Skocz do zawartości

Kolumny do DF 107


kawo

Recommended Posts

http://audio.com.pl/testy/q-acoustic-2050:1

Co są realnie warte te kolumny i czy będą dobrze wspołgrały z moim Denonem DF 107? Warto je dokupić? Czy jakość dziwęku poprawi się czy sobie raczej odpuścić, bo w stosuku do standardowych kolumn różnica będzie niewielka?

Hallo, hallo? Miał ktoś te kolumny? Jest na nie promocja obecnie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobre połączenie, system zagra pełnym, równym dźwiękiem. Przy cenie 1490 zł. za parę warto.

Zapraszam na odsłuchy, u nas także promocja za 1490 zł.




mam nadzieję, że to nie reklamakrypto:)
i moge na twoim zdaniu polegaćicon_smile.gif W zasadzie jestem z pabianic i czesto koło was przejeżdżałem, ale obecnie stacjonuję na śląsku i będize trochę trudno do was wpaśc. Ale jak będę w rodzinnych okolicach to zajrzęicon_smile.gif

Moze jeszcze ktoś ma jakąś opinię?

A jakie oceny zbiera ta marka sprzętu? bo wiedze, że to młoda firma, pewno nie za dobrze znana?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pytanie powinno być - czy ten lichy Denon je uciągnie ?
Kolumny wyglądają ciekawie, ale minimum 4,5 ohma to trochę za nisko może być dla tego mini Denona.
http://audio.com.pl/testy/q-acoustic-2050:1




no właśnie pytam speców, czy te kolumny będą grały z tym denonem. On jest 6 ohm i kolumny także. Moc mają do 150 W czy to może spowodować spalenia Denona?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W laboratorium wyszło minimum 4,5 ohma i skuteczność 87db a to dużo nie jest. Czyli trzeba będzie odkręcać mocniej gałkę wzmocnienia, dla takiego mikrusa to może być niebezpieczne ale powinno zadziałać zabezpieczenie przeciwzwarciowe, czyli powinien się wyłączyć w razie czego.
Powinien, bo u mnie dawno temu nic nie zadziałało przy ledwie średnio głośnym słuchaniu i spalił się jeden kanał pociągając głośnik (amplituner Denon 2106 i Paradigm 7 v4), nie pamiętam jakie tam w 7v4 jest minimum impedancji ale chyba właśnie w okolicach 4 ohm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że producent podaje, że wzmacniacz ma 2x65W to przy standardowych dla domowego audio granicach zniekształceń będzie to raczej 2x25W przy 4 ohm (zasilacz 48W).
Niemniej jednak Q-Acoustiscs nie są jakoś specjalnie prądożerne, więc to może się udać. Producent bardzo rzetelnie podaje dane techniczne (no może poza efektywnością), więc skoro napisali, że 25W im wystarczy to powinno wystarczyć... Jeśli nie masz zapędów basowo-imprezowych to nie powinieneś mieć żadnych problemów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mimo, że producent podaje, że wzmacniacz ma 2x65W to przy standardowych dla domowego audio granicach zniekształceń będzie to raczej 2x25W przy 4 ohm (zasilacz 48W).
Niemniej jednak Q-Acoustiscs nie są jakoś specjalnie prądożerne, więc to może się udać. Producent bardzo rzetelnie podaje dane techniczne (no może poza efektywnością), więc skoro napisali, że 25W im wystarczy to powinno wystarczyć... Jeśli nie masz zapędów basowo-imprezowych to nie powinieneś mieć żadnych problemów.




nie ten sprzęt stoi w pokoju maks. 25 mkw i służy do spokojnego słuchania, oczywiscie zdarza mi się rozkręcić na np. 3/4 gałki, ale do oporu w zasadzie nigdy, dla próby tak zrobiłem. trochę mi zasialiście niepewności. Zebym sobie jednak nie narobił kłopotu. zestaw standardowy gra ok, ale zawsze człowiek chce lepiej i więcej, to normalne, więc kombinuję. Nie chciałbym, żeby sie też okazało, że one grają w sumie lepiej, ale znowu ciszej od standardów... czy to jest możliwe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...