Skocz do zawartości

Domowy odtwarzacz plików audio - co i jak?


Recommended Posts

Witam
Miejsca na kolejne płyty CD powoli zaczyna brakować, więc pomyślałem że czas audiotekę zgrać bezstratnie na dysk i jakoś z tego dysku odtwarzać.
U kolegi widziałem rozwiązanie oparte o PC z dobrą kartą audio i programem Album Player, podłączonego do ampli Yamaha, pliki zgrane do WMA loseless. Gra to bardzo dobrze, ale ja wolałbym znaleźć rozwiązanie bez komputera - wolę coś bez wentylatora i mniejsze gabarytowo. Nie zależy mi na możliwościach wideo, radiu internetowym itp., chcę tego używać zamiast odtwarzacza CD. Nie przeszkadza mi konieczność korzystania z TV przy wyborze plików do odtworzenia, ale wyświetlacz byłby OK. Mile widziana byłaby jakaś logiczna obsługa, tworzenie playlist i szybki start - dostęp do plików, pilot, hdmi, obsługa WMA loseless i FLAC. Nie upieram się przy urządzeniu All In One

Nie za duzo wymagam, podpowie ktoś jak to rozwiązać?

Budżet max 4000 zł, ale jeżeli coś tańszego będzie spełniało moje oczekiwania to będę bardzo szczęśliwy

Pozdrawiam

Biggiebiggie



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcji jest sporo, jedną z tego co mówisz wyeliminowałeś, czyli PC.

Dwie kolejne:
- odtwarzacz typu LOGTIECH SqueezeBox + DAC + dysk sieciowy NAS,
- all-in-one w typie rozwiązań oferowanych przez NAIM'a na przykład.

Radzę trochę zgłębić temat, bo każdy będzie miał tutaj swój pogląd. Ja używam PC, bo za stosunkowo niewielkie pieniądze można uzyskać naprawdę dobry dźwięk. Opcja odtwarzacz-dysk-DAC też jest całkiem przystępna i można wprowadzać sporo zmian brzmieniowych, ale jednocześnie tzw. "kablologia" może być trudna do okiełznania. Ostatni typ będzie odpowiednio droższy, ale obsługa jest uproszczona do minimum...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOGITECH SqueezeBox + DAC + dysk sieciowy NAS,
niewielkie pieniądze można uzyskać naprawdę dobry dźwięk. Opcja odtwarzacz-dysk-DAC też jest całkiem przystępna i można wprowadzać sporo zmian brzmieniowych, ale jednocześnie tzw. "kablologia" może być trudna do okiełznania.

No właśnie jak to wszystko jest połączone?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz router sieciowy, do którego podłączony jest dysk z plikami, dalej tenże SB również do router'a i DAC do SB.


Co do PCta to ile preferencji tyle opcji, żeby było łatwiej icon_wink.gif Osobiście uważam, że Windows jest lepszy od Mac'a ze względu na mnogość oprogramowania, bardzo często darmowego, ale w wielu audiofilskich zestawach goszczą produkty Apple.
Ja używam swojego laptop'a, który jest z serii "dla graczy" i tak naprawdę go nie słychać, bo procesy przy odtwarzaniu muzyki nie obciążają procesora.

Przechodząc do konkretów, powiem jak u mnie to wygląda dokładnie, bo długo sprawdzałem różne opcje zanim się zdecydowałem na to co mam i moim zdaniem jest to budżetowo optymalny zestaw.

Windows 7 x64 --> foobar2000 --> ASIO4All --> M2Tech HiFace --> DAC (u mnie MUSE TDA1543x4)

Płyty zgrywane za pomocą Exact Audio Copy (trochę skomplikowane w konfiguracji, ale za darmo, a w necie znajdziesz tutoriale).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...