Skocz do zawartości

Wzmacniacz + Kolumny. 1500-1800 zł.


Shivver

Recommended Posts

Witam

Zaczynam swoją przygodę ze sprzętem audio, uzbierałem taką sumę pieniędzy jak w temacie i potrzebuje ją dobrze spożytkować.
Muzyki słucham głównie w jakości FLAC, w późniejszym czasie będę słuchał z gramofonu.
Słucham właściwie każdej muzyki, od klasyki, przez elektronikę, punk i hardcore.
Potrzebuje waszej pomocy w doborze dobrego systemu audio w tym przedziale cenowym, opierając się na wielu uznawanych portalach, testach itp. wybrałem kilka wzmacniaczy i kolumn stereo w tej cenie:

Kolumny: Cena:
Monitor Audio BX2 1400 zł
Monitor Audio MR2 990 zł
Tannoy Mercury V1 899 zł
Tonsil Fiesta/Siesta Sat 3 870 zł
Boston Acoustics CS 26 1000 zł

Wzmacniacze:
Yamaha A-S 300 1100 zł
Yamaha A-S 500 1450 zł
Denon PMA-520 AE 800 zł
Cambridge Audio AM10 1000 zł

Oczywiście wiem i rozumiem że trzeba przesłuchać samemu każde kolumny i stwierdzić które będą mi odpowiadać, ale chciałbym znać również wasze zdanie, gdyż być może macie lub słyszeliście niektóre z nich.

Poza tematem i wskazanym budżetem myślę też o gramofonach, który byście polecili?

Rega RP-1 1300 zł
Pro-Ject DEBUT CARBON 1350 zł
Pro-Ject Essential 1000 zł
Pro-Ject Debut III 1100 zł

Dzięki z góry za odpowiedzi i pomoc.
Piotr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałeś te kolumny i wzmacniacze "od Sasa do lasa". Gdybyś wiedział jakie brzmienie lubisz? Cieplejsze, łagodniejsze, bardziej soczyste, czy jaśniejsze, ostrzejsze, konturowe?
Poza tym to moim zdaniem dość słabe albo średnie klocki. Noo, może by się coś wybrało. Z trudem.
A nie zastanawiałeś się nad sprzętem używanym. Dałby ci dużo lepszą jakość brzmienia
Co do gramofonów, to wielkich różnic tu nie będzie, ale niech się wypowie jakiś specjalista od gramofonów.
Ważne jest jakiej wkładki będziesz używał, jakiego pre gramofonowego, to bardziej określi jakość dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, nie wiem czy potrafię to określić, póki co korzystałem z głośników Logitech najwyższej klasy, ale jak wiadomo "głośniki komputerowe" klasy nie mają, jednak używałem do nich Sound Blastera Surround X-fi i powiem że gdy pogrzebało się trochę w EQ to dało się uzyskać w miarę ciekawy dźwięk. Wydaje mi się że taki zadowalający mnie dźwięk charakteryzuje się czystym brzmieniem, mam na myśli głęboki, lecz nie dudniący dół, środek neutralny i przyjemną, czystą górę. Czyli coś jakby z brzmienia konturowego, choć nie zupełnie, byłbym bardziej za brzmieniem soczystym gdzie każdy dźwięk ma swoje miejsce i czas.

Nie wiem czy chce inwestować w używany sprzęt, raczej nie, gdyż wolę mieć gwarancje i możliwość zwrotu jeżeli mi się nie spodoba. Myślę że prawie 2000 zł na start to nie tak mało na podstawowe audio do małego pokoju 15m2.

Dlaczego uważasz że to słabe klocki? w uznawanych magazynach i stronach internetowych, a także w wielu testach otrzymują one dobre oceny, wiem że to nie jest wysoka półka, ale chodzi o dobre w tym przedziale cenowym.

O wkładce wiem, dzięki za info.

