Skocz do zawartości

Urządzam salon - proszę o pomoc...


Pawel_T

Recommended Posts

Nie rozumiesz, nie czepiam się jakości, niech by to Oppo było nawet najlepsze na świecie icon_wink.gif
Tylko czy to coś zmieni w stosunku do 5x tańszego BD, gdy tv jest taki a nie inny (przeciętny + mały) ?
Nie kupuje się systemu, gdzie CD stanowi >50% ceny całości takiego toru audio, bo to bez sensu proporcje.
Czy nie lepiej kupić tańszy BD i wydać te 2 tys. więcej na lepsze kolumny, co w tym przypadku byłoby podwojeniem kwoty na ich zakup ?
Pytanie retoryczne...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Słuchajcie, póki co nie zrobiłem wiele "po swojemu". Kupiłem zestaw CA, zrezygnowałem przy okazji z BluRay i USB. Do tego zestawu chcę dobrać kolumny do - zagraconego w przyszłości - pokoju 22 m.kw. Telewizor to dodatek, i tak w większości żona i dzieci oglądać będą. Ja głównie słucham radia.
A tak przy okazji - f1angel, dzięki za sugestię co do Radia PIN! Rzeczywiście, bardzo ciekawą muzykę zapodają wieczorami, wczoraj słuchałem kilka godzin, na zmianę z RMF Classic.
Chyba wiele złego póki co się nie stało. Zestaw wzmacniacz/tuner/CD-DVD już mam. Teraz pora dobrać kolumny. Jeszcze nic nie kupiłem, choć po wczorajszym kilkugodzinnym szperaniu w necie mam ochotę posłuchać Monitor Audio RX-2. 3000zł za parę to trochę dużo, ale byłbym skłonny wyłożyć. Docelowo stałyby na podstawkach, ale do momentu przeprowadzki - na dwóch komodach w pokoju 12 m.kw.
W kieleckim Top-HiFi mają w promocji http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&...p;action=detail - jestem wstępnie umówiony na odsłuch z moim sprzętem. Ciekawe, jak zabrzmią.

Don, jaki telewizor zaproponowałbyś do pokoju 22 m.kw, skoro tak mocno krytykujesz 40"? Dodam, że nie zależy mi na bajerach, typu internet etc. Ma mieć tylko 2 złącza HDMI - do kablówki i DVD. Wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, chodzi o to, że My Ci tu staramy się jak najlepiej doradzić a Ty czytasz gdzieś recenzje i kupujesz dość słaby jakościowo wzmacniacz.
A później chcesz kolumny do tego. I pewnie chcesz by dobrze grało? Ale jak ma dobrze grać jeśli pokpiłeś sprawę kupując taki wzmacniacz? Była wcześniej mowa co prawda o CA, ale starsze modele grały dużo lepiej. Można powiedzieć, że nawet pozytywnie wyróżniały się w swojej kategorii cenowej.
Ale nie ma co płakać na d rozlanym mlekiem. Jak napisałeś wiele złego się nie stało. Zawsze możesz sprzedać ten wzmacniacz i kupić lepszy. Masz już CA, to koniecznie posłuchaj z nimi kolumn Monitor Audio (serie BR, BX, RS, RX). Nie muszą być nowe. Szukaj sprzedających z Kielc lub okolic, abyś mógł dojechać, posłuchać.
Jak widzę będą grały jednak w 12m2? W 22m2 mogą zabrzmieć nieco za delikatnie.
Nie jestem przekonany, że B&W dobrze zabrzmią z Azurami, ale może Tobie akurat taka prezentacja się spodoba.
W Top Hi-Fi koniecznie posłuchaj też innych kolumn, nawet tych nieco droższych, tak dla rozeznania. Widzę, że mają również Sonus Faber.
Pewnie nie zagrają z CA ale warto spróbować.
Radzę się nie spieszyć z kupowaniem. Przypomniało mi się, że w Galerii Echo na samej górze (Dekorada) jest też salonik Terapii Dźwięku. Może nawet dziś tam zajrzę i sprawdzę co mają na stanie. Gdybyś jednak coś kupił, to spróbuj się tak umówić, że weźmiesz kolumny do domu, posłuchasz chociaż dzień, dwa i oddasz gdyby jednak coś było nie tak w sensie brzmienia.
Co do telewizora, to też jestem ciekaw zdania Don'a.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie rozumiesz, nie czepiam się jakości, niech by to Oppo było nawet najlepsze na świecie icon_wink.gif
Tylko czy to coś zmieni w stosunku do 5x tańszego BD, gdy tv jest taki a nie inny (przeciętny + mały) ?
Nie kupuje się systemu, gdzie CD stanowi >50% ceny całości takiego toru audio, bo to bez sensu proporcje.
Czy nie lepiej kupić tańszy BD i wydać te 2 tys. więcej na lepsze kolumny, co w tym przypadku byłoby podwojeniem kwoty na ich zakup ?
Pytanie retoryczne...


