Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam....

zamierzam kupić jakiś zestaw głośników do komputera no i w przyszłości chciałbym pod nie podpiąć jakiś tv (lcd), który chcę póżniej dokupic.

no i przede wszystkim czy da sie podłączyć do takich głośników, które mają być do komputera podłączone w jakiś sposób podpiąć tv, aby dzwięk z niego szedł również przez te właśnie kolumny ??

co wybrać ?? 2.1 czy 5.1 ?? (wolałbym 5.1 tylko czy z tv bede normalnie to słyszał)
dodam ze głównie filmy i muzyka, bo raczej w gry już nie gram....

prosze o pmoc i ew. dobór głośników....

pokój mam około 12-14m2 no i chcę uzyskać dobry dzwięk podczas ogladania jakiegoś filmu, a wiadomo że zawsze wtedy troszke sie pogłaśnia wszystko icon_smile.gif

chodzi o to żeby nie było jakiegoś charczenia, itp... aby dzwięk był czysty i dobry, również niskie tony??
co brać wogóle, na co się decydować (logitech, jbl, creative, genius)(drewniane, plastiki) aby dzwięk był naturalny a nie sztuczny i plastikowy ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum.

Z zestawów głośnikowych 2.1 mogę zaproponować głośniki ModeCom MC 2050. Ostatnio dość popularne i chwalone. Obudowy są drewniane, dość dobre głośniki. Zestaw posiada wejście minijack, oraz dodatkowe wejście 2xcinch Audio IN do podłączenia innego źródła sygnału.
System 5.1 reprezentuje model MC-5050 również ModeCom. Możliwości połączeniowe bardziej rozbudowane z przeznaczenia głównie do filmów i gier.
Do zwykłej pracy na komputerze i do słuchania muzyki. lepszym wyborem jest zestaw 2.1. Jest tańszy i mniej kabli do plątania na podłodze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam na forum.

Z zestawów głośnikowych 2.1 mogę zaproponować głośniki ModeCom MC 2050. Ostatnio dość popularne i chwalone. Obudowy są drewniane, dość dobre głośniki. Zestaw posiada wejście minijack, oraz dodatkowe wejście 2xcinch Audio IN do podłączenia innego źródła sygnału.
System 5.1 reprezentuje model MC-5050 również ModeCom. Możliwości połączeniowe bardziej rozbudowane z przeznaczenia głównie do filmów i gier.
Do zwykłej pracy na komputerze i do słuchania muzyki. lepszym wyborem jest zestaw 2.1. Jest tańszy i mniej kabli do plątania na podłodze.



a co o tych Genius-ach mozecie powiedziec ??
http://www.allegro.pl/item294789487_genius...xtra_f_vat.html

bo troszke czytałem, ale nie wiem jak to wygląda w praniu ??
w stosunku do tych proponowanych ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mc5050 nawet bez porownania.Za 330 kupisz najwyzszy model Mode com.



czyli rozumiem ze MC 5050 zagraja lepiej niz te Genius-y ?? (głósniej, czysciej, głębiej itp)

no i chodzi o to ze bede chcial pod nie podłaczyc tez telewizor LCD jak nabede za jakies miesiac moze szybciej, dlatego szukam czegos co spokojnie mi wstarczy do kompa i do podłaczenia własnie jakiegos TV, no i zebym mogł sobie spkojnie całkiem z przyzwoitym dzwiekiem obejrzec film z TV lub DVD w kmpie ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czyli rozumiem ze MC 5050 zagraja lepiej niz te Genius-y ?? (głósniej, czysciej, głębiej itp)


To już musiałbyś sam sprawdzić, odsłuchać które głośniki lepiej zagrają. Modecom ładnie wygląda, gra też w miarę przyzwoicie jak na zestaw komputerowy. Ale jak chcesz użyć te głośniki do domowego audio, to zastosowanie ich w takiej roli jest lekkim nieporozumieniem. To jest Twój wybór.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

czyli rozumiem ze MC 5050 zagraja lepiej niz te Genius-y ?? (głósniej, czysciej, głębiej itp)


To już musiałbyś sam sprawdzić, odsłuchać które głośniki lepiej zagrają. Modecom ładnie wygląda, gra też w miarę przyzwoicie jak na zestaw komputerowy. Ale jak chcesz użyć te głośniki do domowego audio, to zastosowanie ich w takiej roli jest lekkim nieporozumieniem. To jest Twój wybór.