Dziękuje za odpowiedź i czekam na więcej. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz popatrzeć na ogłoszenia z używanym sprzętem, ale jeszcze na gwarancji - jak choćby Yamaha RS-300 (co prawda jest to amplituner, a nie wzmacniacz - ale na początek można pójść w tą stronę) w ogłoszeniach na naszym Forum.
Zresztą Harman też się często pojawia - i również w takim przypadku możesz zaoszczędzić kilkaset złotych.

Natomiast f1angel sugerował, że podałeś kilka modeli wzmacniaczy i kolumn, ale nie jako dopasowane do siebie komplety (zresztą to nie jest zarzut - bo szukasz własnie zestawu i prosisz o pomoc w wyborze).

Poza tym - gdzie mieszkasz (taką informację można umieścić w wiadomościach o sobie w profilu), bo nie wiadomo, czy masz jakieś salony w okolicy i tam mógłbyś posłuchać kilku konfiguracji.

Jeżeli chcesz głęboki bas - to wg mnie kolumny z niedużym głośnikiem niskośredniotonowym (jak np. JBLe serii 20) mogą być za słabe.
Czy będziesz mógł prawidłowo rozstawić kolumny (z pewnym oddaleniem od ścian i na odpowiedniej wysokości), czy planujesz też podstawki do kolumn?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego słabe? Bo słabe. Brzmią tak sobie. Może po przesiadce ze sprzętu komputerowego wiekszośc wydaje się dobra czy nawet świetna, ale im sprzęt jest tańszy i bardziej dostepny tym niestety na ogół gorzej brzmi. Kiedyś był realtywnie droższy, lepszy i na pewno solidniej wykonany. Dlatego często polecam sprzęt z drugiej ręki, bo zabrzmi dużo lepiej za takie same pieniądze. Ale nie chcesz, obawiasz się, nie będę namawiał. A uznawane magazyny muszą z czegoś życ, jakoś się utrzymać. Słuchałem już wielu klocków wychwalanych przez znane periodyki i nieraz zastanawiałem się czy na pewno recenzent opisywał te same wzmacniacze i kolumny, których słuchałem.
Wzmacniacz albo Amplituner możesz wziać taki jak Ci RoRo poradził. Na początek rzeczywiście może być. Za kolumnami rozejrzałbym się lepszymi. Pylon Pearl zachwyciły wiele osób nawet osłuchanych. Byli mile zaskoczeni, że za taką cenę można mieć dobre brzmienie. Polecam, choć byc może nie są w pełni uniwersalne. Ale jakie są za takie pieniądze?
http://allegro.pl/pylon-pearl-kolumny-kuri...2906118393.html
http://www.ceneo.pl/Kolumny_i_glosniki;szu...CFcG_3godhS4AdQ
Oczywiście gdybyś brał podstawkowe, to nie sat, ale monitory. I konieczne będą przyzwoite standy (200-300zł na Allegro).
A przede wszystkim odpowiedz na pytania, które zadał Ci RoRo. To może coś się jeszcze wyjaśni?

I na koniec. Można jeszcze zrobić tak, jeśli zależałoby Ci na lepszym brzmieniu. Kupić wzmacniacz albo amplituner a rozejrzeć się za używanymi kolumnami w okolicy.
Po czym pojechać ze wzmakiem do sprzedającego, posłuchać, ocenić czy się podoba. Może mógłbyś nawet wziąć kolumny do domu na finalny odsłuch? Kolumny jak grają, to raczej grać będą, jeśli nic głupiego z nimi nie zrobisz. A gwarancja w takim wypadku niczego Ci nie zapewnia, bo i tak za zawinione przez Ciebie awarie Ty płacisz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze na oferty wyprzedażowe - np. w Top HiFi
http://www.tophifi.pl/news/465/noworoczna_...fi_video_design

A poza tym - jak np. chcesz Denona, to poniżej 700tki nie schodź (z nowych modeli)
http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-700...2879438866.html

Natomiast zastanawiam się nad podstawkowymi kolumnami Indiana Tesi 260 z głośnikiem 16cm i otworem basrefleksu z przodu
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprze...0n-os94073.html
są prawie nowe (na gwarancji) i jeżeli mieszkasz w okolicach Bydgoszy to może warto ich posłuchać...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Możesz popatrzeć na ogłoszenia z używanym sprzętem, ale jeszcze na gwarancji - jak choćby Yamaha RS-300 (co prawda jest to amplituner, a nie wzmacniacz - ale na początek można pójść w tą stronę) w ogłoszeniach na naszym Forum.
Zresztą Harman też się często pojawia - i również w takim przypadku możesz zaoszczędzić kilkaset złotych.

