Skocz do zawartości

czy to odpowiedni zestaw


samfisher74

Recommended Posts

witam , w końcu po długich poszukiwniach i rozterkach zapadła decyzja co do moich zakupów . Pierwotnie chciałem kupic amplituner kina domowego do 1500 zł , ale jako że uzywam sprzętu głównie do słuchania muzyki postanowiłem zakupic amplituner stereo , wybór padł na yamaha rs 500 grał będe na kolumnach które juz posiadam Monitor audio bx 1 i subwoofer aktywny magnat ( nie mam symbolu) , uważacie że to będzie ładnie grało ? czy wszystko do siebie pasuje ? muza jakiej słucham to głównie rock, pomieszczenie ma 20m2 , nie kupiłem jeszce kabli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli do stereo, to czemu akurat amplituner a nie wzmacniacz? I dlaczego Yamaha? Słuchałeś, wybierałeś, czy ktoś poradził?
A może coś lepszego z drugiej ręki? Nie jestem przekonany, że subwoofer to dobry wybór do stereo. Na ogół trudno dobrze zgrać monitory i subwoofer. Miałeś tak już podłączone, dobrze grało?
Ja wolałbym sprzedać minitorki oraz sub i kupić większe kolumny. A kable jak zwykle kupuje się na końcu, gdy już znany jest cały system.
Co będzie źródłem dźwięku, CD czy komputer?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
połączenie amplitunera Yamaha R-S500 z Monitor Audio do muzyki rokowej jest jak najbardziej poprawne. Jedynie jeśli zależy Ci na możliwie najlepszym brzmieniu, pomyśl (jeśli budżet pozwoli) o najwyższym modelu R-S700 lub jeśli możesz zrezygnować z tunera radiowego, nad wzmacniaczem A-S500 lub A-S700.

Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie posłuchanie jeszcże kilku innych wzmacniaczy, moim zdaniem najciekawiej z MA zagra jeden z modeli NAD - idealnieby było zastosować NAD C326BEE, który w pełni wykorzystałby możliwości kolumn.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplituner , dlatego bo chcę mieć radio , dlaczego ta yamaha ? naczytałem sie opini na róznych forach i fachowców i prywatnych użytkowników na jego temat i ma naprawde fajne , ma fajny design , a moje monitorki miałem juz tak podłaczone i grały bardzo fajnie , a były podłaczone do słabego thomsona . Jak najbardziej za jakis czas chcę sprzedac te moje kolumny i subwoofer i kupic jakieś solidne kolumny podłogowe. Żródlo dżwieku to bedzie CD i radio a co do 700 nie potrzebuje az tak mocnego sprzętu mam za mały pokój i nie słucjam az tak głosno muzyki 500 spokojnie wystarczy, po za tym 700 jest droższa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...