hmmm... no ok, ale jak bede chcial jakis dobry film obejrzec na dvd to musi to ładnie i dobrze grac, zebym czuł tą adrenaline....

dlatego sie borykam z tym co wybrac... czy tego Genius-a czy teraz te ModeCom, a moze cos z creative ??
a tv chcialbym podłaczyc bo wiaomo ze chodzi tez o lepsze efekty dzwiekowe, tylko czy faktycznie one bedą icon_sad.gif

nie miałem do czynienia z głosnikami komputerowymi praktycznie wogole, dlatego pytam....

np. te MC maja po jednym głosniku na satelitach, a creativ lub Geniusy (które są całkiem z drewna) maja poza niby sredniotonówką jeszcze wysokotonowe głosniki, czy to czasem nie przemawia na ich korzysc ?? względem tych MC ??

pytam bo nie mam okazjii posłuchac....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadawalem podobne pytanie niedawno. Polecam MC-5050 + jakas dobra Audigy + stojaki i kupuj popcorn icon_wink.gif. Jedyny minus tych glosnikow to krotkie kable od frontowych glosnikow( frontowy lewy, prawy i centralny - te same niewielkie dlugosci), wiec jakbys chcial to obszernie rozstawic, to musialbys sie pobawic troche. Creativy i Logitechy moze i lepiej wygladaja, ale jesli chodzi o dzwiek, to faktycznie MC mi bardziej przypadly do gustu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i lipa...

zamówiłem jednak zestaw MC2050 czyli 2.1 i jestem totalnie zdruzgotany icon_sad.gif

dzisiaj do mnie dotarł i włansie go wyprubujuje, no i masakra.... subwoofera wogóle nie słychac, jak puszczam muzyke to praktycznie lipa, zero....

w filmie cos tam jest, ale przy głosnym słchaniu... icon_sad.gif

w grach tez słabo słyszalny tylko podczas głosnego słuchania...

masakra.... myslałem ze dobrze radzicie a tu porazka totalna.. icon_sad.gif

moj brat ma w biurze jakies 2.1 creativy do 200 zł i tam sybwwoofer to wali jak trza....

kurde,m moze cos nie tak z moim zestawem ??

albo co???

POMOCY !!!!!!1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no raczej tak....

wydaje mi sie ze moze jakas karta albo cos.... mam jakiegos SBLive... i stery Asio i KX i Foobra....

wlasnie zassałem jakiegos winampa i zobacze co i jak tam bedzie bo sprawdzam teraz na zywo z netu muzyke z eski i gra juz calkiem przyjemnie....

ale juz moge powiedziec ze dzwiek jest strasznie sztuczny icon_sad.gif

przed preprowadzka mialem podłacze wsio pod kino domowe i zupełnie inaczej było to słychac.....

ale ciagle cos jest nie tak icon_sad.gif

jakieies pomysły >>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cytat

no i lipa...

zamówiłem jednak zestaw MC2050 czyli 2.1 i jestem totalnie zdruzgotany icon_sad.gif

dzisiaj do mnie dotarł i włansie go wyprubujuje, no i masakra.... subwoofera wogóle nie słychac, jak puszczam muzyke to praktycznie lipa, zero....

w filmie cos tam jest, ale przy głosnym słchaniu... icon_sad.gif

w grach tez słabo słyszalny tylko podczas głosnego słuchania...

masakra.... myslałem ze dobrze radzicie a tu porazka totalna.. icon_sad.gif

moj brat ma w biurze jakies 2.1 creativy do 200 zł i tam sybwwoofer to wali jak trza....

kurde,m moze cos nie tak z moim zestawem ??

albo co???

POMOCY !!!!!!1



Mozna chyba podglosnic sam subwoofer prawda?Pozatym subwoofer z creativa tylko buczy nie wali.

Do komputra podlacz kablem jack3,5mm-2RCA w mode comie. http://www.allegro.pl/item304278987_kabel_...nche_tanio.html

Dziwne sa twoje opinie mialem juz do czynienia z kilkoma roznymi zestawami MC i gra dobrze nawet z wejscia sluchawkowego w TV(zlocony jack).Zakres mocy jest zdecydowanie wiekszy niz z logitecha czy creativa w tej cenie.


Aha mam nadzieje ze nie trzymasz suba na biurku tylko na podlodze a jesli chcesz uslyszec mocniejszy bas ustaw suba blisko sciany albo pod biurko zeby sub byl otoczony sciankami.Nawet mimo tego bas bedzie mniej rezonujacy niz z creativa(to jest dobrze ze mniej rezonujacy)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...