Natomiast f1angel sugerował, że podałeś kilka modeli wzmacniaczy i kolumn, ale nie jako dopasowane do siebie komplety (zresztą to nie jest zarzut - bo szukasz własnie zestawu i prosisz o pomoc w wyborze).

Poza tym - gdzie mieszkasz (taką informację można umieścić w wiadomościach o sobie w profilu), bo nie wiadomo, czy masz jakieś salony w okolicy i tam mógłbyś posłuchać kilku konfiguracji.

Jeżeli chcesz głęboki bas - to wg mnie kolumny z niedużym głośnikiem niskośredniotonowym (jak np. JBLe serii 20) mogą być za słabe.
Czy będziesz mógł prawidłowo rozstawić kolumny (z pewnym oddaleniem od ścian i na odpowiedniej wysokości), czy planujesz też podstawki do kolumn?

Pozdrawiam



Amplituner Yamaha RS-300 gra lepiej niż wymienione przeze mnie wzmacniacze? Słyszałem że amplitunery są gorsze niż wzmacniacze jeżeli chodzi o dźwięk, a do tego droższe. O jakim modelu Harmana piszesz?

Dziś słuchałem Klipsch B-20, Tannoy Mercury V1 i Wharendale 9.0, z amplitunerem Marantza, ale nie pamiętam jaki model. Z tego wszystkiego chyba Tannoy Mercury V1 najlepiej grały, Klipsch B-20 też ciekawie, a wharendale 9.0 sa zwyczajnie za małe.

Kolumny planuje postawić na dużym biurku, standów nie planuje póki co bo nie mam jak ich rozmieścić, pokój 2.5x5.0 m2. Biurko na którym zamierzam je umieścić ma 2m szerokości.

Jestem z Wrocławia.


Cytat

Dlaczego słabe? Bo słabe. Brzmią tak sobie. Może po przesiadce ze sprzętu komputerowego wiekszośc wydaje się dobra czy nawet świetna, ale im sprzęt jest tańszy i bardziej dostepny tym niestety na ogół gorzej brzmi. Kiedyś był realtywnie droższy, lepszy i na pewno solidniej wykonany. Dlatego często polecam sprzęt z drugiej ręki, bo zabrzmi dużo lepiej za takie same pieniądze. Ale nie chcesz, obawiasz się, nie będę namawiał. A uznawane magazyny muszą z czegoś życ, jakoś się utrzymać. Słuchałem już wielu klocków wychwalanych przez znane periodyki i nieraz zastanawiałem się czy na pewno recenzent opisywał te same wzmacniacze i kolumny, których słuchałem.
Wzmacniacz albo Amplituner możesz wziać taki jak Ci RoRo poradził. Na początek rzeczywiście może być. Za kolumnami rozejrzałbym się lepszymi. Pylon Pearl zachwyciły wiele osób nawet osłuchanych. Byli mile zaskoczeni, że za taką cenę można mieć dobre brzmienie. Polecam, choć byc może nie są w pełni uniwersalne. Ale jakie są za takie pieniądze?
http://allegro.pl/pylon-pearl-kolumny-kuri...2906118393.html
http://www.ceneo.pl/Kolumny_i_glosniki;szu...CFcG_3godhS4AdQ
Oczywiście gdybyś brał podstawkowe, to nie sat, ale monitory. I konieczne będą przyzwoite standy (200-300zł na Allegro).
A przede wszystkim odpowiedz na pytania, które zadał Ci RoRo. To może coś się jeszcze wyjaśni?

