Skocz do zawartości

Dobór kolumn


galaxy

Recommended Posts

Witam . Jestem tutaj nowy. Zaczynam przygodę z kinem domowym i stereo . Wiem że Stereo to wyższa półka ale z racji tego że kino domowe też warto jednak mieć postanowiłem zakupić sobie Amplituner Maranza SR5007 póki co , a w przyszłości Marantz MM 7025 (MM7025) Końcówka mocy 2x140W . Narazie zaczołem od amplitunera . Pokój w którym to wszystko będzie grało jest dość mały bo dokładnie 2,1 m x 4.6m czyli raptem niecałe 10 m2 . Teraz pojawił się problem doboru gośników do tego zestawu , narazie głośników Stereo , bo z czasem kupie całą reszte . Mój budżet na dwie kolumienki to max 8000 zł . Rozum podpowiada że przy takim małym metrażu jedynie monitory wchodzą w grę , a nie raczej kolumny podłogowe . Ale może się mylę . Nie mam zabardzo gdzie odsłuchać różnych zestawów bo w moim małym mieście nie ma takowego sklepu . Ale jak coś podrzucicie ciekawego to pojade gdzieś dalej ale musze mieć jakieś sugestie . Osobiście biorę pare zestawów pod uwagę minn : Dynaudio Focus 16 , Monitor Audio RX8 , KEF Q900, Focal Chorus 826V . To co mi do głowy przuchodzi . Proszę o opinie które z tych głośników wywbrać lub jakieś rzeczowe inne sugestie , bo chciałbym w miare dobrze wybrać tym bardziej że z czasem będe dokupował do tego wszystkiego subwoofer , centralny i surroundy . Z góry dziękuję za rzeczowe wypowiedzi i pomoc .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
wybrane przez Ciebie kolumny kompletnie nie nadają się do pomieszczenia 10m2. Są to potężne, mocne kolumny, które stosuje się do 25-40m2.

Rzeczywiście w twoim pomieszczeniu zdecydowanie namawiałbym na dobre monitory, ostatecznie na nieduże kolumny podłogowe.
Biorąc pod uwagę, że system musi być uniwersalny, zwróciłbym Twoją uwagę na kolumny Amphion. W Twoim przypadku idealnie sprawdziłyby się kolumny Amphion Argon 1 lub Helium 510. Jeśli zależy Ci na kolumnie wolnostojącej, weź pod uwagę model Helium 520. W przypadku kolumn KEF dobrze sprawdzi się model R500. Jest to nieduża, bardzo elegancka kolumna podłogowa. Jeśli lubisz brzmienie bardzo przestrzenne, dynamiczne, trochę efektowne proponuję posłuchać nowy produkt Audio Physic Classic 20.

Serdecznie jednak zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, wybór zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Bardzo możliwe że na miejscu wybierzesz zupełnie inne modele kolumn, każdy ma inny gust.

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witaj,
wybrane przez Ciebie kolumny kompletnie nie nadają się do pomieszczenia 10m2. Są to potężne, mocne kolumny, które stosuje się do 25-40m2.

Rzeczywiście w twoim pomieszczeniu zdecydowanie namawiałbym na dobre monitory, ostatecznie na nieduże kolumny podłogowe.
Biorąc pod uwagę, że system musi być uniwersalny, zwróciłbym Twoją uwagę na kolumny Amphion. W Twoim przypadku idealnie sprawdziłyby się kolumny Amphion Argon 1 lub Helium 510. Jeśli zależy Ci na kolumnie wolnostojącej, weź pod uwagę model Helium 520. W przypadku kolumn KEF dobrze sprawdzi się model R500. Jest to nieduża, bardzo elegancka kolumna podłogowa. Jeśli lubisz brzmienie bardzo przestrzenne, dynamiczne, trochę efektowne proponuję posłuchać nowy produkt Audio Physic Classic 20.

Serdecznie jednak zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, wybór zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Bardzo możliwe że na miejscu wybierzesz zupełnie inne modele kolumn, każdy ma inny gust.

W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.


Tzn w sumie skupmy sie na Stereo . Dobre stereo z dokupionymi głośnikami do kina zawsze w kinie zagra ok . Więc prosiłbym o podanie dla przykładu takich małych podłogówek kilku dobrych firm . I jaka alternatywa i czy wogóle jest do Dynaudio Fokus 16 które grają dość rewelacyjnie jak na takie małe kolumienki .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dynaudio Focus 16? Gdzie Ty wyczaiłeś takie kolumny, może jakiś link?


