Skocz do zawartości

Wybor wzmacniacza do Jamo S718


LuckyNumber83

Recommended Posts

Witam,

Stoje przed dylematem wyboru wzmacniacza stereo do moich kolumn Jamo S718. Bedzie to przesiadka z amplitunera HK AVR 360. Sprzet ma sluzyc do sluchania rocka, elektroniki i hip-hopu, sporadycznie film. pokoj jest wielkosci 20m^2 (salon z aneksem). Zrodlem muzyki bedzie komp, a dokladniej cos takiego, glownie format FLAC.

Kilka slow czemu sprzedaje HK:

- muzycznie - wydaje mi sie ze jest za malo tonow srednich, wielu dzwiekow ktore slysze na sluchawkach, nie jestem w stanie uslyszec na moim sprzecie
- jakosciowo - ampli jest drugi raz w serwisie, a sam serwis tez pozostawia wiele do zyczenia (dodam ze nie mieszkam w polsce, zebym nie byl posadzany o krytyke serwisu polskiego)

A wiec po rozejrzeniu sie za promocjami i poczytaniem kilku recenzji, skalnialbym sie ku NAD C316BEEG. Wie ktos moze jakby to gralo z moimi glosnikami? Czy bedzie roznica dzwieku na + miedzy NADem a HK? czy moze jakis inny ampli stereo warty polecenia?

Mam tez pytanie odnosnie zrodla dwieku. Na HK sygnal puszczalem przez HDMI, decydujac sie na ampli stereo bede musial chyba uzyc polaczenia RCA - chinch. Pytanie - czy wplynie to na jakosc dzwieku?

Pozdrawam i szcesliwego nowego zycze icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
problem z dźwiękiem leży niestety po stronie amplitunera, ale także po stronie kolumn. Musisz sobie zdawać sprawę, że docelowo czeka Cię także zmiana kolumn.
Zmiana Twojego amplitunera na wzmacniacz stereo do dobry pomysł, wybór wzmacniacza NAD C316BEE lub (jeśli budżet pozwoli to namawiałbym na to) C326BEE jest jak najbardziej optymalny, nie szukałbym niczego innego.
Kwestia połączenia komputera ze wzmacniaczem > na początek możesz połączyć kartę muzyczną ze wzmacniaczem, wprowadzając sygnał analogowy przewodem cinch (2xRCA). Docelowo jednak proponuję zakup dobrego przetwornika cyfrowo/analogowego USB DAC. Już model NuForce uDac2 powinien spełnić swoją rolę w Twoim systemie (koszt niecałe 500 zł.), chociaż zawsze można lepiej i drożej.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

problem z dźwiękiem leży niestety po stronie amplitunera, ale także po stronie kolumn.


Zdaje sobie z tego sprawe. Narazie niestety budzet pozwala na wymiane koniecznego. A ze HK caly czas sie psuje, musze zaczac od ampli.

Problem w tym ze w ta moja skrzynke WesternDigital nie jestem w stanie wrzucic karty dzwiekowej, jedyne wyjscia audio to HDMI, optyczne i RCA. Jesli podepne pod RCA, bedzie to jakos gralo?

Jesli chodzi o C326BEE, cenowo jest ok. Tylko czy na moich kolumnach poczuje roznice miedzy tym, a C316BEEG? Niestety nie mam mozliwosci odsluchu, wiec licze tylko na pomoc forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD do DACa możesz podłączać kable optycznym, niestety uDac 2 proponowany przez Q21 nie posiada takiego wejścia, ale jest sporo innych, które mają.

Sygnał analogowy z WD pewnie nie będzie najwyższych lotów, póki masz amplituner to spróbuj do niego podłączyć po analogu i sprawdź jak się sprawuje na jednym połączeniu, a jak na drugim.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Odnosnie tego DACa - drogie to jest :/ modele ktore znalazlem z wejsciem optycznym to:
Pro-Ject Dac Box USB S 600 PLN,
CYP AU-D150 680 PLN,
SMSL SD-1955 350 PLN,
HDV2M 270 PLN.

Zna ktos moze te modele? Warte sa swojej ceny? Najchetniej kupilbym ktorys z tanszych (zwlaszcza ze chyba jednak doloze do do tego NADa 326), no chyba ze roznica bedzie bila po uszach icon_wink.gif Jesli ktos mialby inne propozycje, z checia poczytam.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Takie małe pytanko. Po co Ci DD w systemie stereo?



Samo DD nie jest mi potrzebne. Nie dbam za bardzo o dzwiek do filmow. ale uzywajac WD, ktory jest dla mnie zrodlem muzyki i filmow, chcialbym miec wszystko polaczone tak, zeby i muzyka i dzwiek z filmow przechodzil przez stereo, a z tego co zrozumialem, dzwiek z DD do ampli mi nie dotrze. jest mozliwosc zeby DD poszlo jako dzwiek stereo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...