Skocz do zawartości

Pioneer+jamo


mckalyka

Recommended Posts

Ponieważ mój poprzedni wątek został zamknięty, a być może ktoś jest zainteresowany kupnem KD do 3500zł to chciałem się podzielić moimi odczuciami na temat mojego zakupu.
Do zakupu KD przymierzałem się od dłuższego czasu i na początku chciałem jakiegoś Samsunga do 1300 zł, doszedłem jednak do wniosku że lepiej dołożyć i kupić coś lepszego i mój budżet wzrósł do 2000 zł. Niedawno mój kumpel za troche ponad 2000 kupił Onkyo 505/405/M-audio700. On był zachwycony, mnie natomiast dzwięk nie przypadł do gustu, a czytając na temat głosników z M-audio szybko o tym zestawie zapomniałem.
Niemal od samego początku byłem zdecydowany na Pionieera ponieważ miałem już DVD z tej firmy i dzięki Gufiakowi był to najlepszy zakup jakiego dokonałem.
W końcu mój budżet wzrósł do 3500 a wybór ograniczyłem do zestawów:
Pionier 917/400/Jamo 606
Onkyo 505/504/Quintas 500
Zdecydowałem się na Pionieera bo zarówno dzwięk jak i wygląd bardziej przypadł mi do gustu i nie żałuje. Poza tym wybór ten wydaje mi się bardziej przyszłościowy. Za jakiś czas będę chciał DVD wymienić na nagrywarke, lub odtwarzacz HD i patrzeć na aktualne ceny innych odtwarzaczy DVD na pewno taniej mnie to wyjdzie niż bym chciał kupic HD z Onkyo.
Ale po kolei:

DVD – nie jest jakieś wybitne, ale mi wystarcza. Obraz jest czyściutki, obsługa bardzo prosta i intuicyjna. Jako minusy mogę wymienić nijakie menu (przez lata nic się nie zmieniło) i minimalna czcionka napisów, ale jak już wspominałem można temu łatwo zaradzić J

Amplituner – bardzo prosta obsługa, ładny wygląd, mnogość ustawień, a w połaczeniu z głosnikami Jamo „mocny” czyściutki dzwięk. Pilot – rewelacja ! Słyszałem niepochlebne opinie na jego temat, ja natomiast mogę go tylko zachwalać. Bardzo dobrze leży dłoni, łatwa konfiguracja. Oglądając film za jego pomocą obsługuje telewizor, DVD i amplituner bez konieczności „przełączania” go na konkretny sprzet.

Głośniki… nie wiem od czego zacząć. Wyglądają ślicznie, brzmią z-------e. Zawsze myślałem że nie da się oglądac filmu z dzwiękiem 5.1 bez subwoofera bo to nie to co miało być, ale myliłem się. Dźwięk rewelacja !!!

Nie jestem jakimś wielkim znawcą w świecie audio, ale dla mnie rewelacja. Jestem zachwycony tym zestawem, ale to tylko moja opinia, z która na pewno nie jeden się nie zgodzi J Edytowano przez cz58y
11 pkt regulaminu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niech pierwszym ktory sie nie zgodzi bede ja.Widac ze sie podrajcowales bo za wiele innych nie slyszales,ale grunt ze sprzet spelnil twoje nadzieje i oczekiwania.A ze dzwiek jest czysciutki-no moze dla niewprawionego ucha,ja kupujac pierwszy amplituner tez pierwsze co "zanotowalem" bylo czystosc i brak duzego niskiego basu.A ze byl to amp denka to po wymianie bardzo budzetowych kolumn jamo okazalo sie ze jest bas i to nie byle jaki.

Mimo wszystko zycze udanych odsluchow.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No to niech pierwszym ktory sie nie zgodzi bede ja.Widac ze sie podrajcowales bo za wiele innych nie slyszales,ale grunt ze sprzet spelnil twoje nadzieje i oczekiwania.A ze dzwiek jest czysciutki-no moze dla niewprawionego ucha,ja kupujac pierwszy amplituner tez pierwsze co "zanotowalem" bylo czystosc i brak duzego niskiego basu.A ze byl to amp denka to po wymianie bardzo budzetowych kolumn jamo okazalo sie ze jest bas i to nie byle jaki.

Mimo wszystko zycze udanych odsluchow.


Twoje zdanie akurat mnie nie interesuje. Niemasz napewno pojecia na temat tego amplitunera, najprawdopodobnie widziałeś go tylko na obrazku więc sie nie wypowiadaj.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mckalyka
Nie przejmuj się tym co GAWRON___M wygaduje, jemu nic się nie podoba co nie jest w jego guście.
Ważne jest że Tobie podoba się to co kupiłeś i że jesteś zadowolony z tego jak cały zestaw gra. Masz dobry zestaw i nie każdy specjalista-audiofil z internetu ma chociażby tyle. A teksty gawrona w stylu "Widac ze sie podrajcowales bo za wiele innych nie slyszales " i "A ty jesli nic wiecej w zyciu nie slyszales to nie zachwalaj ze to cud swiata." niech zachowa dla siebie, nic mu do tego co Tobie się podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja staram sie nie wypowiadac na temat sprzetu ktorego nie mialem w posiadaniu,lub ktorego nie sluchalem.

Pozatym Mckatyka ma zestaw pare dni i juz twierdzi wprowadzajac w blad innych ze to wielka rewelacja,co nie moze byc opinia obiektywna.

Mckatyka nie zrozim mnie zle jesli ci sie podoba to dobrze-oto chodzi,ale moja rada nie sluchaj nic lepszego bo moze okazac sie ze bedziesz mial cisnienie na wymiane sprzetu a to wiaze sie z ze strata czesci zainwestowanych srodkow.

Stanislawa ma racje nic mi do tego co tobie sie podoba,ale jesli ktos zachwala cos na forum publicznym to niech to poprze stosownymi argumentami i chociaz skromna ale fachowa wiedza,lub niech to wynika z przebytych doswiadczen bo naprawde
w audio jest cos wiecej niz efekciarskie granie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...