Skocz do zawartości

Jaki subwooref ??


kosmic

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich...

Otóż jakis czas temu kupiłem sobie zestaw jak w opisie tamtu, czyli kino ONKYO wraz z kolumnami Quadral Quintans 500 (czy jakos tak)... no i jak pewnie wiekszosc wie byla to opcja 5.0 a nie 5.1, przynajmniej ja taką kupiłem icon_sad.gif

teraz jednak chciałbym dokupić do tego zestawu subwoofer no i zbytnio nie wiem co mnie zadowoli icon_sad.gif a dokładnie co wybrac icon_sad.gif
wielkośc pokoju to około 22m2....

nie wiem czy brać oryginalny Quadral do tego zestawu, czyli chyba 51DV czy moze cos innego ??

jak widziaem ceny odryginalnego Quadral-a to troche kosztuje icon_sad.gif a nie wiem jak zagra icon_sad.gif

mój brat ma np. zestaw Kenwood-a + jakies głosniki 5.1 HECO no i musze przyznac ze to gra !!!
a u mnie jednak kompletny brak basu....

Tylko co kupić do tego zestawu ??
prosze o pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmic
Jest trochę sprzętu w okolicach 800zł icon_cool.gif
Poniżej niezły ELAC
http://www.allegro.pl/item294739280_elac_s..._836_11_31.html
Inne propozycje to JAMO Sub 250 czy HECO Vitas 25a
http://www.allegro.pl/item297946253_heco_v...wyprzedaz_.html
W kinie domowym zagrają nieźle, a co do stereo to wiadomo ... icon_rolleyes.gif

Więc wbrew krakaniu Gawrona jednak jest wybór również wśród nowego sprzętu icon_cool.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dla mnie wartosc suba jest postrzegana poprzez stereo i chcac sluchac czasem muzyki na amplitunerze potrzebny jest subwoofer jesli ktos lubi pelny bas.


Chcąc słuchać muzyki to trzeba mieć dobre kolumny (lub słuchawki), a niekoniecznie subwoofer ...

Cytat

Niech wam RoRo wmawia ze 800 zeta na subwoofer to optymalna kwota.

Nikomu nie wmawiam, że za 800zł kupimy otymalny sub!
Albo masz słabą pamięć (temat suba na Forum pojawia się dość często), albo masz problem ze zrozumieniem tekstu icon_lol.gif
(o innych Twoich problemach nie chcę pisać, to Twoja sprawa).
Do stereo optymalna kwota to na suba to tak między 5 a 10 tysięcy złotych.
Dlatego dodaję w postach, że sub do kina domowego...
Poza tym Koledzy na Forum szukają konkretnych rozwiązań za konkretne pieniądze - jedni za 300zł, inni za 3000 a inni (jak Kosmic w tym wątku) za 800zł.
Spróbuj może być na tym Forum pomocny, a nie złośliwy, niedoinformowany i drwiący...
Chodzi wszak o to, by miłośnicy audio wydali swoje pieniądze w sposób optymalny i mieli dużo satysfakcji ze swojego sprzętu!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też subwoofera w swoim zestawie. Kupiłem jego za 550zł. Czy się to komuś podoba, czy nie, to dla mnie jest on wystarczający. Używam go przy oglądaniu filmów, jak i również do słuchania muzyki. Za czyjąkolwiek namową droższego czy lepszego nie kupię, Cyba że będzie to propozycja, połączona ze zasponsorowaniem dodatkowej kwoty na niego icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tak sie sklada ze moje propozycje sa optymalne...

Gawron_M
Dla kogo są optymalne, jeśli w swoich odpowiedziach nie zwracasz uwagi np. na budżet osoby zainteresowanej i sprzęt posiadany już przez taką osobę?
I zauważ, że nie piszesz "optymalnie", bo często trudno zrozumieć, o co Ci chodzi - i chodzi tu o sens, a nie tylko brak polskich liter, problemy ze składnią zdania i z ortografią icon_cool.gif
Cytat

...a ze czasem napisze cos w sposob "drwiacy" to powinno sklonic do refleksji ze sprzet nie koniecznie jest dobry.