Trzeba po prostu równoważyć jakość poszczególnych podzespołów, jak się chce B-R to w porównaniu do CD jest mniej więcej tak jak: amplituner kina vs wzmak stereo - trzeba wydać X razy więcej, żeby efekt był podobny.

O nic innego mi nie chodziło, jasne, że można za 10k zł zbudować lepsze "czyste" stereo icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na odsłuchu ze wzmacniaczem i odtwarzaczem CD/DVD. Sprawdziliśmy kolumny podstawkowe B&W CM1, leciał Rod Stewart (The Great American Songbook), Chopin (Rondo Vivace z koncertu e-moll, wyk. Rafał Blechacz, Deutsche Gramophon), a także Milos Karadaglić (współczesny gitarzysta klasyczny).
Powiem tak - na najtańszych interkonektach brzmienie było nieco "przymglone", charakterystyczna chrypka Roda jakby przytępiała, sycząca. W orkiestrowych partiach koncertu e-moll dźwięki instrumentów smyczkowych nie wybrzmiewały do końca, były jakby "ucięte".
Po wymianie interkonektów na lepsze (nie zapamiętałem modelu...) niesamowita zmiana! Nie byłem świadomy, jak bardzo inne kable ożywią te małe kolumienki. Słuchając "I can't get started" Rod Stewart autentycznie "chrypiał", trąbka ostra, lecz nie drażniąca, basy bardziej soczyste. Aż dziwne, że z takich maleństw wydobył się piękny bas.
Dla porównania podłączyliśmy kolumny podłogowe Elac FS147 (podobna cena), i poległy z kretesem. Dźwięk niewiele lepszy od tego z Denona M37, który aktualnie u mnie gra. Nie starczyło mi czasu, by wypróbować droższe podłogówki.
Tak, czy inaczej, spodobało mi się brzmienie CM1 i chyba je wezmę. Potrzebuję jednak - wg miłego Pana z obsługi - "dynamicznych interkonektów, które ożywią "przymglone" brzmienie Azura 540A w połączeniu CM1. Czy możecie mi doradzić takowe? Chciałbym kupić coś przyzwoitego i raczej budżetowego na początek. Potrzebuję dwóch podwójnych zestawów RCA-RCA, do podpięcia CD i tunera. Budżet - max 800zł. Więcej nie dam rady. Jeżeli udałoby się zmieścić w tych pieniądzach 2x3m jakiegoś lepszego kabla głośnikowego, byłoby super.

Doradźcie coś, proszę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powiem tak - na najtańszych interkonektach brzmienie było nieco "przymglone", charakterystyczna chrypka Roda jakby przytępiała, sycząca. W orkiestrowych partiach koncertu e-moll dźwięki instrumentów smyczkowych nie wybrzmiewały do końca, były jakby "ucięte".
Po wymianie interkonektów na lepsze (nie zapamiętałem modelu...) niesamowita zmiana!



Ja jestem z tych "niewierzących" w grające kable głośnikowe, zasilające czy interkonekty. Zapewne coś może w tym jest, ale ażeby to naprawdę usłyszeć, potrzeba tzw. "złotego ucha" oraz hi-endowego, referencyjnego sprzętu.
Dla zwykłego śmiertelnika IMHO wystarczą po prostu przyzwoite kable i interkonekty. Cudeńka kosztujące fortunę pozostawiam dla wierzących w cały ten "spin".

