Skocz do zawartości

Nagłośnienie - Newbie


Professorek

Recommended Posts

Chciałbym zmienić sobie pokój na bardziej młodzieżowy i tu wpadł mi pomysł na postawienie u siebie kolumny. Do tego mini osprzęt grający. I tu pytania. Co potrzebuje oprócz kolumny, jakie kable i czy jest możliwość aby to współgrało razem z komputerem icon_smile.gif Pozdrawiam. Ostrzegam, jestem newbie i liczę, że mi pomożecie, a nie odstawicie w kwitkiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, od razu z kwitkiem.
Wyjaśnij proszę, jak kolumna (żeby nie powiedzieć - dwie kolumny) wpływa na "młodzieżowość" pokoju?? no i w konsekwencji czy sprzęt ma jedynie odmłodzić pokój, czy może bierzesz pod uwagę słuchanie muzyki. icon_wink.gif
Jeśli słuchanie muzyki wchodzi w grę odpowiedz na podstawowe pytania, które znajdziesz tu: http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry92407 oczywiście dostosowane do Twojej sytuacji.
Bez tych odpowiedzi z kwitkiem na pewno ... z bezradności. Coś ktoś musi wiedzieć, żeby odpowiedzieć z sensem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

E tam, od razu z kwitkiem.
Wyjaśnij proszę, jak kolumna (żeby nie powiedzieć - dwie kolumny) wpływa na "młodzieżowość" pokoju?? no i w konsekwencji czy sprzęt ma jedynie odmłodzić pokój, czy może bierzesz pod uwagę słuchanie muzyki. icon_wink.gif
Jeśli słuchanie muzyki wchodzi w grę odpowiedz na podstawowe pytania, które znajdziesz tu: http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry92407 oczywiście dostosowane do Twojej sytuacji.
Bez tych odpowiedzi z kwitkiem na pewno ... z bezradności. Coś ktoś musi wiedzieć, żeby odpowiedzieć z sensem.




Nie chodzi, że wpływa na młodzieżowość, po prostu mam dość słuchania na słuchawkach i będę miał remont. Jest wolne miejsce i chciałbym wrzucić sobie kolumnę.
Odnośnie pytań. Pokój ma jakieś 10m2, mebli nie jest zbyt wiele. Jedna komoda, biórko i półka z książkami. Sprzęt może być używany. Źródłem dzwięku będzie albo komputer, albo byle inny odtwarzacz który byście polecili z obsługą USB i chyba bardziej się do niego przychylam. Zbyt dużo by mnie kosztowała nowa karta dźwiękowa do kompa. Muzyka będzie głównie rap. Jakiś typów nie mam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie o takie odpowiedzi chodziło Adamc'owi. Przeczytaj uważnie jego post, spójrz w link, odpowiedz jak należy.
I moje pytanie. Jedna kolumna? To będzie mono, chcesz tak słuchać? Dziś zdecydowana większość nagrań jest w stereo i do tego
potrzebne są dwie kolumny.
Do komputera bezpośrednio można podłączyć zestaw głośników komputerowych, ponieważ mają własny wzmacniacz.
Lepszej jakości kolumny, to na podobnej zasadzie działające kolumny aktywne albo jeśli będą to kolumny pasywne, potrzebny będzie wzmacniacz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...