I na koniec. Można jeszcze zrobić tak, jeśli zależałoby Ci na lepszym brzmieniu. Kupić wzmacniacz albo amplituner a rozejrzeć się za używanymi kolumnami w okolicy.
Po czym pojechać ze wzmakiem do sprzedającego, posłuchać, ocenić czy się podoba. Może mógłbyś nawet wziąć kolumny do domu na finalny odsłuch? Kolumny jak grają, to raczej grać będą, jeśli nic głupiego z nimi nie zrobisz. A gwarancja w takim wypadku niczego Ci nie zapewnia, bo i tak za zawinione przez Ciebie awarie Ty płacisz.



Co do używek może i masz racje, jednak zawsze ze wszystkim byłem przekonany do nowego sprzętu, może dlatego że nie za bardzo wiem jak szukać używek i boje się że wpakuje się w coś.

Te Pylon Pearl wydają się ciekawe, jednak tak jak wyżej pisałem, nie mam miejsca póki co by postawić standy. 2m biurko tylko.


Cytat

Zerknij jeszcze na oferty wyprzedażowe - np. w Top HiFi
http://www.tophifi.pl/news/465/noworoczna_...fi_video_design

A poza tym - jak np. chcesz Denona, to poniżej 700tki nie schodź (z nowych modeli)
http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-700...2879438866.html

Natomiast zastanawiam się nad podstawkowymi kolumnami Indiana Tesi 260 z głośnikiem 16cm i otworem basrefleksu z przodu
http://www.audiostereo.pl/ogloszenia_sprze...0n-os94073.html
są prawie nowe (na gwarancji) i jeżeli mieszkasz w okolicach Bydgoszy to może warto ich posłuchać...

Pozdrawiam



Właśnie ogarniam te oferty wyprzedażowe, jak mi się uda to w poniedziałek się tam przejadę i zobacze, posłucham co nieco. Dzięki wielkie za info.

Dzięki za info o Denonie, ale proszę też o wyjaśnienie - dlaczego nie schodzić poniżej Denona 700? Jak z modelem 710 i 720?

Co do Indiana Tesi to nie dam rady udać się do Bydgoszy, ale dziekuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze są na ogół trochę lepsze niż amplitunery, ale Ty masz ograniczony budżet. Tu lepiej kupić trochę tańsze wzmacnianie a lepsze kolumny. dlatego też wspomniałem o używanych.
Wzmacniacz też lepszy byłby taki. Nie dość, że lepiej zabrzmi (tak o klasę), to jeszcze są duże szanse, że przetrwa dłużej niż te lutowane cyną bezołowiową (dyrektywa unijna ROHS) nówki. A jak nówka po gwarancji się zepsuje, to masz taki sam problem jak z używanymi. Ale Twoje pieniądze, Twój wybór.
Wzmacniacze 710 i 720 to przecież seria 700, więc ok. A niższe po prostu dużo gorzej grają.
Kolumny Pylon jeśli nie zauważyłeś są także jako monitory, spójrz jeszcze raz w link.
Indiana Line Tesi jak najbardziej również polecam.
Szkoda, że kolumny postawisz na biurku. Stracisz sporo z niewielkich i tak możliwości brzmieniowych zestawu.
Jak zwykle polecam przykleić kolumny do biurka Blu-Tack'iem (do kupienia na Allegro, tylko oryginalny firmy Bostik).
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&...string=blu+tack
Lepisz po 4 kulki, stawiasz kolumny i dociskasz dość mocno z góry. A kolumny rozstaw jak najszerzej się da.
Głośniki wysokotonowe powinny być na wysokości uszu siedzącego słuchacza. Po to (i nie tylko) są standy, ale... .
Mówi się, że w Polsce podstawowe zasady ustawiania sprzętu audio są gwałcone częściej niż kobiety. I to chyba prawda.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Denony nie mają wyjścia na suba, a w przyszłości pewnie będę o nim myślał.
A więc wydaje mi się że pozostaje Yamaha A-S 500 lub A-S 300.

Muzyki będę głównie słuchał z gramofonu i komputera, czy w takim przypadku jeżeli będę odtwarzał pliki FLAC z komputera to nie potrzebne mi jest wyjście cyfrowe, jak ma np Harman Kardon?

