Skocz do zawartości

CD + DAC


drugimarcin

Recommended Posts

Ciekawi mnie czy probowaliscie podlaczac Daca do CD i jakie sa Wasze spostrzezenia, zastanawiam sie czy moglby przyniesc jakies korzysci. Korzystam ze starego odtwarzacza CA Track1, ma juz z 15 lat i poki co dziala bez zarzutu, wymieniac mi szkoda bo powoli trzeba sie bedzie zaczac zastanawiac co nastepne, pliki czy zostac przy plytach, a opcja jakiegos malego przetwornika w rozsadnym budzecie zapowiada sie ciekawie. Urzadzenia typu Arcam rdac, Musical Fidelity czy MyDAC od Micromegi ew. CA DacMagic 100 chodza mi ostatnio po glowie, jedyne co mnie zastanawia czy jest sens, jak oceniacie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
konfguracja w której odtwarzacz CD jest wykorzystywany jako napęd jak najbardziej ma sens. Twój odtwarzacz jeśli jest sprawny, będzie idealnym transportem, natomiast jakość dźwięku będzie zależała od klasy przetwornika. Dodatkowo kupując przetwornik uniwersalny, masz możliwość podłączenia komputera po złączu USB oraz innego, zewnętrznego źródła dźwięku, uzyskując wysoką jakość.

Serdecznie zapraszam na odsłuchy, umożliwiamy także wypożyczenie przetworników do testów do domu we własnym systemie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja podłaczyłem do DACa kompakt z pianocraft do nuforce hdp , podlaczyłem go przez wejscia nalogowe bo kompakt z PC optyka niet:)
Wiec HDP był ustawiony jako przedwzmacniacz

Gra taka ilością informacji w górze,ze głowa mi pękała po 40 minutach, taka dokładność, że chyba w takiej konfiguracji było cos nie tak a DAC u mnie dał za wysokie wzmocnienie
tak mi się wydaje..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wlasnie zalezy na korzystaniu po optyku, jakby byly dwa wejscia jeszcze lepiej, bo oprocz CD mozna podlaczyc jakies dodatkowe zrodlo, USB i pliki na razie jeszcze odpuszczam, moze dla zabawy podlaczylbym na chwile lapka, ale glownie interesuje mnie CD.
Z opisow i recenzji mozna wywnioskowac, ze powoli wyciskaja z tych kosci ostatnie soki, stad moje zainteresowanie na ile jest w stanie poprawic dzwiek zwyklego i leciwego cedeka.
Tej konfiguracji jaka zmontowales z Piano nie rozumiem, co sie dzieje z sygnalem analogowym w dacu? robi tylko za przedwzmacniacz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak skoro sa wejscia analogowe... icon_smile.gif , czyli jako przedwzmacniacz sprawdza sie srednio bo skupia sie na gorze pasma, tyle z tego rozumiem, z tego co kojarze to korzystasz sporo z plikow, wtedy gra w sposob bardziej wyrownany?
Lipa tu jest u mnie niestety, latwiej zorganizowac np. odsluch SF Aida niz stosunkowo taniego DACa, wypadaloby zrobic wycieczke 300km icon_rolleyes.gif
Dziekuje Q21 i Przemek za zainteresowanie, bede drazyl temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...