Jeżeli jesteś zainteresowany, to mam do odsprzedania 2x2,5m kabla głośnikowego QED Silver Anniversary XT - cena 99zł z wysyłką z UK icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań.
# Gdzie byłeś na odsłuchach?
# Ile chcą za CM1 (są nowe)?
# Możesz je wypożyczyć do domu a później oddać jakby się nie sprawdziły?
# Jeśli podobało Ci się z interkonektami i pewnie z konkretnymi kablami głośnikowymi (nie podejrzewam, że podłączyli zwykłe miedziaki),
to dlaczego nie zanotowałeś jakie to były kable? Wiedziałbyś jakie dobrze z Twoim zestawem grają albo jakich szukać.
# Będziesz na razie słuchał w 12m2? Jeśli tak, to pewnie wiesz, że kolumny mogą i pewnie zagrają inaczej w 22m2?
# Zdajesz sobie sprawę, że to kolumny, które potrzebują solidnych, ciężkich standów (wiem, na razie w 12m na komodach)?
# Wiesz, że krótki (w sumie) odsłuch w salonie może powodować, że kolumny brzmią ekscytująco z Twoją elektroniką
(w sumie się dziwię, że nieźle zagrało), ale dłużej w domu może taki dźwięk zacząć męczyć?
# Nagrania były Twoje, czy sprzedawca dobierał? Widzę tu pewną tendencyjność. Szkoda, że nie posłuchaliście
mocniejszego rocka, ostrzejszych gitar, mocno wybrzmiewających blach. Mógłbyś nieco zmienić zdanie.
Ogólnie, to kolumny B&W CM1 są jednymi z najlepiej brzmiących kolumn tego producenta (nie licząc wszelkich Nautilusów i starszych Matrixów). Ale potrzebują zdecydowanie lepszego wzmacniacza. Nawet nie tyle chodzi o moc/wydajność prądową, co o masę, wypełnienie średnicy. Wówczas CM'ów można naprawdę z dużą przyjemnością i długo słuchać. Szkoda, że (jak pisałem wcześniej) kierując się jakimiś opiniami kupiłeś ten wzmacniacz. Jedno jest pewne. Jeśli kupisz te kolumny, będziesz miał otwartą drogę "rozwoju" brzmienia.
Azury przymglone na wysokich tonach? Dziwi mnie to. Może mało rozdzielcze, ale góry raczej nie żałują.
Bywają połączenia przeczące zdrowemu rozsądkowi i grają. Być może to taki wyjątek?
Porównywałeś B&W z czymś jeszcze, czy to pierwsza fascynacja?
A kable naprawdę zostawiłbym na koniec, gdy już będziesz miał kolumny w domu. Może pożyczą Ci i kable na odsłuch?

A tu masz test z Audio o ile jeszcze nie czytałeś http://audio.com.pl/testy/bandw-cm1:1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam:

# Gdzie byłeś na odsłuchach?

TopHifi na IX Wieków. Byłem też w Terapii Dźwięku na Okrzei (w Galerii Echo zlikwidowali salon...), ale tam odsłuch był niemożliwy, właściciel zaniemógł, a bez niego pracownik nie chciał podłączać sprzętu klienta...

# Ile chcą za CM1 (są nowe)?

2200zł za parę, nowe

# Możesz je wypożyczyć do domu a później oddać jakby się nie sprawdziły?

Nie, została im ostatnia para i potrzebują do ekspozycji

# Jeśli podobało Ci się z interkonektami i pewnie z konkretnymi kablami głośnikowymi (nie podejrzewam, że podłączyli zwykłe miedziaki),
to dlaczego nie zanotowałeś jakie to były kable? Wiedziałbyś jakie dobrze z Twoim zestawem grają albo jakich szukać.


Kabel głośnikowy wyglądał na zwykły. Fakt, powinienem był zanotować interkonekt. Zadwonię do nich jutro i dopytam, powinni pamiętać.