Bo np we wzmacniaczu Yamaha do którego wejścia miałbym podłączyć komputer?
http://www.excelia-hifi.cz/yamaha/img/yamaha-a-s500-back.jpg

W testach na (http://www.whathifi.com) też Yamahy najlepiej wychodzą niż te denony.

Co do kolumn Pylon, też przeczytałem kilka testów i wypadają w nich całkiem nieźle.
Jednak to kolumn nad jakimi sie zastanawiam dodaje jeszcze:
http://sklep.fusic.pl/kef-c3-autoryzowany-...r-5-lat-gw.html
http://sklep.fusic.pl/monitor-audio-mr2-au...r-5-lat-gw.html

Co do blue-tack wiem i mam =)

A więc mówisz że przy kolumnach na nic zda mi się gwarancja i że lepiej pójść w używki? Ale skąd pewność że były dobrze traktowane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że gwarancja na nic Ci się nie zda, ale wiem jakie są kłopoty z jej wyegzekwowaniem. A kolumny jeśli są w dobrym stanie, to na ogół widać. Oczywiście namawiam na posłuchanie u sprzedającego i wówczas podczas odsłuchu następuje ostateczna weryfikacja. Jeśli nic nie buczy, nie trzeszczy itp, można mniemać, że wszystko jest ok. Kolumny, szczególnie te z gumowym a nie piankowym zawieszeniem głośników przy prawidłowej eksploatacji grają długie lata. Nawet dziesiątki lat. Moim zdaniem warto zaryzykować, by uzyskać lepsze brzmienie.
Co do podłączenia komputera, to nie potrzebne Ci wejście cyfrowe. Wystarczy podpiąć taką przejściówką:
http://allegro.pl/prolink-futura-minijack-...2903859932.html
Gdybyś chciał uzyskać lepsze brzmienie z kompa, trzeba by sygnał puścić poprzez przetwornik cyfrowo-analogowy czyli DAC. Ale dobrej klasy urządzenie tego typu trochę kosztuje.
I na koniec pytanie. A po co Ci subwoofer? W stereo raczej się go nie stosuje. Szczególnie do 15m2.
Co do Twoich propozycji kolumn, to znów takie sobie. Ale to tylko moje zdanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, lecz przygody z wyborem ciąg dalszy.
Już mniej więcej wiem czego chce, dlatego EDYTOWAŁEM pierwszy post odnośnie modeli wzmacniaczy i kolumn.

Od użytkownika "Don" dostałem dwie propozycje, które rozważam, a są to:
Cambridge Audio AM10+ Monitor Audio MR2
lub
Cambridge Audio AM10+ Monitor Audio BX2

Jednak nie jestem pewny że wzmacniacz który na kanale ma 35W/8om pociągnie dobrze takie kolumny, które wymagają od 30 do 100W mocy.
Czy będzie wystarczająco głośno do pokoju około 16m2? I czy nie będę przegrzewał wzmacniacza?

Może lepiej wziąć Yamaha A-S 300 gdzie będzie zapas mocy, czy może lepiej jakiś używany wzmacniacz?

Monitor Audio MR2 BX2 wypadają lepiej od reszty wymienionych przeze mnie kolumn?

Słuchać do salonów będę szedł dopiero za tydzień.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jednak nie jestem pewny że wzmacniacz który na kanale ma 35W/8om pociągnie dobrze takie kolumny, które wymagają od 30 do 100W mocy.


Nie wymagają, tylko mają "zalecane" icon_wink.gif
Koledzy też Ci powiedzą, że nie jest ważna moc tylko wydajność prądowa wzmacniacza. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaleci wpompowania w BX2 min. 30 wat bo już przy tej mocy będą chciały wypluć membramy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Jednak nie jestem pewny że wzmacniacz który na kanale ma 35W/8om pociągnie dobrze takie kolumny, które wymagają od 30 do 100W mocy.


Nie wymagają, tylko mają "zalecane" icon_wink.gif
Koledzy też Ci powiedzą, że nie jest ważna moc tylko wydajność prądowa wzmacniacza. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaleci wpompowania w BX2 min. 30 wat bo już przy tej mocy będą chciały wypluć membramy.



