Skocz do zawartości

Co zagra z Jamo i nie ograniczy?


reekz

Recommended Posts

Witam serdecznie, może wy mnie poratujecie, bo już mam mętlik w głowie czy Pioneer czy Onkyo czy Yamaha czy inny Denon. Po wymianie kolumn chce zmienić swój wzmacniacz sony f220. W przyszłości pewnie wymienię i te kolumny na wyższe lecz wzmacniacz chciałbym mieć już w miarę dobry i mocny.
Wzmacniacz z drugiej ręki do kwoty ok 600-800zł to już max, dobrze by było z opcją pilota lecz to już nie jest przymus.
wzmacniacz obecny: Sony f220, (słuchałem też tych kolumn na jakimś Blaupunkcie dość dużym i mocnym, nie pamiętam symbolu i zagrało to o dwa nieba lepiej niż z Sony)
kolumny: Jamo s708
muzyka: progressive trance/house, rock, lekki metal instrumentalny, film, N'ka
źródło dźwięku: obecnie komputer, mam w planach zakup CD ponieważ leciwy technics padł.
pokój: mniej niz 25mkw nie pamietam dokladnie moze 22 moze 23mkw (dywan prawie na całej powierzchni paneli, kanapa, komoda, stolik, fotel) chyba będę musiał coś powiesić na ściany ponieważ jedna jest z płyty suchego tynku i wydaje mi się że ona takze psuje dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cyferki niestety nie zawsze grają icon_cry.gif Więc trudno powiedzieć ilu WATÓW potrzebujesz do nagłośnienia? Jak głośno ma być?
Niekiedy wzmacniacz 50 W gra mocniej i głośniej od... 100 czy więcej wat. Nawet kilka dobrych wat wystarczy, aby te kolumny podskakiwały... Tylko one zazwyczaj kosztująicon_sad.gif
Jest jeszcze takie coś jak wydajność prądowa (o której raczej nie piszą). Dopasowanie do kolumn i wiele wiele innych parametrów, które wpływają na to czy wystarczy dla Twoich potrzeb i powierzchni, czy jednak nie...
Ale Rotele to "zawadiackie" wzmacniacze, mimo, że małe!
Nie ma to jak SPRAWDZIĆ organoleptycznie.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Nie wiem czy kogos to interesuje, ale moze kiedys ktos bedzie mial podobny problem i bedzie szukal. Wybor padl na DENON PMA-1315r i DCD-485.
Słuchałem:
Sony f220 - posiadany dotychczas. (w porownaniu do Denona - mniej basu, rozlatana góra, sklejony dźwięk)
Rotel RA-971 (jak dla mnie był zbyt ostry) wole bardziej ciepłe brzmienie.
Yamaha AX-900 - był moim faworytem wiele opinii na + i napewno to dobry klocek lecz nie mialem możliwości odsluchu.
Marantz PM 7200 - bardzo dobry wzmak, ciepły wyrazisty dzwiek, scena, szczegóły pilot.

Jednak wygrał Denon PMA-1315r + DCD-485. Na duży plus pilot, więcej szczegółów niż w Rotelu i Marantz'ie. Gabarytowo duży i ciężki ok 18kg. Dzwięk Denona jest leciutko ostrzejszy niż Marantza lecz bez natarczywości, dużo szczegółów, bas jest bardzo dobrze kontrolowany, wyrabia przy numerach z wolnym i dlugo ciągnącym się basem, lecz najlepiej czuje się w kawałkach gdzie jest dobrze zarysowana perkusja, szybki rytm. Bębny i stopa to poprostu to czego szukałem (koncertowego uderzenia bębna), gitary i vocale także brzmią znakomicie- nie ma tutaj mowy o sklejeniu dzwięku. Do Rocka jak znalazł (chociaż podobno Rotel to mistrz rocka, jednak on był dla mnie zbyt ostry ponieważ czasem aż ucho zabolało). Podsumowując Denon sprawdza sie i przy spokojnych ciepłych Chilloutach i przy Rockowym brzmieniu. Myślę, że zostanie u mnie na długo. Zmianę jaką przewiduję w przyszłości (2-3-4lata) wymiana kolumn lub budowa DIY.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...