# Będziesz na razie słuchał w 12m2? Jeśli tak, to pewnie wiesz, że kolumny mogą i pewnie zagrają inaczej w 22m2?

Tak, ale krótko (do czerwca-lipca). Wiem, że w 22 m.kw. zabrzmią inaczej. Pokój odsłuchowy w TopHiFi ma 27 m.kw. i dawały radę (choć pokój rzecz jasna dopieszczony pod względem akustycznym, u mnie będzie na pewno inaczej).

# Zdajesz sobie sprawę, że to kolumny, które potrzebują solidnych, ciężkich standów (wiem, na razie w 12m na komodach)?

Tak, powiedziano mi o tym. I zamierzam takie nabyć, gdy już się przeprowadzimy. Póki co spoczywać będą na komodach.

# Wiesz, że krótki (w sumie) odsłuch w salonie może powodować, że kolumny brzmią ekscytująco z Twoją elektroniką
(w sumie się dziwię, że nieźle zagrało), ale dłużej w domu może taki dźwięk zacząć męczyć?


Tak, jestem tego świadomy. Nie wiem jeszcze, jak zagrają u mnie (cały czas mam na myśli 22 m.kw.), ale to samo mogę przecież powiedzieć o każdych kolumnach. Po dzisiejszym, niemal godzinnym odsłuchu zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie.

# Nagrania były Twoje, czy sprzedawca dobierał? Widzę tu pewną tendencyjność.

Nagrania moje, ale sprzedawca włączył też na moment swoją płytkę z jakąś symfonią.

Szkoda, że nie posłuchaliście mocniejszego rocka, ostrzejszych gitar, mocno wybrzmiewających blach. Mógłbyś nieco zmienić zdanie.

Zgadza się, ale byłem ograniczony czasowo... I tak cieszę się, że przy czwórce małych dzieci w domu udało mi się wyskoczyć na półtorej godziny. Tak to już jest u mnie, jestem "full time father" icon_biggrin.gif

Ogólnie, to kolumny B&W CM1 są jednymi z najlepiej brzmiących kolumn tego producenta (nie licząc wszelkich Nautilusów i starszych Matrixów). Ale potrzebują zdecydowanie lepszego wzmacniacza. Nawet nie tyle chodzi o moc/wydajność prądową, co o masę, wypełnienie średnicy. Wówczas CM'ów można naprawdę z dużą przyjemnością i długo słuchać. Szkoda, że (jak pisałem wcześniej) kierując się jakimiś opiniami kupiłeś ten wzmacniacz. Jedno jest pewne. Jeśli kupisz te kolumny, będziesz miał otwartą drogę "rozwoju" brzmienia.

Dobrze wiedzieć icon_smile.gif Czytałem też sporo dobrych słów o Magnatach Quantum 653. Sporo tańsze, ciekawe, jak by zabrzmiały. Niestety, w Kielcach ich nie ma, a na ślepo nie chcę kupować.

Azury przymglone na wysokich tonach? Dziwi mnie to. Może mało rozdzielcze, ale góry raczej nie żałują.

Takie miałem wrażenie, gdy grały na interkonektach za 3 PLN, sprzedający miał podobne zdanie. Po wymianie interkonektów było o wiele lepiej i - o czym zapomniałem wspomnieć - dźwięk nabrał przestrzenności, przy "I can't get started" nagle pojawiło się odczucie 3D (sprzedawca zmienił kable w trakcie utworu). Byłem zdumiony, że kable robią taką różnicę. Jestem początkujący w temacie, więc wybaczcie patetyczne i "lamerskie" słowa, ale autentycznie byłem pod wrażeniem.


Porównywałeś B&W z czymś jeszcze, czy to pierwsza fascynacja?

Ze wspomnianymi podłogówkami Elac. A teraz słucham Radia Plus (Bee Gees) na zestawie CA z kolumnami od Denona M37 i jest bardzo miło. Troszkę basu brakuje, ale góra przyjemna.

A kable naprawdę zostawiłbym na koniec, gdy już będziesz miał kolumny w domu. Może pożyczą Ci i kable na odsłuch?