Jest to w stanie ktoś potwierdzić? Bo myślę nad zestawem:
Cambridge Audio AM10 + Monitor Audio BX2
co o tym myślicie?

Znalazłem też w domu w pełni sprawny wzmacniacz Fisher CA-223R
http://audiofilek.pl/index.php/home?sobi2T...amp;sobi2Id=937
Pytanie czy np. nie kupić kolumn BX2 i sprawdzić jak będą grały z tym wzmacniaczem? On ma 40W na kanał. Co o tym sądzicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sądzę, że trzeba koniecznie sprawdzić. Może się okazać, że gra lepiej niż Cambridge Audio. A 40W, jeśli prawdziwe a nie marketingowe, to jest całkiem sporo. Zresztą przy dobrym zasilaczu może grać całkiem dynamicznie.
Dlaczego ja w domu nie znajduję takich wzmacniaczy? icon_wink.gif



Znalazłem również kolumny Telefunken Klangbox L60, wyglądają jak te:
http://www.radiomuseum.org/r/telefunken_hi...ngbox_wb60.html

W połączeniu z tym Fisherem grają moim zdaniem dość przyzwoicie, w ramach testu podłączyłem czinczami telefon ze wzmacniaczem pod CD, muzyka w formacie FLAC grała ładnie, choć jednak brakowało mi ciepła. Problem wystąpił gdy podłączyłem wzmacniacz z CD do komputera, strasznie buczały, nie mam sposobu na to. Gdyby to działało to może nawet stary Fisher z kolumnami MA BX2 by się na jakiś czas sprawdził, macie jakąś rade?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmacniacz nie ma z tyłu jakiegoś zacisku uziemiającego (GROUND)? Może uziemienie wzmacniacza zlikwidowałoby buczenie?
Próbowałeś: podłączyć inne źródło (np telefon czy mp3) do tego kabla, sprawdzałeś czy kabel nie uszkodzony, gniazda nie poluzowane, włączałeś do innego wejścia we wzmacniaczu (tylko nie do PHONO icon_wink.gif !), podłączałeś inny komputer?
Trzeba najpierw stwierdzić co jest przyczyną, spróbować ją wyeliminować. Może komp nie jest właściwie uziemiony, albo ma jakieś delikatne przebicie tam gdzie nie trzeba?
A jak zabrzmią Telefunkeny w stosunku do MA? Trzeba by porównać. Pewnie mało kto to robił.
Trochę dziwi mnie, że odczuwasz brak ciepła. Wzmacniacze Fischera znane są właśnie z ładnego, przyjemnego, pełnego brzmienia. Właśnie lekko ocieplonego. Czyżby ten model grał inaczej? Kolumn nie posądzam o jakieś wyjątkowo chłodne czy jasne granie.
Czy to się dzieje tylko na nagraniach FLAC z komputera? Jeśli tak a muzyka z CD brzmi cieplej, to znaczy, że coś Ci tę muzykę "filtruje".
Pierwszym elementem jest zamiana oryginalnego nagrania na FLAC. Niby format bezstratny, ale to jednak nie to samo. Z drugiej strony nawet jeśli słuch masz jak nietoperz, to system chyba zbyt słaby by wyłowić takie niuanse. Stawiam raczej na niedoskonałość karty dźwiękowej i słaby kabelek połączeniowy. Choć przy korzystaniu z CD masz jakieś lepsze interkonekty?
Jeśli przy graniu z CD też jest tak "chłodno", to nie wiem czy kolumny Monitor Audio będą tu dobrym wyborem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A wzmacniacz nie ma z tyłu jakiegoś zacisku uziemiającego (GROUND)? Może uziemienie wzmacniacza zlikwidowałoby buczenie?
Próbowałeś: podłączyć inne źródło (np telefon czy mp3) do tego kabla, sprawdzałeś czy kabel nie uszkodzony, gniazda nie poluzowane, włączałeś do innego wejścia we wzmacniaczu (tylko nie do PHONO icon_wink.gif !), podłączałeś inny komputer?
Trzeba najpierw stwierdzić co jest przyczyną, spróbować ją wyeliminować. Może komp nie jest właściwie uziemiony, albo ma jakieś delikatne przebicie tam gdzie nie trzeba?
A jak zabrzmią Telefunkeny w stosunku do MA? Trzeba by porównać. Pewnie mało kto to robił.
Trochę dziwi mnie, że odczuwasz brak ciepła. Wzmacniacze Fischera znane są właśnie z ładnego, przyjemnego, pełnego brzmienia. Właśnie lekko ocieplonego. Czyżby ten model grał inaczej? Kolumn nie posądzam o jakieś wyjątkowo chłodne czy jasne granie.
Czy to się dzieje tylko na nagraniach FLAC z komputera? Jeśli tak a muzyka z CD brzmi cieplej, to znaczy, że coś Ci tę muzykę "filtruje".
Pierwszym elementem jest zamiana oryginalnego nagrania na FLAC. Niby format bezstratny, ale to jednak nie to samo. Z drugiej strony nawet jeśli słuch masz jak nietoperz, to system chyba zbyt słaby by wyłowić takie niuanse. Stawiam raczej na niedoskonałość karty dźwiękowej i słaby kabelek połączeniowy. Choć przy korzystaniu z CD masz jakieś lepsze interkonekty?
Jeśli przy graniu z CD też jest tak "chłodno", to nie wiem czy kolumny Monitor Audio będą tu dobrym wyborem.



