Skocz do zawartości

zestaw stereo do 4 tys.


cotzoor

Recommended Posts

Witam wszystkich w nowym roku!

Zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze zestawu stereo. Jestem laikiem w tych sprawach, nigdy nie posiadałem porządnego sprzętu grającego, zawsze ograniczałem się do słuchawek i marnych głośników do komputera ale do rzeczy.

Jak na razie pomieszkuje w pokoju o pow. 15mkw z hakiem kapkę zagraconym (czasem nie ma jak się ruszyć icon_biggrin.gif ) tutaj też mam zamiar słuchać muzyki. To nie jest ostateczne miejsce gdzie spocznie sprzęt ale na obecna chwile nie ma wyboru, docelowo będzie to jakieś 20mkw.

Przeważające gatunki muzyczne to rock, ciężki metal, power metal, lubię też czasem posłuchać klasyki, czasem folk, czyli generalnie perkusyjne awantury i szybkie gitary. Nie zamykam się tylko w tego rodzajach muzyki ale tego słucham najczęściej.
Od czasu do czasu jakiś film poleci ale zdecydowanie ma to być stereo do muzyki.

Źródłem będzie laptop z plikami cyfrowymi przeróżnej jakości oraz płyty CD. (wiem cyfrowe pliki nie wydobędą z zestawu 100% jego możliwości, z czasem powiększam moją kolekcje w oryginalnych krążkach)

Zależy mi na sukcesywnym ulepszaniu zestawu w miarę możliwości finansowych.
Poszukuję raczej sprzętu nowego, zauważyłem ze wszyscy uwielbiają polecać sprzęt starszy z drugiej ręki bo za tą samą cenę można klasę albo dwie lepsze klocki kupić.

O najważniejszym zapomniałem! Budżet na ten cel to 3-4tys.
Wiem że za taką kasę cudów nie będzie ale jak dla mnie na początek wydaje się wystarczające.

Samodzielnie zanim zacząłem się zagłębiać wybrałem amplituner Yamachy R-S300 ale poczytałem i doszedłem do wniosku że może jednak wzmacniacz plus jakiś odtwarzacz.

Przebierając natrafiłem na http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&...il&show_set
I do tego może Bowers & Wilkins 685

i jeszcze marantz PM5004 albo PM6004 z CD5004 i do tego 790SE Piano Black?

Śledząc inne tematy zauważyłem ze do moich preferencji muzycznych polecany są paradigmy a jako wzmaki marki rotel i harman. I tu zaczynają się schody bo zaczyna mi się wszystko mieszać i wszytko wydaje się być takie samo.

Na razie wybieram na sucho bez odsłuchu, kiedy będę miał być może z waszą pomocą ze 3-4 różne komplety w tedy udam się na odsłuch w profesjonalnym sklepie.

Z góry dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
przeczytałem dokładnie Twoje preferencje. Zacznę od źródła - komputer i pliki (pod warunkiem że są to pliki wysokiej rozdzielczości) to bardzo dobre źródło dźwięku, nie ustępujące płycie CD pod warunkiem że zastosujesz zewnętrzny przetwornik USB DAC. Urządzenie takie podłączasz do komputera pod gniazdo USB iłączysz ze wzmacniaczem przewodem RCA. Komputer widzi przetwornik jako zewnętrzną kartę muzyczną. Na komputerze najlepiej skorzystać z bezpłatnego programu foobar.
Kwestia wzmacniacza - w Twojej sytuacji zdecydowanie sugerowałbym zwrócić uwagę na markę NAD. Wzmacniacze te są uniwersalne, bardzo dobrze skonstruowane, mają dużę rezerwę prądową. Biorąc pod uwagę ceny, są to urządzenia moim zdaniem o najlepszym stosunku ceny do jakości dźwięku. Niektórzy narzekają jedynie na design, który rzeczywiście nie jest tak ciekawy jak np. u japońskich konkurentów. Weź pod uwagę model C316BEE lub wyższy C326BEE. Do tych urządzeń proponowałbym kolumny Monitor Audio Bx2 lub podane przez Ciebie Paradigm Mini Monitor v.7. Monitor Audio są bardzo uniwersalne, w połączeniu ze wzmacniaczem NAD uzyskasz dźwięk efektowny, dynamiczny, przestrzenny. Paradigm natomiast gra szybciej, mocniej, bardziej dynamicznie. Jest potęga jeśli chodzi o szybkość i kontrolę basu. Jest jeszcze trzecia propozycja - kolumny Xavian Bonbonus - bardziej ciepła, miękka charakterystyka, ale świetna podpora basowa.
Drugą opcją wzmacniacza jest Cambridge Audio Azur 351A. W stosunku do NAD jego charakterystyka jest trochę jaśniejsza, natomiast ma już fabrycznie wbudowany przetwornik USB DAC. W takiej konfiguracji mógłbyś kupić tylko wzmacniacz i kolumny, podłączając komputer pod wzmacniacz i ciesząc się świetną jakością dźwięku.

Powyżej są to konfiguracje oparte na urządzeniach firm mniej masowych, bardziej skupiających się na konstrukcji mozliwie najlepiej brzmiących urządzeń. Jeśli jednak chciałbyś zbudować system na znanych, japońskich urządzeniach, przy Twoich wymaganiach zwróć uwagę na konfigurację Yamaha A-S500 / CD-S300 oraz zestaw kolumn Paradigm Mini Monitor v.7 - też będziesz zadowolony.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Oczywiście w przypadku pytań, wątpliwości proszę o kontakt, służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...