http://www.dynaudio.com/pl/ W jednym ze sklepów nie będe linka wklejał , są do kupienia za 6500 zł dwie sztuki . Pomyliłem sie tylko w numerku bo nie FOKUS 16 tylko 160 rzecz jasna , przepraszam za pomyłke ale myśle że poza nazewnictwem nic nie zmienia .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa to ważna sprawa, bo nieraz jedna litera czy cyfra przesądza, że mówimy o czymś innym.
Dynaudio Focus 160 to rzeczywiście bardzo dobre kolumny o ile oczywiście lubi się takie brzmienie. Słuchałeś?
Twoje propozycje kolumn (chodzi o charakter brzmienia) z pierwszego postu są tak różne, że śmiem twierdzić iż nie bardzo wiesz czego chcesz. Mam rację? Gdzie Dynaudio, KEFy a gdzie Focale?
Wracając do Dynaudio, to rewelacyjne pod pewnymi względami kolumny, ale potrzebują równie rewelacyjnego wzmacniacza by to okazać.
A cena 6500zł to żadna rewelacja. Muszą być nowe? Używane znalazłbyś taniej. Takie kolumny kupują już raczej świadomi audiofile i można przypuszczać, że będą w dobrym stanie. Możesz się także pokusić o lepsze kolumny. Np. Dynaudio Crafft, z najlepszymi chyba na świecie miękkimi kopułkami wysoko-tonowymi Esotar T330D http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/50/118298.php
Oczywiście świetnie grają jeszcze monitory ATC, Harbeth, Spendor, Sonus Faber, Chario, ESA (Furioso 2), Xavian i wiele jeszcze innych.
A które, to zależy jakie brzmienie preferujesz, bo grają naprawdę bardzo różnie.
Niezbyt drogi amplituner niestety się nie nadaje. Ale ok. Piszesz, że chcesz wzmacniacz stereo. Ile możesz na niego przeznaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nazwa to ważna sprawa, bo nieraz jedna litera czy cyfra przesądza, że mówimy o czymś innym.
Dynaudio Focus 160 to rzeczywiście bardzo dobre kolumny o ile oczywiście lubi się takie brzmienie. Słuchałeś?
Twoje propozycje kolumn (chodzi o charakter brzmienia) z pierwszego postu są tak różne, że śmiem twierdzić iż nie bardzo wiesz czego chcesz. Mam rację? Gdzie Dynaudio, KEFy a gdzie Focale?
Wracając do Dynaudio, to rewelacyjne pod pewnymi względami kolumny, ale potrzebują równie rewelacyjnego wzmacniacza by to okazać.
A cena 6500zł to żadna rewelacja. Muszą być nowe? Używane znalazłbyś taniej. Takie kolumny kupują już raczej świadomi audiofile i można przypuszczać, że będą w dobrym stanie. Możesz się także pokusić o lepsze kolumny. Np. Dynaudio Crafft, z najlepszymi chyba na świecie miękkimi kopułkami wysoko-tonowymi Esotar T330D http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/50/118298.php
Oczywiście świetnie grają jeszcze monitory ATC, Harbeth, Spendor, Sonus Faber, Chario, ESA (Furioso 2), Xavian i wiele jeszcze innych.
A które, to zależy jakie brzmienie preferujesz, bo grają naprawdę bardzo różnie.
Niezbyt drogi amplituner niestety się nie nadaje. Ale ok. Piszesz, że chcesz wzmacniacz stereo. Ile możesz na niego przeznaczyć?


Przecież w poście pierwszym wyraźnei napisałem co mam i co jeszcze dokupie . Mam Maranza SR5007 i dokupić mam zamiatr Marantz MM 7025 (MM7025) Końcówka mocy 2x140W
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Nazwa to ważna sprawa, bo nieraz jedna litera czy cyfra przesądza, że mówimy o czymś innym.
Dynaudio Focus 160 to rzeczywiście bardzo dobre kolumny o ile oczywiście lubi się takie brzmienie. Słuchałeś?
Twoje propozycje kolumn (chodzi o charakter brzmienia) z pierwszego postu są tak różne, że śmiem twierdzić iż nie bardzo wiesz czego chcesz. Mam rację? Gdzie Dynaudio, KEFy a gdzie Focale?
Wracając do Dynaudio, to rewelacyjne pod pewnymi względami kolumny, ale potrzebują równie rewelacyjnego wzmacniacza by to okazać.
A cena 6500zł to żadna rewelacja. Muszą być nowe? Używane znalazłbyś taniej. Takie kolumny kupują już raczej świadomi audiofile i można przypuszczać, że będą w dobrym stanie. Możesz się także pokusić o lepsze kolumny. Np. Dynaudio Crafft, z najlepszymi chyba na świecie miękkimi kopułkami wysoko-tonowymi Esotar T330D http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/50/118298.php
Oczywiście świetnie grają jeszcze monitory ATC, Harbeth, Spendor, Sonus Faber, Chario, ESA (Furioso 2), Xavian i wiele jeszcze innych.
A które, to zależy jakie brzmienie preferujesz, bo grają naprawdę bardzo różnie.
Niezbyt drogi amplituner niestety się nie nadaje. Ale ok. Piszesz, że chcesz wzmacniacz stereo. Ile możesz na niego przeznaczyć?