Tak, ma GROUND, ale nie mam jak go póki co uziemić. Tak puszczałem muzykę z telefonu i odtwarzacza mp3 tym samym kablem i wszystko grało bardzo ładnie, tylko przy podłączeniu do komputera występuje buczenie. Tak więc kabel w pełni sprawny, gniazda też sprawdzone i ok. Innego komputera nie sprawdzałem bo nie mam jak.

Coś mi się wydaje że zrozumiałeś, iż jest to wzmacniacz Fischera, a jest to wzmacniacz Fishera prawdopodobnie od firmy The Fisher. Wiesz wzmacniacz może ładnie gra, tylko kolumny tak grają.

Sprawdzałem na różnych formatach i różnej muzyce, wszystko jest w miare ok, problem tylko podłączenia do komputera na którym mi bardzo zależy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma chyba ta sama, tylko ja bardziej miałem na mysli lampowe wypusty tej firmy, ale faktycznie tranzystory mogą grać inaczej.
Podłączyć komputer wiesz już jak, ale buczenie, to jak widzę z Twojego opisu sprawa komputera. Coś się z tym powinno dać zrobić.
Ja podłączałem nieraz swojego laptopa taką przejściówką i wszystko ładnie grało, nie było buczenia, chyba, że źle wpiąłem wtyczkę, poluzowała się.
Co do uziemienia, to w każdym domu powinna być taka instalacja. Nieraz w starszym budownictwie są takie piony uziemiające na klatkach schodowych. Trzeba by zapytać elektryka co i jak.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzuciłem póki co wzmacniacz Fishera, nie miał kilku rzeczy które go dyskwalifikowały.

Słuchałem ostatnio kolumn Monitor Audio BX2 i według mnie przyjemnie grają, czysto. Tak że Depeche Mode brzmiał bardzo prawdziwie.
Niestety we Wrocławiu nie znalazłem salonu gdzie by mieli wzmacniacz Cambridge Audio AM10, aby go przesłuchać z tymi kolumnami. Kolumn BX2 słuchałem ze wzmacniaczem który akurat był na stanie, dużo droższym i pewnie dużo lepszym, prawdopodobnie to był Primare i32, ale nie jestem pewien. Jak myślicie, BX2 i CA AM10 dobrze się zgrają? Czy to dobry wybór?

