Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe stereo do 2,500tyś (Roth Oli 40 vs MA BX5)


Marcin25

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem posiadaczem wzmacniacza stereo Grundig Fine Arts A-9000, szukam kolumn podłogowych do pomieszczenia około 22m2 w przedziale cenowym około 2,5 tys złotych. Moje gusta muzyczne są naprawdę różne więc zależy mi na dość uniwersalnych kolumnach. Lubie instrumentalne brzmienia muzyki rockowej, blues jak również muzykę rozrywkową,elektroniczną dance house, trance a także nie gardzę rapem. Zależy mi na detaliczności góry (bez syczenia), dobrej średnicy i nisko schodzącym basie. Od kilku tygodni śledzę różnorakie fora internetowe, testy, recenzje. Byłem także w kilku sklepach z tego typu sprzętem ale ciężko mi sie zdecydować. Wiadomo każdy ma swój gust i każdy inaczej oceni dlatego chciałbym zapoznać się z waszą subiektywną opinią.
Po zapoznaniu się z tematem i opinią wielu fachowców moje typy to:

- Roth Audio Oli 40
- Monitor Audio BX5


Proszę o subiektywne opinie, które z tych kolumn są lepszym wyborem, a może w tym przedziale cenowym znajdzie się jeszcze coś lepszego?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, uniwersalność oraz przede wszystkim posiadany przez Ciebie wzmacniacz, proponowałbym zwrócić uwagę na Monitor Audio Bx5 oraz koniecznie Audio Academy Phoebe III. Audio Academy zagrają równiej.
Warto abyś także posłuchał przed zakupem Dali Zensor 5, QAcoustics QA2050 oraz Boston Acoustics A250. Są to bardzo przyzwoite konstrukcje, które także idealnie wpisują się w brzmienie Twojego zestawu.

Zapraszam na odsłuchy, w przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Pan myśli o tych Rothach Oli 40? Czytałem gdzieś na innym forum porównanie ich do MA BX6 i podobno wypadają tylko nieco gorzej w wysokich tonach a tak są porównywalne z tymi BX. Czy się Pan z tym zgodzi? I czy Q-Acoustics 2050 to ta sama klasa sprzętu co BX5/Oli40/Audio Academy Phoebe III bo są prawie o połowę tańsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio seria Bx jest znacznie lepsza od Roth Oli szczególnie w szczegółowości, przestrzeni. To jest trochę inna klasa. Audio Academy to zupełnie inaczej skonstruowane kolumny, znacznie równiejsze, pełniejsze. Dźwięk nie jest przerysowany, bardzo dobry jest środek pasma czyli przede wszystkim wokal jest znacznie bardziej naturalny, bezpośredni. Plusem dla Audio Academy jest także świetna stolarka.
Q Acoustics są trochę łagodniejsze na skrajach pasma w stosunku do Monitor Audio, natomiast ogólnie są to kolumny klasyfikowane na podobnym poziomie jak MA BX. Przy aktualnej cenie poniżej 1500 zł. za parę jest to zestaw bezkonkurencyjny,

Zapraszam na odsłuchy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...