"drwiący" to nie to samo co złośliwy!
I może przyjmij do wiadomości, że nie zawsze masz rację...
... i że nie należy wyśmiewać się z innych - nie tylko na tym Forum, ale i w życiu icon_rolleyes.gif
... i że już za kilkaset złotych można kupić sprzęt, który będzie satysfakcjonował osobę, która go kupiła - także sub za 800 czy 550zł.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kosmic
Jest trochę sprzętu w okolicach 800zł icon_cool.gif
Poniżej niezły ELAC
http://www.allegro.pl/item294739280_elac_s..._836_11_31.html
Inne propozycje to JAMO Sub 250 czy HECO Vitas 25a
http://www.allegro.pl/item297946253_heco_v...wyprzedaz_.html
W kinie domowym zagrają nieźle, a co do stereo to wiadomo ... icon_rolleyes.gif

Więc wbrew krakaniu Gawrona jednak jest wybór również wśród nowego sprzętu icon_cool.gif
Pozdrawiam



tego HECO ma mój brat własnie w komplecie z głosnikami i zestawem kenwood-a...

i musze powiedziec ze w pokoju 4,5 na 5 daje sobie wysmienicie rade.... wszystko drzy i przy cichym, suchaniu ładnie gra...

tylko teraz jak sie ma do tego Quadral-a ?? bo o to mo chodzi ??
czy lepiej brac sobie cos do zestawu czyli 51DV, czy noze Heco lub Elac, albo moze KODA 1000 ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmic
W tym zestawieniu dla mnie KODA jest najsłabsza, co jednak nie znaczy na 100% że w Twoim pomieszczeniu zupełnie sie nie sprawdzi icon_rolleyes.gif
Czy masz możliwość pożyczenia na parę dni od brata jego HECO 25a, bo dla mnie wraz z ELACem jest to faworyt w tym zestawieniu?

Zerknij jeszcze w wyszukiwarkę, bo już parę osób kupiło do Quintasów 500 i 700 sub Quadrala i być może to właśnie on będzie się idealnie komponował z pozostałymi Quadralami. Jak wyślesz im zapytanie to raczej nie będzie problemu z otrzymaniem od nich odpowiedzi icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Wybacz, że nie dostajesz jednej konkretnej odpowiedzi, ale tak już jest na tym świecie, że i tak o wszystkim decyduje odsłuch - no i może jeszcze cena icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Tak sie sklada ze moje propozycje sa optymalne...

Gawron_M
Dla kogo są optymalne, jeśli w swoich odpowiedziach nie zwracasz uwagi np. na budżet osoby zainteresowanej i sprzęt posiadany już przez taką osobę?
I zauważ, że nie piszesz "optymalnie", bo często trudno zrozumieć, o co Ci chodzi - i chodzi tu o sens, a nie tylko brak polskich liter, problemy ze składnią zdania i z ortografią icon_cool.gif
Cytat

...a ze czasem napisze cos w sposob "drwiacy" to powinno sklonic do refleksji ze sprzet nie koniecznie jest dobry.

"drwiący" to nie to samo co złośliwy!
I może przyjmij do wiadomości, że nie zawsze masz rację...
... i że nie należy wyśmiewać się z innych - nie tylko na tym Forum, ale i w życiu icon_rolleyes.gif
... i że już za kilkaset złotych można kupić sprzęt, który będzie satysfakcjonował osobę, która go kupiła - także sub za 800 czy 550zł.

Pozdrawiam



Tak juz jest w swiecie audio ze za jakosc trzeba placic.Nie kazdy ma pieniadze na drozsze komponenty(w tym rownierz ja)ale stane na glowie zeby kupic sprzet jak najwyzszej proby.To ze ktos postanowil wydac wlasnie 800zl nie jest poparte
znajomoscia rynku czy mozliwosci sprzetu,poprostu ludzie(poczatkujacy) postanawiaja wydac dla siebie kwote wygodna co nie jest dobrym posunieciem.