Tak, sprzedawca zadeklarował, że może to zrobić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czerwca, lipca pewnie nie wstrzymasz się z kupnem kolumn? Choć byłoby to rozsądne. Mógłbyś w tzw. międzyczasie posłuchać jeszcze innych kolumn, może stwierdziłbyś, że CM1 są dobre, ale wolisz inne. Nawet nie tyle lepsze (choć dla Ciebie w tym momencie być może tak) co bardziej odpowiadające brzmieniowo, barwowo itp.
Trochę to nie bardzo fajne z ich strony, że nie chcą pożyczyć Ci kolumn. Może dogadasz się tak, że weźmiesz (oczywiście za kaucją) na weekend (nawet tuż przed zamknięciem) a oddasz (albo nie, bo kupisz) w poniedziałek. Możesz się zobowiązać, że gdyby nie odpowiadał im stan kolumn po odsłuchu (np. jakaś rysa, czy wgniecenie), to je kupisz.
Myślę, że można się dogadać. Spytaj, czy wolą je eksponować jeszcze jakiś czas z niewiadomym skutkiem, czy ew. sprzedać Tobie, jeśli dobrze zagrają u Ciebie w domu? A cena jest naprawdę dobra.
Gdybyś się jednak nie dogadał co do wypożyczenia, to spróbuj pójść jeszcze raz i posłuchać dłuższy czas z różnymi mocniejszymi, ostrzej brzmiącymi kawałkami. Jeśli coś Cię zacznie drażnić, to pamiętaj, że ten efekt raczej z czasem się nasili i może się skończyć tym, że coś sprzedasz. Albo wzmacniacz albo kolumny.
Do Vimed-Sat na Winnicką nie zaglądałeś? Szkoda. Choć dawno nie byłem i nie wiem, czy mają tam teraz coś ciekawego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę poczekać i chyba poczekam. Sprzęt póki co gra ze wspomnianymi kolumienkami od Denona M37 i jakiś czas może tak zostać. W międzyczasie postaram się posłuchać innych kolumn w połączeniu z inną muzyką. W "Terapii Dźwięku" proponowali mi kolumny podłogowe Focal 714 lecz - jak pisałem - odsłuch był niemożliwy. Może innym razem. Te Focale są droższe (4000zł za parę), ale chętnie posłucham, jak zabrzmią.
Na Winnicką nie miałem jeszcze okazji się wybrać, ale postaram się to zrobić.

