Skocz do zawartości

Używane kolumny oraz wzmacniacz do 1200 - 1500 zł


geoon

Recommended Posts

Witam. Potrzebowałbym pomocy w wyborze pierwszego sprzętu audio, kolumny + wzmacniacz.
Niestety nigdy nie interesowałem się tematyką audio i nie mam wiedzy na ten temat więc ciężko mi jest cokolwiek wybrać.
Chciałem zakupić mój pierwszy sprzęt audio (mam na myśli coś więcej niż głośniki komputerowe lub stare radio rodziców) i dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.
Pieniądze jakie jestem w stanie przeznaczyć na kolumny i wzmacniacz są dosyć małe jak na ceny dobrego sprzętu ale mam nadzieję, że uda się coś ciekawego kupić.

Pieniądze jakie mam to 1200 zł (ekstremalnie 1500 zł)
Nie zależy mi na nowym sprzęcie, wręcz wolałbym coś używanego ponieważ za te same pieniądze można dostać lepszej klasy sprzęt.
Pomieszczenie w jakim będzie stał sprzęt to salon ok 30 m2
Muzyka jakiej będę słuchał będzie różnej maści ale najczęściej będzie to muzyka klasyczna oraz HH.
Pomieszczenie jest dosyć słabo umeblowane tzn. jest sporo wolnej przestrzeni, na środku stoi jedynie kanapa oraz ława a po przeciwnej ścianie co będą stać głośniki jest komoda. Podłoga jest z desek plus mały dywan (ok. 2,5 m2)
Prawdę mówiąc zależałoby mi bardziej na dobrym wzmacniaczu ponieważ kolumny może z czasem uda mi się wymienić na lepsze.
Czy byłby ktoś w stanie zaproponować mi warte uwagi kolumny i wzmacniacz w takim przedziale cenowym?
Wzmacniacz z głośnikami chcę podłączyć do telewizora żeby móc obejrzeć czasami jakiś film (mało oglądam tv ale reszta domowników częściej) oraz posłuchać muzyki z pendriva podłączonego pod TV.

Wzmacniacz jaki biorę obecnie pod uwagę to:
http://allegro.pl/wzmacniacz-denon-pma-860-i2889060978.html

a kolumny:
http://allegro.pl/kolumny-koda-5400f-od-1-...2892477912.html
http://allegro.pl/kolumny-polaris-200-dior...2893869102.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza, to wiesz już, że za te pieniądze trudno będzie coś lepszego znaleźć. To dobry wybór i chyba nie ma co kombinować.
Oczywiście może ktoś Ci zaproponuje inny? Na razie jak widzisz słabe zainteresowanie.
Z kolumnami gorzej. Jak wiesz te, które zaproponowałeś są takie sobie, zagrają owszem, ale szału nie będzie.
Ogólnie trudna sprawa, bo taki budżet do 30m2 jest naprawdę mały.
Nie wiem, czy słuchanie muzyki z pendrive'a podłączonego do telewizora, to najlepszy pomysł. Ale wolno Ci jak najbardziej.
Chyba, że to nie jedyne źródła dźwięku jakich będziesz używał.
Przy tak słabo umeblowanym pokoju i pewnie gołych ścianach akustyka pomieszczenia może być bardzo żywa albo wręcz mogą pojawiać się echa, które są zabójcze dla prawidłowej prezentacji muzyki. Sam posłuchasz, ocenisz. Prawdopodobnie trzeba coś z tym zrobić. Co? poszukaj w innych wątkach. Dość często się o tym pisze.
Poza tym dobrze byłoby aby kolumny były odsunięte od ścian chociaż po kilkadziesiąt cm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie słuchanie muzyki z samego pendrive'a to nie będzie dobry pomysł dlatego też pomyślę jeszcze nad kupieniem jakiegoś CD.
Jeżeli chodzi o odsunięcie kolumn od ścian to nie będzie z tym problemu, po zmierzeniu odległości wyszło, że stałyby ok. 70 cm od ściany.
Napisałem do właściciela wzmacniacza Denon PMA 860 i chyba jednak wolałbym go nie kupować ponieważ ma on małą wadę a mianowicie złącze pod głośnik nie dokręca się do końca.
Znalazłem moim zdaniem ciekawą ofertę:
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-denon-...2895732092.html
Czy ten Denon PMA-915R byłby opłacalny w tej cenie (jest strasznie mało informacji w sieci na jego temat) i gdyby go porównać z modelem 860 to jak wypada w tej konfrontacji ?
A więc jeżeli udałoby mi się kupić model 915R to na kolumny miałbym 1000 zł