TY masz swoje zdanie,ja swoje i mozna by sie klocic do oporu.Ja jednak sobie daruje bo z nabijaczem postow nie bede dykutowal.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

TY masz swoje zdanie,ja swoje i mozna by sie klocic do oporu.Ja jednak sobie daruje bo z nabijaczem postow nie bede dykutowal.


Ale wyskoczyłeś z tym nabijaczem postów.
Raczyłbyś zauważyć że w ciągu 2 (DWÓCH) tygodni nabiłeś ponad 130 postów, sam jesteś LIDEREM w nabijaniu postów. W swoich postach w większości wyśmiewasz wypowiedzi innych, jakbyś jedyny miał wiedze na te tematy.
Fakt RoRo pisze dużo, ale tobie daleko do jego klasy wypowiadania się i udzielania w sposób kompetentny porad. Nie narzuca się i nikogo nie krytykuje za niedostateczną wiedzę na tematy audio.
Pisząc krótko jesteś niegrzeczny, brudząc dobre maniery zachowane jeszcze na tym forum. Zachowujesz się tutaj jak na swojej piaskownicy, wymądrzając się w każdym napotkanym temacie.
A dyskutowć będziesz bo płyty za posty czekają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

TY masz swoje zdanie,ja swoje i mozna by sie klocic do oporu.Ja jednak sobie daruje bo z nabijaczem postow nie bede dykutowal.


Ale wyskoczyłeś z tym nabijaczem postów.
Raczyłbyś zauważyć że w ciągu 2 (DWÓCH) tygodni nabiłeś ponad 130 postów, sam jesteś LIDEREM w nabijaniu postów. W swoich postach w większości wyśmiewasz wypowiedzi innych, jakbyś jedyny miał wiedze na te tematy.
Fakt RoRo pisze dużo, ale tobie daleko do jego klasy wypowiadania się i udzielania w sposób kompetentny porad. Nie narzuca się i nikogo nie krytykuje za niedostateczną wiedzę na tematy audio.
Pisząc krótko jesteś niegrzeczny, brudząc dobre maniery zachowane jeszcze na tym forum. Zachowujesz się tutaj jak na swojej piaskownicy, wymądrzając się w każdym napotkanym temacie.
A dyskutowć będziesz bo płyty za posty czekają.



Moze jak bede mial tyle postow co RoRo nabiore tez klasy.Narazie jest tylko brutalna prawda.


Ps:Na forum hi-fi od 12 stycznia mam juz 218 postow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

no raczej mógłbym wziąśc na próbe sprawdzic co i jak icon_smile.gif

Kosmic
Odsłuchałeś już u siebie Heco?
Poniżej link do HECO 25a - aktualnie toczy się aukcja, na razie 300zł
http://www.allegro.pl/item299998369_heco_v...kazja_bcm_.html

Pozdrawiam



no więc w sobote miałem tego HECO VITAS 25A u siebie no i mam jakieś dziwne wrażenia...
a dokładnie to jest tak, że u mojego brata gra to wyśmienicie, suba słychać na każdym kroku, czy jest cicho czy głośno...

a umnie jak brat wpadł podłączyliśmy i lipa, suba prawie nie słychac, zapuszczałem jakies filmy ale lipa icon_sad.gif

dopiero jak podkreciłem w ustawieniach suba na +12 to dopiero było to co u niego icon_sad.gif

o co chodzi ?? mój brachol ma ustawienia wszystkie wyzerowane, czyli nic nie poprzestawianie i ładnie to gra, a umnie lipa....

on ma jakis zestaw Kenwooda a ja Onkyo... czyby to Onkyo takie lipne było ??

pierwszy raz podłączałem suba i coś takiego zobaczyłem icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

może cos jeszcze jest u mnie poprzestawiane ?? mój brat tak stwierdził, bo sam nie wierzył ze po podłączeniiu praktucznie syb milczał, dopiero bo zwiększeniu na +12 grał jak należy.... ??

co jest ??? to tak nie powinno chyba być co ??

bo jak wspomiałem u niego gra rewelacja ( icon_sad.gif icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...