Aha, jeszcze o kablach w TopHifi. Głośnikowe to były zwykłe miedziaki, natomiast interkonekt, który zrobił taką różnicę, to: http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&...p;action=detail
Trochę drogi... Zaproponowalibyście jakiś tańszy o podobnej charakterystyce? Tylko dla rozeznania, nie zamierzam kupować kabli przed kolumnami.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_T, moim zdaniem naprawdę powinieneś poczekać z kablami, bo nimi szlifuje się brzmienie, czasem lekko koryguje a naprawdę nie wiesz jak to Ci w domu zabrzmi. Poza tym wiesz na pewno, że bierzesz B&W? Chyba, że wiesz, choć namawiam na posłuchanie innych jeszcze kolumn.
Interkonekty, nawet jakieś lipne chyba masz? Jeśli nie, to polecę Ci na razie jakieś dobre a supertanie. Kupisz tylko jedną parę, abyś miał na czym słuchać do czasu gdy jakiś czas zapoznasz się w domu z brzmieniem zestawu i będziesz wiedział w jakim kierunku trzeba szukać.
Do tunera dałbym tańsze a do CD lepsze łączówki.
A głośnikowe jeśli masz nawet zwykłe miedziaki, to na razie słuchaj na nich. Jak nic nie masz, to już teraz jako tymczasowe mogę polecić Ci takie, które są rewelacyjne jeśli chodzi o stosunek jakość-cena. Na pewno niczego nie popsują. A są to Alphardy Da Vinci
http://allegro.pl/alphard-da-vinci-2x4mm-k...2919960319.html
Dziś nawet napisał do mnie na PW nasz kolega forumowy, że kupił wzmacniacz i grał mu on dużo poniżej oczekiwań. Słuchał na jakichś zwykłych kabelkach. Miał już odesłać wzmacniacz ale podłączył właśnie te Alphardy, które polecałem. Wzmacniacz wreszcie zagrał jak należy.
Ale może sam tu się pojawi i coś napisze.
Tak, że te tymczasowe kabelki mogą się okazać na tyle dobre, że je sobie zostawisz. Chyba, że zdecydujesz się coś uwypuklić albo zamaskować, wówczas trzeba będzie dobrać jakieś specyficznie "grające" kable.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł uważam że powinieneś posłuchać F1angela, sam jestem przykładem opisywanej sytuacji, miałem podłączone kable jakieś nieznane( być może źle podłączone) wzmacniacz nie miał sił dynamiki, dostałem kabelki Alphard Davinci 4mm i szczerze polecam grają bardzo dobrze i po podłączeniu do wzmaka, który miał kłopoty z dynamiką wzmak ożył, miałem też Klotze owszem niskie tony były podkreślone ale reszta taka sobie, teraz jest bardziej szczegółowo i przyjemnie
kiedyś powiedziałbym bym kabel to kabe,l ale zwykły jakiś stary kabel naprawdę może nieciekawie zabrzmieć w porównaniu nawet do niedrogiego ale dobrego Alpharda, nie wiem jaka byłaby różnica jeśli chodzi o drogie kabelki bo póki co nie miałem okazji słuchać
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_T, byłem dziś w Top Hi-Fi i rozmawiałem z panem Marcinem. Kolumn B&W CM1 już nie ma. Ty je kupiłeś? Przy mnie przywieźli jedną parę, ale nawet nie były rozpakowane, bo już je ktoś kupił.
Co do kabli głośnikowych nie mają tam zwykłych miedziaków. Chyba, że Real Cable albo Audioquest są dla Ciebie zwykłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie ja. Ktoś inny musiał kupić. A jeżeli chodzi o kable głośnikowe - zadzwoniłem do p. Marcina w kilka dni po odsłuchu, by dopytać o kable, których używaliśmy. Podał mi model interkonektu, o którym pisałem wyżej, a na pytanie o kabel głośnikowy odpowiedział, że wpięty był zwykły. Nie użył słowa "miedziak", ale "zwykły" słyszałem na pewno icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam ponownie,

Minęły 2 miesiące, prace w nowym mieszkaniu trwają. Wygląda na to, że już późną wiosną będę mógł się przeprowadzić.
Znów zaczynam rozglądać się za kolumnami do salonu (22 m.kw.), które mają grać z wspomnianą wcześniej w tym wątku elektroniką CA.

Czy widzicie coś ciekawego na alledrogo?
Mój budżet na kolumny to max 4000zł. Rozważam zarówno podłogowe, jak i podstawkowe. Chciałbym kupić coś używanego. Z nowych interesująco wyglądają Monitor Audio RX2, w najbliższym czasie postaram się odsłuchać je w sklepie w Kielcach, jestem wstępnie umówiony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam ponownie.

Troszkę musiałem ograniczyć budżet na kolumny (których wciąż nie kupiłem, szukam...). Mam w związku z tym pytanko:
Czy ten model dobrze spasuje się z Azurem 540A? http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-acoust...3175182180.html
A jeżeli nie, widzicie coś ciekawego w cenie 1000-2500zł ? Warunki początkowe:

- kolumny używane
- podłogowe
- raczej z przednim bass refleksem

Udało mi się zdobyć tuner Onkyo Integra T-9990 w dobrej cenie i w dobrym stanie. Zamierzam go porównać z CA 640T V2 i zostawić sobie ten, który w zestawie ze wspomnianym wzmacniaczem i kolumnami, na które padnie w końcu wybór, zagra lepiej. Na pilocie i RDS mi nie zależy. Zależy mi na jak najlepszym brzmieniu RMF Classic, Radia PIN, Radia Plus, Trójki. Tych najczęściej słucham. Chociaż ostatnio coraz częściej przyłapuję się na italo disco (mp3 320bps). Póki co z laptopa na słuchawkach, ale docelowo chciałbym i w swoim salonie poczuć klimaty lat 80-tych...

Co myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...