Skocz do zawartości

Gramofon HiFi do kupienia na stronie Tchibo


Recommended Posts

W opisie gramofonu jest informacja o przeznaczeniu DJ...
Wygląda w miarę solidnie - ale jak gra to już inna sprawa.
Poza tym brak informacji np. o wkładce gramofonowej.

Wydaje mi się, że lepszym wyjściem będzie zakup używanego, firmowego gramofonu - np. od sprzedawców, zajmujących się m.in. naprawami gramofonów. Zazwyczaj dostaniesz wtedy kilkumiesięczną (lub półroczną) gwarację oraz sporo dobrych rad icon_razz.gif No i zapłacisz połowę ceny.

Poza tym w tej cenie można już kupić najprostrzy model firmowego gramofonu (chociaż sugerowałbym raczej wzmankowana wyżej "używkę").

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co to, a zaraz wszyscy odradzają. Wygląda całkiem solidnie, lepiej choćby niż podstawowy model Denon'a, a do tych marketowych to w ogóle nie ma co porównywać. Racja, że to ryzykowny zakup, ale moim zdaniem można się zdziwić... pozytywnie.

Poza tym jest 10 dni na zwrot, więc w razie czego kosztem będzie tylko cena wysyłki zwrotnej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle kasy to można kupić ADAMA w znakomitym stanie albo i tańsze polskie produkty (Fonica GS 464, Bernard, Fonica GS 431 itp) i przebierać we wkładkach jak w ulęgałkach. A jakby mało było "hi-endu" to można kabelki powymieniać na bardziej wypasione (choć ADAM ma b.dobre) i zapytać potem nietoperzy czy różnicę słyszą icon_wink.gif
Testowałem ADAMA z GARRARDEM na różnych wkładkach i różnych płytach w tym samym zestawie i pomieszczeniu i nie doszukałem się różnicy w brzmieniu. Zawsze jest możliwość, że słuch mam marny.
Spotkałem się kiedyś z opinią fachowca, że gramoron to wkładka i kabelki - reszta ma nie przeszkadzać (silnik itp mają zakłóceń nie produkować). Pewnie gramiaczki za grube tysiące mogą grać lepiej niż mój ADAM - za grube tysiące w końcu wpakować tam można kabelki ze srebra albo i lepiej, wkładkę też z kosmicznych materiałów robioną. Ale na poziomie domowym (tak do 5000 zł) coś mało chce mi się wierzyć, żeby przy tych samych wkładkach różne Thorensy, Pro-Jecty czy nawet "legendarne" Technicsy różniły się czymkolwiek.
Ale może się mylę - w końcu dobrego słuchu nikt mi nigdy nie potwierdził icon_wink.gif
Udanych poszukiwań życzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...