Skocz do zawartości

Yamaha RX-V673


pawel_krk

Recommended Posts

Witam serdecznie, pewnie niektórzy mają już dosyć tego typu pytań ale prosiłbym ( bardziej znających sie na tym ) o potwierdzenie czy dobrze dopasowałem sobie zestaw KD. Mam pokój jak w załączniku bez jednego kąta. Zestaw który mi się dość spodobał to ampli. yamaha rx-v673 i kolumny jamo s 606 hcs 3. Dodam że w 90 % będę oglądał filmy i mecze. Prosiłbym też o podpowiedż na umieszczenie tylnych głośników. Mogę też rozważyć inne elementy w cenie max 3,5 tys.
Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pawel_krk2.doc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wybór amplitunera jest optymalny, nie będę sugerował żadnych innych opcji, gdyż nie ma sensu. Wybrany przez Ciebie zestaw kolumn jest skonstruowany typowo pod kino domowe, dźwięk przestrzenny, efekty. Jeśli system ten nie będzie wykorzystywany do odsłuchów muzyki, także nie będę proponował innej konfiguracji. Ewentualnie biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia, dobrym rozwiązaniem byłby zestaw Jamo S 608 HCS3 (są to trochę większe i mocniejsze kolumny niż Jamo S 606 HCS3) lub bliźniaczo podobny Wharfedale Obsidian 600 HCS Set. W przypadku zestawu Wharfedale jest dodatkowo 5-letnia zamiast 2-letniej gwarancja. Praktycznie przy każdym zestawie zmieścisz się w założonej kwocie (tylko z Jamo 608 jest to kwestia przekroczenia 50 zł.)
Kwestia umiejscowienia kolumn efektowych - nie wiem czy kolumny powiesisz, czy postawisz na standach, ale w każdej opcji proponuję umieścić je około 1 - 1.5m za kanapą, czyli około 5.5 m od ściany przedniej. Takie ustawienie zapewni Ci dobrą przestrzeń z tyłu.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy jeśli masz jeszcze wątpliwości, w przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór amplituner + kolumny 5.0 jest przede wszystkim bez sensu. Do kina domowego potrzebujesz kolumn z subwooferem - bez niego tracisz 50% przyjemności z oglądania.
Z amplitunerów - jeśli nie potrzebujesz bajerów - możesz popatrzeć na amplitunery Harman Kardon, tańsze i zazwyczaj mocniejsze (realnie, nie na papierze) od Yamahy, choć w sumie jeśli nie słuchasz muzyki to ma to mniejsze znaczenie.
Wybrałbym mniejsze kolumny o lepszej jakości dźwięku, razem z subwooferem niż te wielkie badylaki od Jamo czy Wharfedale, te potrafią jedynie narobić hałasu, nic więcej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...