Aktualnie zakupiłem gramofon Pro-Ject Debut Carbon (2M-RED), nadarzyła się okazja że kupiłem 3 miesięczną sztukę za 1000 zł =) chyba dobrze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zamówiłem Cambridge Audio AM10 i Monitor Audio BX2.
Wzmacniacz dotrze do mnie w piątek, a kolumny zaraz po weekendzie.
Mam nadzieję że będę zadowolony =)

Dziękuje wam bardzo za pomoc, bez której pewnie skończyłbym na jakimś słabym zestawie pseudo-stereo, polegając tylko na popularności marki =)

Ale to nie koniec waszej szansy, aby jeszcze mi pomóc, gdyż mam kilka pytań, a dokładniej:

1. Tak jak już pisałem kolumny będą stały na biurku które ma wymiary 210x60 cm, gdyż niestety nie mam póki co innej możliwości. Zastanawiam się co pod nie podstawić, myślicie że np. taka mata gumowa (antypoślizgowa) się sprawdzi? mogę ją złożyć kilka razy aby była grubsza, a może lepiej nie wkładać całej a wyciąć z niej 4 kawałki na których postawie kolumnę? Zastanawiałem się jeszcze nad podkładkami filcowymi.
http://www.hitmix.pl/allegro/PODKLADKA%20A...%20ANTY%202.jpg
http://www.mierzejewski.pl/pl/podkladki-filcowe.html

2. Czy pod wzmacniacz i gramofon również powinienem coś podłożyć skoro będą stały na tym samym biurku?

3. Możecie polecić jakiś kabel do podłączenia gramofonu ze wzmacniaczem? Kabel do kolumn zakupiłem taki jak poniżej, chyba dobrze?
http://polpak.com.pl/produkt/82/KABEL_GLOS...TRALINK_C2SC-16

4. Jako, iż często będę słuchał muzyki z komputera w formacie FLAC i będę go wykorzystywał do odtwarzania płyt CD jestem ciekaw jak najlepiej go podłączyć, wiem o DAC, ale póki co nie mam na to pieniędzy, ale myślałem o takim Fiio D5 za 100 zł na allegro, może być? No ale póki co będę musiał sobie radzić bez i zastanawiam się jak wykorzystać i czy jest sens wykorzystywać kartę dźwiękową Creative SB X-Fi Surround 5.1 przy odtwarzaniu z komputera przez wzmacniacz? Tutaj również proszę o jakiś ciekawy, lecz niedrogi kabel.

To chyba wszystko póki co, chyba że macie jakieś jeszcze sugestie o których powinienem wiedzieć i pamiętać.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny przyklej Blu Tack'iem. Rozstaw je jak najszerzej i nie przy samej ścianie.
wzmacniacz możesz na czymś postawić, ale nie musisz. Natomiast gramofon jest bardo czuły na drgania. Przydała by się płyta granitowa, też nie postawiona bezpośrednio na biurku, tylko za pomocą podkładek. A gramofon na tym na kolcach. Chyba, że ma swoje dobre antywibracyjne nóżki.
Czy kabel głośnikowy kupiłeś dobry, nie wiem? A jakie interkonekty do gramofonu? Nie wiem jaki masz na nie budżet. Nie wiem co chcesz osiągnąć, co w brzmieniu doszlifować albo skorygować, czy też nic?
Do DACa nie będzie ciekawego i niedrogiego kabla. Po prostu poszukaj jakiejś przejściówki na Allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Witam ponownie.

Przez długi czas cieszyłem się ze sprzętu który mam, gra świetnie tak więc jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc icon_wink.gif

Jednak pojawił się już drugi raz PROBLEM z tym że, gdy chcę posłuchać muzyki z gramofonu to prawy głośnik zaczyna buczeć, dzieje się to tylko jak słucham z gramofonu i nasila się to gdy igła jest nad talerzem. Nie wiem jak to rozwiązać, czy może to być problem z uziemieniem? A może kable RCA są uszkodzone? Sam nie wiem jak to naprawić, poprzednio odłączyłem wszystko, coś pozmieniałem i działało, teraz już mi nie wychodzi.

Jakieś porady odnośnie interkonektów do gramofonu? Coś możecie polecić?

Dzięki z góry za wszelkie rady.

Piotr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...