmienia". Ale pewno będą w przyszłości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł na taki komplecik? I nowy czy używany?
O ile wzmacniacz jest niezły, choć za podobne pieniądze można znaleźć zdecydowanie lepszy a na pewno przyjemniej grający (wg. moich kryteriów), to kolumny co najwyżej takie sobie. Pomyśl. Nowe, tak duże i wielogłośnikowe kolumny za 2kzł, jakie to może być brzmienie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor? Niiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeee!!!!!!!! To najgorszy pomysł końca tego roku na tym forum. Nie psuj sobie brzmienia za swoje własne pieniądze. Dobrze zestrojony system nie potrzebuje takich "polepszaczy". Nie wiem dlaczego mając tak fajne kolumny i nie najgorszy w sumie wzmacniacz usilnie chcesz coś sknocić? A to Technics, a to jakieś paździerzowe kolumny a to korektor. Chcesz kupić lepsze kolumny i wzmacniacz, to może naprawdę trzeba się zastanowić nad lepszymi. A skąd takie pomysły?
Wspominałeś coś o 3500zł. Tu już pewnie dało by się znaleźć coś używanego. Bo nowe w tej cenie raczej lepiej od tego co masz nie zagrają.
To co, patrzymy za czymś konkretnym? Za ile? Bo na razie idziesz w kierunku " zamienił stryjek... ".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne czyli DALI? KODA HARMONY slyszałem w swojej miejscowości z TECHNICSEM z korektorem i stalem na zewnątrz budynku i leciał jazz odsłuch był poezja więc albo się nieznam albo już sam niewiem.Ale w cenie 3,500zł. oczywiście cos używanego jaka propozycja? A kolumny KODA HARMONY w sumie lepsze od DALI czy gorsze'POZDRAWIAM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to odebrałeś to bardzo przepraszam ale ani mi to w głowie robienie sobie jaj. Ja po prostu niechciał bym być nie zadowolony z kolejnego zakupu sprzętu.
O TECHNICSIE dlatego tyle nawracam ponieważ wychowywałem się w jego latach świetności, ale od czasu do czasu słuchając u kogoś ponieważ mogłem tylko pomażyć o takim sprzęcie.Podoba mi się w prawdzie do dzisiaj jego brzmienie szczegulnie ten piękny dlamnie syczący sopran z korektorem. Nic na to nie poradze.
Do dzisiaj jeszcze w mojej miejscowości dość spora grupa ludzi posiada taki sprzęt.Tylko niewiem który lepszy TECHNICS czy PIONIER. Jeżeli mogę prosić o
doradztwo to proszę bardzo sprubujmy, jakiej marki i jaki model byłby ewętualnie najlepszy.
POZDRAWIAM GORĄCO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie ten model będzie dobry. Podobno jeszcze lepszy jest SU-A900mkII. Choć inne tańsze też zapewnią dużą dawkę tego co lubisz. Może nawet większą!
Korektor suwakowy jest lepszy niż "procesor" np. SH-GE90. Choć to trochę tak jakby powiedzieć, że dżuma jest lepsza od cholery icon_lol.gif
Da Ci to tyle syczenia, że żyletki będą latały po pokoju a krew pocieknie z uszu. Oczywiście Altusy nieodzowne. Mogą być też JM LABy. Powodzenia.

PS. A jak już kupisz i jakiś czas posłuchasz, to napisz dlaczego zestaw Yamaha + Dali był lepszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM
Po przemyśleniach stwierdzilem że warto słuchać fachowców co doradzam to każdemu. Zostaje z YAMAHĄ i DALI,bardzo przepraszam za to całe zamieszanie.
Ale chcę się jeszcze poradzić mam płyty, trochę ich jest, gorszej jakości a szkoda mi ich no i nie zawsze si e kupi płytę super jakości. Chciałbym podpić korekyor do słuchania płyt gorszej jakości, mam nawet upatrzony YAMAHA czy to dobre rozwiązanie?
GORĄCO POZDRAWIAM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złych nagrań korektorem nie poprawisz. Można co prawda coś tam uwypulkić albo zamaskować, ale... .
Będziesz do słabych nagrań podłączał korektor a do słuchania dobrych go wypinał? Jeśli będzie cały czas podłączony, to nawet w pozycji flat (czyli na zero) i tak psuje dźwięk, bo jest dodatkowym elementem w torze.
To tak jakbyś pytał, czy po dodaniu spirytusu wino stanie mocniejsze. Tak, ale czy można je będzie jeszcze nazywać winem? Utraci przecież swój pierwotny charakter, subtelny smak, aromat i ich proporcje.
Oczywiście to Twój smak, gust i pieniądze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM
Kabel mam zwykly raczej, bo za 1m.placilem niecałe 5 zł. miedż beztlenowa 2,5.Na jaki bym musiał wymienić? Kabla potrzebuję łącznie 7,5m.Kabel kupiłem w sklepie muzycznym gdzie mnie poinformowano że na jakość liczy się tylko grubość kabla,wydaję mi się że niemieli racji,w sklepie tym sprzedają tylko sprzęt estradowy syąd może nie do końca wiedzą.POZDRAWIAM
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Gdzieś tam pod skórą czuję, że jednak coś tu jest nie tak. A czuja mam dobrego. Ale niech tam, niech stracę. A może nie stracę? Być może ktoś jeszcze z tego skorzysta i będzie zysk. Prawdziwy.
Nie obraź się, ale jak na pięćdziesięciolatka dość dziwnie to wszystko opisujesz. Jakoś to wszystko mi się nie klei.
Najpierw chcesz coś lepszego od Yamahy i Dali 104 i sugerujesz , że masz na to ok. 3,5kzł. A później nie zważając na sugestie mniej lub bardziej, ale jednak doświadczonych w temacie forumowiczów, brniesz w jakieś Technicsy, korektory itp... .
Jeśli chciałbyś coś lepiej brzmiącego od zestawu który masz, jeśli naprawdę zależy Ci na lepszym brzmieniu w wielu jego aspektach a nie tylko na tssspsss i puuuk (bo buuum Technics rzadko robi icon_wink.gif ), to zastanów się co Ty człowieku robisz?
Czy jesteś z tych dość często występujących na forum pytających, którzy coś tam sobie założyli i każda opinia niezgodna z ich wizją jest zła?
Ja nazywam takich ludzi "niereformowalnymi".
Zwróć uwagę, jeśli potrafisz, że tak naprawdę niemal nie zareagowałeś na propozycje kolegów i moje. Przedstawiasz wciąż tylko uparcie swoje i liczysz na.... ? No właśnie na co? Że Ci ktoś przyklaśnie i wówczas będzie to "fachowiec, który zna się na rzeczy"?
A kable? Są dopełnieniem systemu, ostatnim szlifem brzmienia. Dobre kable w dobrym systemie.
Nawet najlepsze kable mogą nie pomóc (bo i w czym?) jeśli system jest złożony przypadkowo, bez koncepcji, bez wizji, bez refleksji.
Myślę, że tymczasem póki nie dojrzejesz i nie zdecydujesz się co chcesz naprawdę uzyskać słuchając muzyki (bo w pierwszym poście piszesz o czymś innym a później o czymś diametralnie różnym) takie kable, które masz wystarczą. Nie znaczy, że są dobre, ale po prostu to nie ma sensu w tej chwili.
Zamierzasz w dość ładnym, ale zaniedbanym, pełnym pajęczyn domu powiesić czyste firanki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...