Skocz do zawartości

Pierwszy gramofon- kilka pytań


Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu pierwszego gramofonu.Budżet mam niewieki, bo 150zł(+ jakaś igła za 100zł).Póki co wybór padł na siemens'a RW-302.Możecie coś powiedzieć o tym gramofonie?

Druga sprawa to przedwzmacniacz, i czy wystarczy tu podstawowe vivanco za ~70zł , czy lepiej dołożyć i kupić coś lepszego?
Mój sprzęt to:
ampli Onkyo TX-NR 579 i kolumny QQ 6000.

Nie wiem, jakiego dźwięku w porównaniu z cd mogę się spodziewać(chodzi mi tu głównie mo jakość), zdaję też sobie sprawę z tego, że budżet jest niewielki.
Pozdrawiam i liczę na jakieś odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przedwzmacniacza gramofonowego - zdecydowanie lepsza jakość będzie wtedy, gdy dołożysz jakieś 100zł i kupisz używany firmowy preamp, np. podstawowe modele ProJect, NAD czy Cambridge Audio. Ale niestety trzeba poszukać i ew. trochę poczekać, bo nie zawsze są dostępne - a nowe kosztują ok.300zł.

Co do nowej igły, to zamienniki kosztują zazwyczaj w okolicy 40zł, ale czasem warto będzie wymienić wkładkę (ceny niezłych to ok. 100zł i więcej...). Ale tu już można poczekać z wymianą - w przeciwieństwie do zakupu preampu gramofonowego...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Brzmienie płyty winylowej, a płyty cd to dwa światy.
Jakościowo, oczywiście cd będzie dokładniejszy. Winyl, za to oddaje muzykalnie duszę i nastrój. Sam rytuał grania muzyki na gramofonie jest wyjątkowy, przynajmniej dla mnie. Winyl, jest nośnikiem, na którym muzyki możesz dotknąć. Im grubszy i cięższy, tym lepszy. Słuchanie muzyki w takiej postaci, ma swój niepowtarzalny urok i czar.
Jakość brzmienia, możesz poprawić, inwestycją w lepszą wkładkę, jak pisał RoRo.
Gramofon, który planujesz kupić... Jeśli chcesz wydać 150 zł na gramofon i zainwestować 100 we wkładkę, może warto zastanowić się nad przeznaczeniem tej kwoty na coś solidniejszego z lepszą wkładką. Wkładkę możesz zmienić zawsze, gramofon, proponuję kupić lepszy, żeby nie zmieniać na taki za kilka miesięcy.
Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale pozwolę sobie zaproponować, dla przykładu :

http://allegro.pl/gramofon-dual-cs-435-i2909788887.html
[ DUAL CS 435 ]

lub droższy :

http://tablica.pl/oferta/gramofon-dual-123...la-ID1TLE1.html
[ DUAL 1239 ]

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...