Skocz do zawartości

Klipsch i HK 970


Novvum

Recommended Posts

Witam. Miał ktoś może jakieś doświadczenia z kolumnami Klipsch Reference RF-52? Chciałbym je zakupić razem ze wzmacniaczem Harman Kardon HK 970. Będą razem dobrze grać? icon_wink.gif Ew. może ktoś może polecić mi inny sprzęt w podobnej cenie? Słucham głównie metalu ale często również muzyki klasycznej. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
W życiu nie słyszałem żadnych kolumn Klipsch i sam jestem ciekawy jak grają, a czy jest możliwość odsłuchu w sklepie?
H/K znosi w miarę dobrze większość kolumn, te które wynalazłeś są ciekawe ale czy do metalu jak piszesz, z dwoma średnio-niskotonowymi o średnicy 13 cm i wysokotonowym ze sporą tubą? Tu potrzebny jest odsłuch, nie zdał bym się na żadną subiektywną opinie na temat tych kolumn. Jeżeli chcesz zobaczyć przekrój rynku zajrzyj na te strony mają spory wybór i będziesz się mógł zorientować co do cen, a do 2 tys. zł jest w czym wybierać
http://www.megamedia.pl/?gclid=COSBuuO9-5ACFQ81Qgod73rT2A
http://www.maxaudio.pl/
Życzę powodzenia!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedźicon_wink.gif Wybieram się w niedługim czasie do sklepu audio w moich okolicach. Ponoć tam znajdę owe kolumny i będę mógł je przesłuchać. Mam jeszcze kilka pytań, może ktoś będzie wiedział:
Chciałem je kiedyś również podłączyć do amplitunera KD i cieszyć się filmami z dźwiękiem przestrzennym. Nadadzą się do tego? Będę mógł wybrać np. centralny i surroundy innych firm? nie będzie to w niczym przeszkadzało?
Edit: zaciekawiły mnie również Concept Dali 6. Wie ktoś coś o nich?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novvum
Kolumn Klipsch słuchałem pod ONKYO 604 i 505, ale były to F1 (16.5cm + tuba ), surroundy B2 (w kompletach w tej samej cenie są też S1) i centralny C2 (w kompletach bywa słabszy C1). Cena zestawu 5.0 opartego na F1 to około 2 tysiące, na F2 (podwójny bas 16.5cm, także dwudrożne) pod 3 tysiące...
Dźwięk był dla mnie super, wysoka skuteczność i bardzo rozsądna cena, ale słuchałem paru utworów na rockowo i balladowo, bo metalem nie jestem zainteresowany icon_lol.gif
Niestety nie mieli nic z Reference...
ale poniżej znajdziesz pozostałe kolumny do KD z serii Reference (wszystkie na takich samych jak RF52 głośnikach 133mm) centralny RC52 i surroundy RS52 icon_cool.gif
http://kino-domowe.pl/go/_category/index.p...=pl&order=2
No ale za 5.0 z serii Reference wyjdzie Ci koło 5 tysięcy, do tego ewentualnie sub za ok. 1500zł.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novvum
Nie jest tak źle - oczywiście możesz stworzyć komplet KD z kolumn różnych firm. icon_lol.gif
Poza tym bardzo często tak wychodzi, że sub jest jest innej firmy niż reszta zestawu.

Po prostu zazwyczaj wygodniej i jednorodniej brzmieniowo jest mieć cały system oparty na jednorodnych głośnikach (a tak jest w przypadku serii Reference). Poza tym seria Reference jest rzadkim przypadkiem, że głośniki w tyłach i centralnym są takie same jak w dużych kolumnach podłogowych.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "efekciarskiego grania" - też o tym czytałem i dlatego odsłuch F1 bardzo pozytywnie mnie zaskoczył.
Wiadomo, że tuba jest specyficzna - ale tutaj dźwięk był spójny i w miarę wyrównany. Kolumny są mocne, lecz nie było widać jakiś znaczących przebarwień.
F2 mają dwukrotnie większą skuteczność (ok. 96dB zamiast 93dB w F1), ale dźwięk jest bardzo podobny (obie kolumny sa dwudrożne) do minimalnie mniejszych F1.

Co do pozostałych kolumn niestety ostatnio jest u mnie coraz gorzej z czasem i w rzadkich odsłuchach (zazwyczaj pod kątem znajomych) praktycznie skupiam się na sprawdzeniu i ewentualnym wyeliminowaniu konkretnych kolumn.
Harmana słuchałem głównie z JBLami serii E i ES oraz Infinitkami, a z Magnatów i Heco były to tylko prostsze (i tańsze) od Quantum 507 modele.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawron_M
A słuchałeś kolumn Klipscha - czy tylko piszesz by pisać, wszędzie w podobnym stylu, najchętniej na kilku wątkach równocześnie i dość chaotycznie?

Jeżeli jeszcze tego nie zauważyłeś, to dość często kolumny z głośnikiem tubowym mają wysoką skuteczność - i to mierzoną w dB, a nie w Twoich "db" icon_rolleyes.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...