Przecież w poście pierwszym wyraźnei napisałem co mam i co jeszcze dokupie . Mam Maranza SR5007 i dokupić mam zamiatr Marantz MM 7025 (MM7025) Końcówka mocy 2x140W


Acha i jeszcze nei dodałem że muzyka to głównie z satelitki plus radio internetowe plus oczywiście płytki CD . Gatunek muzyki i wykonawcy : Enya , Vangelis , Mikie Oldfield , Jaare , Queen , Michael Jackson , Scorpions i wiele innych z lat 80- tych , bo teraz muzyka to chłam nie muzyka . Czasami jak mnie najdzie to i Chopin , Verdi ,Vivaldi i inne takie poważne . Więc właśnie potrzebuje do takowych potrzeb minn . W przyszłości kino domowe ale to w proporcji Stereo 95% a kino 5% .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogę dodać że lubie soprany bardziej wyeksponowane ale i bas szybki i nie dudniący na siłę . Co do kolumn wolę nówki . Używek nigdy nie kupowałem i nie kupię . Chyba że przy mnie ktoś kupi w sklepie , postawi w domu bez pdłaczenia i się rozmyśli sprzedając je 20 % taniej . Wtedy tak mogą być używane . icon_smile.gif . Jeśli forma przerosła nad treścią w moim przykładzie to nei koniecznie muszą być to głośniki z najwyższych półek .Poprostu kierowałem się przy ich wyborze opiniami głownie w internecie z czego wiem że np Kody , JBL czy takich populistycznych wynalazków się nie kupuje bo szkoda na to kasy . Może jak się wprawię w tej materii kiedyś coś tam pozmieniam . Narazie chodzi o dość komfortowe słuchanie muzyki jako takiej czy przy oglądaniu filmu głównie z satki . Czyli o ile można tak powiedzieć chce kolumn dość uniwersalnych co zagrają ładnie Rock , Pop , Muze poważną i czasami cokolwiek innego . Nie dajmy się oszaleć , nie mam zamiaru kupować metra przewodu za 10000 zł czy kolumn za 50000 bo to strata kasy .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

postanowiłem zakupić sobie Amplituner Maranza SR5007 póki co

to mi zasugerowało, że zamierzasz dopiero kupić. Gdybyś napisał: mam, posiadam itp... . Ale mniejsza o to. A że taki amplituner nie napędzi prawidłowo większości kolumn w tej cenie, to fakt.
Będzie kicha. A dokupienie końcówki na pewno poprawi sytuację, ale niekoniecznie. Bo to, że coś ma 140W mocy, nie świadczy że także ma odpowiednią klasę brzmienia. A kolumny na tym poziomie jak Focusy 160 nie wybaczą złej amplifikacji. Moim zdaniem zacząłeś od d... strony.
Gdyby Ci zależało na jak najlepszym brzmieniu, to napisałbym, że robisz błąd nie biorąc pod uwagę sprzętu z drugiej ręki. Sam się ograniczasz i moim zdaniem Twoja niechęć jest bardziej mentalna niż uzasadniona, ale Twoja wola.
Poza tym nie wypowiadałbym tak stanowczych sądów typu:
Cytat

Nie dajmy się oszaleć , nie mam zamiaru kupować metra przewodu za 10000 zł czy kolumn za 50000 bo to strata kasy .

dużo zależy od tego jakie się ma potrzeby. A one zmieniają się w czasie. Poza tym zasobność portfela skutecznie zmienia punkt widzenia wielu osób. Dla niektórych ludzi wydanie takiej kasy na sprzęt jak Ty chcesz wydać jest równie surrealistyczne jak dla Ciebie to co napisałeś o cenie kolumn i kabli. Ja słuchałem droższych kolumn z droższymi kablami. I uważam, że warto by było na niektóre tyle wydać, gdybym tylko miał na to środki. Tak, że mniejsza o to.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale my tu gadu gadu , a ja dalej nie wiem jakie kolumny kupić do narazie maranza sr5007 , którego to przy czasie rozbuduje o końcówke mocy , lub poprostu sprzedam i kupie wyższy model . Narazie skupmy sie na Maranzu SR5007 bo takie coś kupiłem i do tego czegoś potrzebuje kolumn które ładnie zagrają . A dalej nie mam pewnych namiarów od kogoś co ma podobny zestaw czy też podobny metraż .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nikt tu nie ma podobnego zestawu, czy podobnego metrażu, albo jednego i drugiego (co byłoby najlepsze)?
Moim zdaniem, to najmądrzej zrobisz jadąc do salonu audio lub kilku ze swoim ampli, by posłuchać kolumn w Twoim zasięgu i do Twojego metrażu. Niektóre salony wypożyczają sprzęt do domu (za kaucją).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...