Skocz do zawartości

Jakie stereo do nagłośnienia 18mkw. za ok. 6 tys.PLN


Stuk

Recommended Posts

… najlepszego w Nowym Roku.
Jestem nowy użytkownikiem forum, chociaż prześledziłem już sporo wątków, które były podobne do mojego ”problemu”. Prześledziłem i w dalszym ciągu nie wiem, na co się zdecydować, chociaż temat wielokrotnie wałkowany - jednak każdy czymś się różni więc proszę o wyrozumiałość.
Mianowicie – poszukuję zestawu stereo do słuchania muzyki w pomieszczeniu wielkości 18 m kw. Odległość kolumn od miejsca odsłuchu, to ok. 3 – 3,6 m zależnie od tego, czy będą stały na podłodze (na podstawkach), czy na komodzie. Skłaniam się bardziej ku monitorom, ale małe podłogówki też bym upchnął.
Muzyka różna: rock, metal, trochę bluesa; nie słucham jazzu i muzyki poważnej (poza kilkoma wyjątkami). Tu kilka przykładów wykonawców: Pink Floyd, Led Zeppelin, Black Sabbath, AC/DC, Aerosmith, Metalica, Judas Priest, Ira, Mech, Budka, De Mono, Queen, Black Eyed Peas, Usher, Nalepa, Dżem. Podoba mi się album W holdzie Tadeuszowi Nalepie ….
Dotychczas słuchałem na klockach Technicsa ze wzmacniaczem su v670 pxs (ale powoli wszystko pada - wzmacniacz ma problemy z jednym kanałem, cd nie czyta wszystkich płyt), a ostatnio na Onkio 525 +sub Jamo. Przyszedł czas na zmianę i teraz chciałbym coś lepszego. W pierwszej kolejności wzmacniacz i kolumny, a później źródło. Budżet ok.6 tys.
Proszę szanownych kolegów o jakieś propozycje elementów, które będę mógł ze sobą zestawić i zacząć odsłuchy.

Wstępnie, po lekturze forum wymyśliłem sobie takie moduły:

Wzmacniacze
– Rotele z serii RA – nowe, modele 11 i 12 mają USB więc można odtwarzać muzykę w formacie MP3, 10 nie ma pilota
- Marantz PM 6004
- NAD 326 – trochę niepokoją mnie opinie o wadliwie działających potencjometrach i mało dokładnym sterowaniem głośnością z pilota
- Cambridge Audio Azur 351A
- Yamaha A-S500 – możliwość zestawienia z CD-N500 z USB i funkcjami sieciowymi

Kolumny:
- Dynaudio 2/6 lub 2/7 – fajnie grały
- Dali Ikon 2MK2
- Tanoy Revolution DC6
- B&W 685

Wstępnie słuchałem Rotela 11 z B&W zestawione z cd z tej serii. Grało to dość sympatycznie, ale góra była dla mnie zbyt wyraźna żeby nie powiedzieć ostra i była znaczna różnica w ekspozycji dźwięku między tymi monitorami a ich podłogowym odpowiednikiem.
W innym miejscu słuchałem też kolumn Dynaudio i tu dźwięk do początku był przyjemny, taki pełniejszy i podparty przyjemnie brzmiącym basem mimo tego, że kolumienka malutka (2/6). 2/7 zagrały jeszcze lepiej. Tu jednak muszę dodać że źródłem był T+A Cala. Fajna maszynka, ale budżet nie ten …

Teraz będę chciał posłuchać znanych mi utworów i zobaczyć jak to brzmi. Dlatego proszę o wszelkie uwagi i inne propozycje sprzętowe, co z czym łączyć i co brać pod uwagę, żeby zagrało.

Z góry dziękuję za pomoc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz Twoje preferencje, zwróciłbym napewno uwagę na wzmacniacze NAD C326BEE lub C356BEE a także na najnowszy wzmacniacz Arcam FMJ A19. Nad zagra dźwiękiem zdecydowanie najbardziej zbliżonym do Twoich preferencji. Arcam jest łagodniejszy, tak więc pozwoli na połączenie z jaśniejszymi, ostrzejszymi kolumnami. Ze wzmacniaczem NAD połączyłbym kolumny podłogowe Audio Academy Phoebe III, które idealnie sprawdzą się w Twoim pomieszczeniu, ewentualnie monitory Dali Ikon 2 MK2. W przypadku jednak Dali za sprawą głośnika hybrydowego (wstęga + kopółka) będzie jaśniej, trochę ostrzej. W przypadku natomiast konfiguracji opartej na wzmacniaczu Arcam, dobrym połączeniem będzie Dali Ikon 2 MK2 lub Monitor Audio Rx2. Przy trochę niższym budżecie warto także brać pod uwagę kolumny Paradigm Mini Monitor v.7.
Ostatnią propozycją będzie system oparty także na wzmacniaczu Arcam FMJ A19 oraz zestawie kolumn Kef Q500 - mamy teraz wyprzedaż produktów poekspozycyjnych, są także na liście Q500, tak więc pewnie zmieściłbyś się w założonym budżecie.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji,
w przypadku pytań służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NADa 326 i słuchałem go kiedyś u siebie w domu z pożyczonymi dynaudio 2/6. W moim pokoju (18m2) dźwięk był dość ciepły, gęsty z ładnymi barwami instrumentów. Góra była też spokojna ale wystarczająco szczegółowa. Brakowało mi jedynie troszkę więcej energii i tzw pazura przy szybkich nagraniach rokowych ale pamiętając że to mała kolumna podstawkowa i tak było dobrze. Jak dla mnie dobre połączenie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na cenę Dynaudio Excite (a tym bardziej Fokusów) nie biorę pod uwagę. Na razie posłucham NADa 326+ Dynaudio 2/7, bo mam gdzie. Zestawienia Nada z AA Phoebe III do odsłuchu w najbliższej okolicy nie znalazłem.
Ciekawi mnie, jak taki komplet zagra w połączeniu z Yamahą CDN-500. Słuchał może ktoś takiego zestawienia? Yamaszka jest o tyle interesująca, że ma na pokładzie funkcjie sieciowe no i usb ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo „upychanie” padło z uwagi na wielkość pomieszczenia i jego umeblowanie, które niejako wymusza lokalizację zestawu głośnikowego. Odnośnie ustawienia kolumn – w obu wariantach raczej będą stały na podłodze z tym, że monitory ustawione na podstawkach będą miały mniej ograniczoną przestrzeń z tyłu (50-60cm od ściany) w przeciwieństwie do kolumn podłogowych, które zostaną ustawione blisko komody (wys.85cm). Dlatego m.in. biorę pod uwagę podłogówki AA, bo mają bass refleks umieszczony z przodu.
[i]No właśnie. Ciekawe, czy jest równie interesująca brzmieniowo?[/i] - gdybym to wiedział …
Niestety jestem zwykłym zjadaczem chleba i nie miałem okazji słuchać zbyt wielu zestawów. Stąd te moje pytania, które mają na celu zestawienie ze sobą kilku propozycji do odsłuchu. Odsłuchy pewnie trochę pomogą, ale wiedza osób doświadczonych może znacznie przyspieszyć ten proces i uchronić przed ewidentnymi wpadkami w zestawianiu poszczególnych elementów audio …
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...