Z chęcią zakupiłbym kolumny Dali 400:
http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-dali-...2903409715.html

Jednak ich stan jest opłakany więc wolę odpuścić.

Może ktoś zaproponuje za jakimi kolumnami warto się rozglądać w kwocie do 1 tys.
Faktycznie słuchanie muzyki z samego pendrive'a to nie będzie dobry pomysł.
Jeżeli chodzi o odsunięcie kolumn od ścian to nie będzie z tym problemu,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłakany stan? Chyba przesadzasz. Kolumny jak na swój wiek są na pewno porysowane, obudowa nie jest idealna, ale można temu zaradzić.
Trochę pracy i można zamaskować te drobne defekty. Przetworniki wyglądają co najmniej dobrze i to moim zdaniem jest najważniejsze.
A raczej najważniejsze jest brzmienie. A to będzie na pewno o klasę lepsze od Twoich propozycji, daję sobie palec uciąć. Ale jak chcesz.
Patrzę oczywiście za kolumnami dla Ciebie i gdyby to było 15-20m2 już miałbyś pewnie kilka propozycji. A 30m2, niełatwa sprawa.
Co do Yamahy się nie wypowiadam. Nie znam tego modelu.

EDIT: Jeśli tylko jedna nakrętka się nie dokręca, to można skorzystać z drugiej pary zacisków. Będziesz dawał podwójne okablowanie do kolumn (bi-wiring)? A nawet jeśli korzystałbyś z bi-wiringu, to można zastosować wtyki bananowe na kable głośnikowe.
Inna sprawa, że wymiana zacisków nie jest chyba wielkim problemem. Może mógłbyś na to konto wynegocjować lepszą cenę?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, znalazłem wreszcie dobre kolumny do Twojego pokoju. To Mission m34i. One właśnie potrzebują dużego pomieszczenia, znacznego odsunięcia od ścian i dobrego, mocnego wzmacniacza. Mają nieco złagodzoną górę, ale biorąc pod uwagę raczej żywą akustykę Twojego pokoju, to nie problem. Przynajmniej nie poranią uszu. Co nieco będzie można skorygować kabelkami.
Jeśli nikt nie zalicytuje wyżej, to myślę, że nie ma co się długo zastanawiać.
A jakościowo lepszy wzmacniacz możesz im sprawić za jakiś czas. Wówczas pokażą na co je naprawdę stać.
http://allegro.pl/mission-m34i-para-bcm-i2906220253.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie posłuchaj. Szkoda, że nie masz jeszcze wzmacniacza. Sprawdziłbyś jak razem grają.
Pamiętaj, że sprzedający może mieć jakiś słaby wzmacniacz do nich a kolumny wciśnięte gdzieś między komodę a ścianę i dlatego mu mogą nie grać. To tylko hipotetyczna sytuacja, abyś zwrócił uwagę jak jest. Tylko tak gdybam, bo może ma warunki i dobrą elektronikę a chce tylko kupić lepsze kolumny.
Korzystając z okazji dobrze je obejrzyj, szczególnie głośniki. Jeśli są jakieś wgniecenia albo co gorsza pęknięcia, to nie zważaj na nic i daj sobie z nimi spokój.
Mam jednak nadzieję, że wszystko będzie ok i kupisz kolumny, które będą Ci pięknie grały.
Oczywiscie czekam na relację.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...